zvyk na březen - kuráž :)

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: zvyk na březen - kuráž :)

Příspěvekod vegal » 0, 19. březen, 2015, 10:18 am

Ahoj
Já zrovna nemám kuráž na to,abych šla podat papíry kvůli příspěvku na péči o dítě.Nerada zvu domů lidi,natož když to bude sociálka,nejsem tu s tím spokojená,prcek dokáže v minutě vyházet skříně a prostě z toho mám strach,aby pak do něčeho takového nepřišli :-(
Obrázek
vegal

Příspěvekod virginia » 0, 19. březen, 2015, 10:32 am

vegal píše:Ahoj
Já zrovna nemám kuráž na to,abych šla podat papíry kvůli příspěvku na péči o dítě.Nerada zvu domů lidi,natož když to bude sociálka,nejsem tu s tím spokojená,prcek dokáže v minutě vyházet skříně a prostě z toho mám strach,aby pak do něčeho takového nepřišli :-(

Dej na skříně nějaký věci proti otevření. :)
Taky jsem měla příspěvek na péči kvůli druhému dítěti, byli u nás během těch let asi tak 3x, z toho poprvé ve chvíli, kdy jsem měla novorozeně, a to druhé dítě, na které jsem žádala, bylo u babičky, doma eufemisticky řečeno neuklizeno :mrgreen: , k tomu teda obava, že jako na co péči, když je dítě klidně pryč, no fakt trapárna.
A světe div se, děti nám nesebrali, péči přiznali, maximálně si mysleli, že jsem bordelář, ale doufám, že mě omlouval ten novorozenec.
Hlavu vzhůru. :)
Svět nebude zničen těmi, kteří páchají zlo, ale těmi, kteří se na ně dívají, aniž by něco udělali. (Albert Einstein)
virginia

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 19. březen, 2015, 10:08 pm

Virgi: Nám příspěvek na péči ponechali, i když jsem jim řekla, že dd je úplně samostatná. Ale stačilo jim, že jí musím kontrolovat svačiny (kolik toho jí), být stále na telefonu (abych případně vyzvedla ze školy, či jinde). A uklizeno jsem měla úplně normálně provozně :D

Já potřebuji kuráž k tomu, abych něco dělala. Jsem schopná sbírat informace a návody a skutek žádný. Teď momentálně se musím dát do šití. Tedy musím = chci. Mám koupené látky na plenky, už i nastřihané. A moc ráda to ušiju. Jen si sednout ke stroji a ŠÍT , ne?
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod jane » 0, 20. březen, 2015, 5:47 am

Holky, o jakém příspěvku na péči se tu bavite? :dontknow:
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 20. březen, 2015, 10:19 am

x
Naposledy upravil rozmarýnka dne 0, 22. březen, 2015, 7:07 pm, celkově upraveno 1
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod virginia » 0, 20. březen, 2015, 10:51 am

rozmarýnka píše:Virgi: Nám příspěvek na péči ponechali, i když jsem jim řekla, že dd je úplně samostatná. Ale stačilo jim, že jí musím kontrolovat svačiny (kolik toho jí), být stále na telefonu (abych případně vyzvedla ze školy, či jinde). A uklizeno jsem měla úplně normálně provozně :D

Já potřebuji kuráž k tomu, abych něco dělala. Jsem schopná sbírat informace a návody a skutek žádný. Teď momentálně se musím dát do šití. Tedy musím = chci. Mám koupené látky na plenky, už i nastřihané. A moc ráda to ušiju. Jen si sednout ke stroji a ŠÍT , ne?

Tak u nás už je to roky pryč, třeba jsou i diagnózy, u kterých to dají automaticky, jako ten diabetes u vás, Rozmarýnko.
My to měli před více než deseti lety v době, kdy byla dcera po operaci páteře, od krku po boky v sádře, poté v ortéze, potřebovala pomoci s téměř vším, nezvládla sama ani na záchod, to jí bylo kolem 5-6 roků. V té době se měnil nějak zákon a způsob posuzování, přišli s formulářem, kde se zaškrtalo, co zvládá, jako - rozsvítí si, zhasne, nají se sama, umyje se, atd. Byl počet bodů, které když se nedosáhly, odejmuli příspěvek a bylo to.
Naším štěstím bylo, že jsme měli mladší dítě a byla jsem doma, nevím, co bychom jinak dělali.
Asi to u vás s tím jídlem, je daleko závažnější, nebo to jinak posuzují. Mi to nevadilo, zvládli jsme to i tak, ale v té době bylo spoustu lidí, opravdu těžce nemocných, kterým to vzali také, myslím, že se to občas objeví ještě dnes, že ten tabulkový systém je k ničemu.
Svět nebude zničen těmi, kteří páchají zlo, ale těmi, kteří se na ně dívají, aniž by něco udělali. (Albert Einstein)
virginia

Příspěvekod vegal » 0, 20. březen, 2015, 1:44 pm

jane u syna to vypadá na autismus.Už má ve školce asistentku.
Obrázek
vegal

Příspěvekod jane » 0, 20. březen, 2015, 5:59 pm

Holky, díky za objasnění.
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Předchozí

Zpět na Denní tipy