zvyk na červenec - koupelny

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

zvyk na červenec - koupelny

Příspěvekod Lída » 0, 1. červenec, 2015, 8:44 am

Po roce jsem nakoukla na web FL a málem ho nepoznala :) Ale dovolím si vypůjčit její zvyk na měsíc - bleskový pravidelný úklid koupelny. Heslo je: Nebudeme s úklidem čekat na to, až špínu uvidíme.
Zakomponujeme její úklid do ranních nebo večerních činností, aby se pro nás stal stejně automatický, jako čištění zubů. :grin:
Lída
Site Admin

Re: zvyk na červenec - koupelny

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 7. červenec, 2015, 9:34 am

Našla jsem odvahu a rozhlédla se po koupelně. :shock: Sklidila jsem hračky na vaně, umyla vanu a hlavně jejíbokraj. Opláchla jsem umyvadlo. Prokouklo to.
Pro někoho běžná rutina, já to odkládala a vrstvilo se to.
A co vy?
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Tamtama » 0, 8. červenec, 2015, 10:33 am

já mám v koupelně největší hotspot v bytě.. moje roznošené oblečení na pračce :oops:
Tamtama

Příspěvekod Zizi » 0, 8. červenec, 2015, 11:37 am

Koupelna je kritické místo, dělá se tam spousta věcí (já třídím prádlo a peru), je tam hodně věcí a když se umyje umyvadlo, za půl dne to není vidět. To samé podlaha. Já mám žlutou a jde tam vidět úplně každý vlásek a drobek.
Nyní je ve stavu uklizenosti, ale to nebude moc dlouho trvat.
To jediné, co máme, je TEĎ
Zizi

Příspěvekod Jitka88 » 0, 8. červenec, 2015, 8:09 pm

U nás je problém, že jsou obě koupelny staré. I kdybych je drbala každý den, tak sprcháče hezké prostě nebudou. Ale jinak jsem si dala do každé koupelny rozprašovač a houbičku a 2x týdně to přejedu, tak už to není tak hrozné, jak to bývalo dřív. Ale nutně by to chtělo sundat vodní kámen z baterií, máte nějaký typ?
Jak prožíváme své dny, tak také žijeme celé své životy.
Jitka88

Příspěvekod Zizi » 0, 9. červenec, 2015, 11:29 pm

Už pár let plánuju přestavbu koupelny. Vlastně od prvního dne, co nám ji udělali novou. Zmršili to. Samozřejmě, že tenhle nápad přes DH neprošel a docela to chápu. Ale teď je koupelna už 12 let stará a DH souhlasí s přestavbou.
Máme vanu, kterou vůbec nepoužíváme a tak ji chci dát pryč a tím vznikne místo pro větší sprchový kout, nějakou skříň na různé v koupelně potřebné věci. Jenže jsem se nejdřív zasekla na tom, že prakticky nemám moc času na obcházení různých koupelnových studií a taky vůbec nevím, komu tuhle přestavbu svěřit, aby to udělal podle mé představy, aby to nedopadlo stejně. Totiž současnou koupelnu obkladač zmrvil a dnes a denně to vidím!!!! Na první pohled nevypadá zle, ale s detaily se vůbec nezabýval, takže křivé spáry, ve kterých se drží špína víc, než kdyby byly dokonale udělané a tak dál...to bych sepisovala do půlnoci, všechny ty vady. Nejvíc mi vadí například křivě položená dlažba, když stojím u umyvadla, tak mě roh jedné kachle tlačí do chodidla. Strašné! Dvanáct let takto žiju!
No ale když se podívám na sprcháč, tak to nepomůže ani přivřít obě oči. To je hrůza a čištění jsem už taky vzdala, ještě tak před dvěma lety jsem barvou zatírala spáry, ale pomohlo to na pár týdnů, udělala jsem to znova a taky to nemělo moc velkého trvání. Baterie je samý kámen a to se ani nesnažím čistit.
Jelikož nyní s námi bydlí matka, tak si nějakou totální přestavbu koupelny vůbec nedovedu představit, a tak jsem vymyslela řešení, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Vyměníme jen kachle ve sprcháči a bude to. Je mi jedno, že stejné obklady už neseženu. Ale kdy...a kdo to udělá...to je ve hvězdách.

Jelikož si myslím, že překachlíkovat sprcháč nebude až tak obtížné a že bych to mohla letos dotáhnout do konce, tak nyní ani neuvažuju o výměně baterie, ale pokud bych nechtěla nové obkladačky, tak bych koupila úplně novou baterii, než to čistit, vždyť se dá koupit i nějaká levná.

A co se týče údržby koupelny, když chcete mít koupelnu čistou, tak se musí podlaha umývat každý den, to samé umyvadlo, sprcháč...stačí jedno použití a už je to hrozně vidět. :evil:
To jediné, co máme, je TEĎ
Zizi

Příspěvekod Jindris » 0, 10. červenec, 2015, 11:49 am

Zizi píše:Už pár let plánuju přestavbu koupelny. Vlastně od prvního dne, co nám ji udělali novou. Zmršili to. Samozřejmě, že tenhle nápad přes DH neprošel a docela to chápu. Ale teď je koupelna už 12 let stará a DH souhlasí s přestavbou.
:evil:

Ahoj Zizi, mluvíš mi z duše,
Koupelnu máme novou cca 5let. Od začátku mě rozčiluje protékající odpad sprchového koutu.
I když to už opravoval další „odborník“, :lol: po sprchování zůstává stále vedle loužička. Obklady máme docela pěkné, originální, dobře se udržují. Bohužel ale obklady i stěny okolo jsou jen do výše cca 180 cm, čili když se sprchuje DH, který je poněkud vyšší postavy, je mokrá zeď i nad obklady. Ještě že on vyznává názor, že ve středověku se taky nekoupali denně a což teprve ve filmech záběry na ubohé vojáky v zákopech, ti byli pánu Bohu vděčný za holý život a taky se ani nemyli. Z čehož vyplývá, že potopa se koná v naší koupelně max jednou za týden. Taky by to chtělo lepší odborníky na nový sprcháč. Problém je, že to není zadarmo a jak najít ty pravé odborníky taky nevím.
Na zatvrdlý kámen v koupelně používám též ocet, nebo dokonalé odstraňovače vodního kamene ve spreji z DM nebo Lídla.
Co se týká věcí, mám na ně skříňky, koš na špinavé prádlo a věšáky, kam se vejde jen přiměřené množství věcí. :mrgreen:
Jindris

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 10. červenec, 2015, 11:47 pm

Nám se taky některé věci v koupelně nepovedly :blink: Nejvíc mě rozčilujou spáry za vanou a sprcháčem, kde se drží voda a tím pádem i plíseň :beg:
A taky varuju před odtokem, který máme ve sprcháči. Hezky se do něj chytají vlasy a je třeba ho pravidelně čistit.
Vzhledem k naší malé žumpě se taky málo sprchujeme a koupeme, teď v létě hodně venku :lol: (ne u studny ne :mrgreen: )

Ale jinak se mi naše oranžová koupelna líbí a když ji uklidím, je tam krásně.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Jitka88 » 0, 13. červenec, 2015, 4:47 pm

Holky děkuju za typy, ocet pomohl ;)
Jak prožíváme své dny, tak také žijeme celé své životy.
Jitka88

Zpět na Denní tipy