O zálohování

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Jak často a jak zálohujete?

nikdy, dělá to někdo jiný
0
Žádná hlasování
nikdy, nezálohuje u nás vlastně nikdo
1
4%
pořád na to myslím, ale nemám čas
4
15%
pořád na to myslím, ale nemám na co
1
4%
nevím jak
3
11%
zálohuji méně než jednou za rok
2
7%
za letošní rok ještě žádnou zálohu nemám
4
15%
zálohuji několikrát do roka
3
11%
fotky a důležité soubory zálohuji téměř okamžitě
3
11%
zálohuji pravidelně celý systém
2
7%
zálohuji jen některé soubory
4
15%

Celkem hlasů : 27

O zálohování

Příspěvekod Lída » 0, 12. červen, 2015, 9:16 am

Tak se pochlubte :grin: Jak často zálohujete? Co používáte? Jaké programy vám vyhovují na automatické zálohování? Jaké soubory zálohujete nejčastěji?
Lída
Site Admin

Re: O zálohování

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 12. červen, 2015, 11:49 am

Tak jsem si myslela, že zálohování je, když to je na externím disku a prý ne. Tak jak tedy?
Mám to uložit na CD nebo DVD?
Jde mi hlavně o fotky, o ty bych nerada přišla.
Díky za info.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Stefinka » 0, 13. červen, 2015, 9:14 am

Já osobně mám teda hudbu, filmy a nějaké fotky na externím disku, to pro mě záloha je :-) Když potřebuju přeinstalovat celý počítač, tak vím, že můžu, protože v počítači nic nemám, mám to všechno na disku. Jinak notebook přeinstalovávám častěji, tam vše hodím vdycky na flashku a co je potřeba, hodím do exterňáku, co ne, mažu nebo dám zpátky pak do počítače. Na co si ale dávám pozor, je záloha kontaktů v mém telefonu :-) Jinak samozřejmě mám spoustu starých fotek na dvdčkách, ale už jsem dlouho žádná dvd nevytvářela, ale chystám se na to, jelikož exterňák už je skoro plný a je potřeba ho promazat.
Stefinka

Příspěvekod treperenda » 0, 13. červen, 2015, 5:05 pm

Známý ajťák mi říkal, žena externí disk se nedá spoléhat. Na CD a DVD také ne a fotky, pokud jsou na nekvalitním papíře, což zřejmě máme, časem blednou. :lol: Takže nám zbývá jen carpe diem a doufat, že ve stáří si ještě na něco vzpomeneme. :mrgreen:
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 13. červen, 2015, 9:40 pm

Budeme vzpomínat a vyprávět.... :lol:
Ale třeba je ještě jiná možnost???

Stefinka: Jak si přeinstalováváš počítač?
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Lída » 0, 14. červen, 2015, 10:23 am

rozmarýnka píše:Tak jsem si myslela, že zálohování je, když to je na externím disku a prý ne. Tak jak tedy?
Mám to uložit na CD nebo DVD?
Jde mi hlavně o fotky, o ty bych nerada přišla.
Díky za info.

Rozmarýnko, jestli je to reakce na mě, myslela jsem to tak, že přesunutí na externí disk neznamená zálohování. Zálohování pro mne znamená mít dva exempláře. Protože jeden disk může havarovat, ať je jakýkoli.

Na zálohování používám Seagate DiscWizard (je zdarma pokud máte HD nebo externí HD Seagate). Je to uživatelsky velmi přívětivý program :grin: Poslední zálohu celého disku jsem dělala v lednu, novou dělám právě teď. Měla bych ty intervaly zkrátit :scratch_ones_head:
Lída
Site Admin

Příspěvekod Stefinka » 0, 15. červen, 2015, 7:50 am

rozmarýnka píše:Budeme vzpomínat a vyprávět.... :lol:
Ale třeba je ještě jiná možnost???

Stefinka: Jak si přeinstalováváš počítač?

Normálně, mám systémy na dvd a strčím je tam, počítač nechám kompletně smazat a nainstaluji systém znovu. Teď mám teda poprvé notebook s předinstalovanýma windowsama, tak tam mám systémy už v počítači, takže stačí najet na recovery a přeinstalaci udělám v pohodě, ale jinak mám ještě stolní počítač, tam to dělám normálně přes cdčko, jsem tak zvyklá, dělám to tak cca třikrát do roka, vždy když mám pocit, že už počítač pracuje pomaleji, tak se to přeinstalue, vše se smaže, tak se to hezky pročistí a mám zas chvíli klid :-)
Stefinka

Příspěvekod Lída » 0, 15. červen, 2015, 9:20 am

Stefinko, nainstalují se ti i programy, které jsi třeba dokoupila a instalovala dodatečně? Tohle jsem dobrovolně ještě nedělala :D
Lída
Site Admin

Příspěvekod Stefinka » 0, 15. červen, 2015, 9:25 am

Lída píše:Stefinko, nainstalují se ti i programy, které jsi třeba dokoupila a instalovala dodatečně? Tohle jsem dobrovolně ještě nedělala :D

Když přeinstaluju počítač, mám ho prázdný, všechny programy, které jsem tam měla a potřebuji je tam mít, si tam znovu nainstaluji, vesměs je vše stáhnutelné na internetu a pokud je k něčemu licence, určitě není problém program nainstalovat znovu z originál cd nebo stáhnout z internetu a zadat licenční číslo :)
Stefinka

Příspěvekod Lída » 0, 16. červen, 2015, 9:53 am

Já se tomu snažím vyhnout tím, že dělám přesnou kopii disku se vším nastavením. Doufám, že to nikdy nebudu potřebovat. Ale to je dobré při havárii, ne když chceš zrychlit počítač a zbavit se nepotřebného balastu... :D
Lída
Site Admin

Další

Zpět na Denní tipy