zvyk na duben - Monte Peru

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: zvyk na duben - Monte Peru

Příspěvekod atevi » 0, 5. duben, 2015, 10:40 am

Já dávám odložené oblečení po holkách jedné sociálně slabé rodině. Paní je moc ráda. Co nenosím pošlu dál nebo manželovi do dílny na hadry.
atevi

Příspěvekod treperenda » 0, 5. duben, 2015, 4:46 pm

Jupí a vadilo by ti potkat někoho, ve tvé mikině? Ty ženský co to v charitě třídí, to dělají zdarma, ve volném čase. Já bych jim přála, že si něo vezmou.
Kontejnery na oblečení mají různé majitele - některé mají různé charitní organizace, ale leckdo to má jen na kšeft, bere si z toho oblečení do sekáče případně jako materiál na technický textil. Tak se snažím vybírat ty dobročinné. Dětské věci většinou udám po kamarádech a příbuzenstvu.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod jupijaaa » 0, 6. duben, 2015, 6:41 am

no trep to by mi snad nevadilo :dontknow: ..pokud by to byl sociálně slabý člověk,ale kdyby to byl člověk "normální" tak by mi to asi milé nebylo...kamarádka vezla po smrti tatínka jeho věci do sběrného dvora a jak viděla jak se tam na to vrhli,tak to nedala a věci vzala zpátky domů.
Jak charita funguje,to moc nevím,ale myslím,že v té naší jsou normální zaměstnanci.A že je více druhů kontejnerů ani nevím,nikdy jsem tam nic nadávala...ale zaměřím se na to,ani by mě o nenapadlo.
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod 1Janina1 » 0, 10. duben, 2015, 4:37 pm

Taky jsem si položila otázku, kam to oblečení opravdu jde. Já zase slyšela, že dobré kousky jdou do sekáče, kamarádka tam jeden čas prodávala. To se mi moc nezamlouvá, jelikož to nesplňuje ten účel charity. Přesto šatstvo do těch kontejnerů dávám, lepší než to vyhodit. Radši už nad tím moc nepřemýšlím.
1Janina1

Příspěvekod mint » 0, 10. duben, 2015, 4:56 pm

U nás dělá čas od času svoz Diakonie Broumov. A ti říkají, že to nejde na prodej, ale opravdu lidem, kteří to potřebují. Takže už nedávám do kdejakých kontejnerů, ale sbírám to pro ně. Berou i různé věci, i kusy látek, hračky, knihy. Tuším, že mají kontejner i u Ikei. A dělají svozy různě po republice.
"Je lepší zapálit svíčku, než proklínat temnotu." Konfucius
"Skoč, křídla roztáhneš cestou." Ray Bradbury

ObrázekObrázekObrázekObrázek
mint

Příspěvekod treperenda » 0, 10. duben, 2015, 5:06 pm

Ano, přesně tak. Diakonie Broumov má na kontejneru napsáno, že oblečení je na humanitární účely. U nás v obci jsou tři nebo čtyři, Broumovský jen jeden, nosíme věci tam. Na ostatních jsou různé pindy o ekologii, ale o potřebných nic. Ale na druhou stranu, pořád mi přijde smysluplnější to hodit do jakéhokoli textilního kontejneru než jen tak do popelnice.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Jitka88 » 0, 16. duben, 2015, 8:18 pm

Já vytříděné oblečení a vlastně všechno co nepotřebujeme dávám nejdřív mamce jestli si něco vybere a ta to pak vozí k babičce. Tam to leží a příbuzní a její kamarádky to pak vždycky rozeberou. A funguje to i naopak. Že tam třeba teta nechá a vyberu si z toho já. No máme to takhle zaběhlé a je to fajn ;)
Tento týden jsem jednu igelitku oblečení vytřídila a k narozeninám si přeju něco nového :)
Jak prožíváme své dny, tak také žijeme celé své životy.
Jitka88

Předchozí

Zpět na Denní tipy