zvyk na duben - Monte Peru

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

zvyk na duben - Monte Peru

Příspěvekod Lída » 0, 1. duben, 2015, 9:30 am

:) v dubnu se zaměříme na oblečení a prádlo všeobecně. Co vám dělá největší vrásky? Přeplněné skříně? Nenávist k žehlení? Hromada věcí na spravování?

Zkusíme tento měsíc množství oblečení probrat a zlepšit organizaci celého procesu :mrgreen:
Lída
Site Admin

Re: zvyk na duben - Monte Peru

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 1. duben, 2015, 2:37 pm

Jo, to je věc, kterou nezvládám. Máme moc věcí ve skříních a stále pocit, že nemáme co na sebe. Hlavně já a Dd.

Lenny: Třeba máš pro nás nějaké rady a návody? Jak se rozloučit s oblečením, když to, co zbyde je taky nic moc? :mrgreen:
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Zizi » 0, 1. duben, 2015, 3:52 pm

propánajána, moje Achillova pata........
To jediné, co máme, je TEĎ
Zizi

Příspěvekod Jitka88 » 0, 1. duben, 2015, 5:07 pm

Zizi - :lol: :give_rose:

Já jsem vždycky bojovala s žehlením a žehlila jsem jen to, co jsme zrovna potřebovali na sebe. Vlastně jsme pomalu ani nepotřebovali skříně, protože všechno prádlo bylo pořád buď v koši na praní nebo na žehlení. Pak jsem se naučila, že ve středu se žehlí a hotovo a jedu už pár let podle toho. Prostě nad tím už nemusím vůbec přemýšlet, středa=žehlení. A peru průběžně pořád. Když je něco na zašití, tak se snažim to udělat hned jak mám čas.
Takže na tento měsíc mám splněno :grin:
Jak prožíváme své dny, tak také žijeme celé své životy.
Jitka88

Příspěvekod Zizi » 0, 1. duben, 2015, 9:00 pm

:s9914: Jitko, jenže takovej morál já nemám. Praní je hrozně nevděčná práce, protože se jím zadělává na další práci, žehlení. :dash1:
:s1263:
To jediné, co máme, je TEĎ
Zizi

Příspěvekod Kacule » 0, 1. duben, 2015, 11:50 pm

Jj žehlení je taky moje slabá stránka ;) , ale od té doby co se narodila dd, musím žehlit pravidelně,tak je to o chlup lepší :P Stihám ale vyžehlit jen to prádlo prané teď, ale ve skříni mám velký koš s nevyžehleným prádlem, pěkně složený ještě před porodem :oops: V podstatě nám to prádlo ani nechybí :laughingneqw: Na spravení tu moc věcí nemám, zato skříně by potřebovaly probrat. Nedávno jsem probírala komodu dd a skříň ds, ale moje a dh na to ještě čekají :P
Kacule

Příspěvekod jupijaaa » 0, 2. duben, 2015, 5:25 pm

jo jo.... pěkně to napsala zizi...že praní zadělává další práci--žehlení....já to mám jak aprílové počasí,někdy jedu jako fretka a mám to jakš takš v cajku /neříkám 100%/,ale zase jsou dny kdy mi to tu leží.....připadám si jako neschopná kráva :x :x :x ...děcka v tom hrabou a hledají co potřebují na sebe a to mě většinou nakopne vstát a stoupnout si k tomu prknu...říkám si .."proboha co jsem to za matku,že dětem ani nevyžehlím,....to je pro ně nějaký příklad????"
Tak to mám já...teď jsem zrovna ve fázi té "neschopné matky" :beg: ,bohužel.
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod 1Janina1 » 0, 2. duben, 2015, 8:00 pm

Žehlím docela ráda. Mně největší vrásky dělají věci na spravování. Každou chvíli se objeví někde nějaká dírka, očko apod.. Nerada zašívám, ale prostě nemůžu hned ty věci zahodit a tak se mi věci na správku ve skříni vrší a vrší. Jednou za delší dobu se na to vrhnu a zceluji :lol: , případně stříhám. Snažím se ale minimálně jednou to oblečení spravit. Pak to jde pryč nebo stříhám na "hadry" na úklid. I ponožky hned nevyhazuji. Jednou spravím, pokud je škoda malá, pak jdou ;) Ale opravdu nerada se touhle činností zaobírám. :x
1Janina1

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 3. duben, 2015, 12:52 am

Janina: Věci na spravování občas proberu a vyřazuji to, čemu děti odrostly :oops:

Pokusím se zlepšit situaci s hadry v našem domově. Hlavně dát pryč to, co je přebytečné. Včera večer jsem vytřídila tašku starých (tedy dětem malých, ale zachovalých ) punčocháčů, nějaké bundy. Ráno jsem to vynesla hned do kontejneru na textil. Uf.
Musím toho hodně probrat.

S žehlením si vrásky nedělám. Začala jsem dávat ždímání na menší otáčky a prádlo nežehlím a hezky skládám.

A dalším stupínkem pro mě bude pořídit si další oblečení do šatníku. :s11651:
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod jupijaaa » 0, 5. duben, 2015, 8:33 am

holky,věci do toho kontejneru se dávají vyprané a vyžehlené,že????a co se s nimi pak děje????
Kamarádka byla na praxi na charitě /dělala nějakou vyšší odb. šk..se sociálním zaměřením,/a když dovezli na charitu věci /oblečení/ tak si nejprve vybraly zaměstnanci :mrgreen: a pak co zbylo se dalo někam dál...a donesla si tenkrát nějaké věci úplně nové -z obchodu,které někdo asi reklamoval..např. na zimní bundě byl jen pod paží rozpáraný šev..jinak úplně nová :mrgreen:
No já jen abych ve svojí mikině pak nepotkala někoho :lol: :lol: :lol:
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Další

Zpět na Denní tipy