zvyk na březen - kuráž :)

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

zvyk na březen - kuráž :)

Příspěvekod Lída » 0, 2. březen, 2015, 10:10 am

Kdo chce pokračovat v únorovém velkém vyhazování, určitě může! Diskuse zůstává otevřená, bude prima, když se podělíte o své úspěchy :)

Březnové téma není "zvyk" - je to o prvním kroku. Jak si dodáváte odvahy? Bojíte se něčeho? Ať už něčeho konkrétního nebo budoucnosti? Odkládáte nějaké rozhodnutí jen kvůli těm obavám? Jak si dodáváte kuráž před velkými rozhodnutími nebo změnami? Necháváte se svými obavami zahnat do kouta?
Podělte se o své zkušenosti, jak strach z rozchodu/rozvodu/stěhování/ztráty práce/finančních problémů/zdravotních problémů a jiných a jiných věcí překonat :smiley-chores006: Zvládáte to sami? Hledáte virtuální podporu? Podporu přátel nebo odborníků?

Přeji všem Hrdinný Březen! :give_heart:
Lída
Site Admin

Re: zvyk na březen - kuráž :)

Příspěvekod jupijaaa » 0, 4. březen, 2015, 6:55 pm

vidím,že se nikomu do tohoto tématu nechce...asi málo kuráže :lol: :lol:
Osobně se bojím budoucnosti,bojím se o děti,bojím se nemocí,bojím se i o sebe,nedovedu si představit jak by to potom doma zvládli,kdyby se mi něco stalo,bojím se o práci svou i DH....a jiné běžné strachy asi jako všichni...žiju s nimi tak,že jim čelím :dash1: ..jinak se to ani nedá...Hlídám si zdraví své i dětí / když to stejně nic nezmění/,hlídám si peníze,myslím i na horší časy.... :blush2: :blush2: :blush2:
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod Lída » 0, 9. březen, 2015, 9:15 am

To by mě zajímalo, jestli většina lidí tenhle problém nechápe, nebo jestli nepřispívá, protože nemá kuráž :D

Tak jaký jiný zvyk byste chtěli na březen? :)
Lída
Site Admin

Příspěvekod Jitka88 » 0, 9. březen, 2015, 9:55 pm

Já se hlavně bojim o lidi, které mám ráda. To známe všichni a bez toho by to asi ani nešlo.
Jinak máme s dh takovej svůj fígl když máme z něčeho strach. Rozdělíme si to na fáze. Např. když se někdo bojí třeba doktora, tak 1. fáze - dojet tam, 2. fáze čekárna, 3. - vyšetření, 4. - cesta domu a hotovo. A pak si vždycky říkam, první fázi mám za sebou atd. Opravdu to hodně moc pomáhá.
Naposledy upravil Jitka88 dne 0, 24. březen, 2015, 11:32 am, celkově upraveno 1
Jak prožíváme své dny, tak také žijeme celé své životy.
Jitka88

Příspěvekod Lída » 0, 10. březen, 2015, 11:06 am

Fáze jsou skvělé! Taky mi pomáhá vědomí, že "zítra touhle dobou" už tu nepříjemnost budu mít za sebou. Nebo "až se za rok podívám zpět". U velkých rozhodnutí se snažím si říkat, že buď nechám věci tak, jak jsou (a budu nespokojená určitě), nebo půjdu do toho rizika (a budu mít naději, že to bude lepší).

Myslím, že to i hodně souvisí s tím, co hlásá FL - když se nebudeme mít rádi my sami, kdo bude? Když jsem od ní poprvé četla, jak my sami se máme mít rádi, že se nemáme stydět dělat věci pro sebe, že si třeba sami máme koupit kytku, místo toho abychom čekali až ji dostaneme, bylo to pro mne jednak nové a jednak poněkud pobuřující :D Kupovat řezanou kytku jen tak pro sebe, kdo to kdy slyšel? :D
Ale myslím, že všemi takovými maličkostmi si budujeme vědomí, že "my za to stojíme", i když třeba v okolí nemáme někoho kdo by si to myslel, nebo kdo by nám to řekl. A s tím vším postupně přijde sebevědomí a nebudeme se nechávat našimi strachy ze selhání tak válcovat.

Opravdu si ráda přečtu, co si o tom myslíte. Jestli potřebujete uznání od okolí, jak sebevědomí se cítíte (pořád píšu neutrálně, protože doufám, že pánové sem chodí také :)), jestli si umíte říct "tohle se mi ale dobře povedlo!" Jestli umíte přijmout chválu, nebo jestli "chvála a samochvála smrdí", a proto snižujete hodnotu toho, co jste udělali "ale ne, to přece nic nebylo, to je samozřejmost/moje povinnost"

Povídejte :)
Lída
Site Admin

Příspěvekod Jitka88 » 0, 10. březen, 2015, 6:23 pm

"Zítra touhle dobou" mám taky ráda ;)
Sebevědomá moc nejsem, ale pochválit se umim. Poklepu si vždycky na rameno, ale jen tak, pro srandu a i se ráda pochlubim, když se mi něco povede. Vždycky si své dílo vyfotim a pak se chlubim, ale taky jen tak, nečekam na žádnou pochvalu, ale dělá mi to prostě radost ;)
Jak prožíváme své dny, tak také žijeme celé své životy.
Jitka88

Příspěvekod kubula07 » 0, 11. březen, 2015, 10:25 am

ty jo tak tohle téma je pro mě dost síla
otázka Koho máte nejradši?
než jsem se na ni naučila odpovídat(po pravdě) sebe dalo to strašný práce, dost často mně to nejde, ale je to strašně důležitý a člověk k tomu potřebuje velkou kuráž ale když mám ráda sama sebe jsem spokjená a tím pádem i moji nejbližší a i ostatní - nevím jestli nepíšu moc zmateně :)
kubula07

Příspěvekod Lída » 0, 11. březen, 2015, 10:49 am

:) pamatuju si, kolik let mi trvalo, než jsem byla schopná si z mísy vzít poslední jablko (nebo cokoli jiného). "Poslední" bylo prostě moc výjimečné na to, abych si to vzala, velkoryse jsem to přenechávala ostatním (a často se to pak vyhodilo). To samé s dětmi - například jim něco odmítnout okamžitě splnit a říct jim "já teď odpočívám, podám ti to za chvilku".
Lída
Site Admin

Příspěvekod raika » 0, 18. březen, 2015, 11:17 am

Jo, to si taky přesně pamatuju. My byly 3 děti a rodiče v nás podporovali nesobeckost do takový míry, až to bylo nezdravý. Problém posledního kousku byl klasickej. Člověk si to nesmí vzít, protože přeci není doma sám a všechno se má pravděpodobně rozdělit na minidílky, aby se na všechny dostalo.Naučila jsem se to (vzít si to jen pro sebe) až v dospělosti a je to docela příjemný. Já si kuráž dodávám procentama nepříjemnosti (představy vs.realita) a taky tím, že něco začnu řešit rychle.
raika

Příspěvekod Lída » 0, 19. březen, 2015, 9:11 am

Můžeš rozvést ta procenta? :)

Někdo radí představit si tu nejhorší variantu, co se může stát v té věci nebo rozhodování, kterého se bojíme. A pak si v duchu rozebrat, jak bychom na ni reagovali. Asi to není uklidňující ve všech případech, ale často to rozebrání ukáže, že i ta nejhorší varianta by měla nějaké východisko a řešení, se kterým bychom se zase krok po kroku mohli poprat.
Lída
Site Admin

Další

Zpět na Denní tipy