zvyk na leden - předsevzetí

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

zvyk na leden - předsevzetí

Příspěvekod Lída » 0, 5. leden, 2015, 10:01 am

Jaký je váš vztah k novoročním předsevzetím? Jste plni naděje, že tentokrát to opravdu vyjde? Pomohlo vám to někdy? Nebo už si raději předsevzetí nedáváte?

Možná bychom si mohli slíbit, že každé ráno začneme s čistím štítem, že je jedno, že jsme třeba včera neudělali vše, co jsme plánovali, že to i tak zkusíme znovu. Nebudeme se vzdávat a v novém roce bychom mohli také myslet na sebe :give_rose:
Lída
Site Admin

Re: zvyk na leden - předsevzetí

Příspěvekod NO_Flylady » 0, 6. leden, 2015, 10:11 pm

Ahoj,
já si předsevzetí nikdy nedávala... :blum3: Ovšem letos jsem udělala výjimku a dala jsem si předsevzetí rovnou dvě. 1) že nedopustím, aby mi úkoly, domácnost, povinnosti apod. přerostly přes hlavu díky tomu, že se naučím říkat NE sobě i druhým. A za 2) že se začnu víc věnovat sobě samé (mám na to věk i nárok), začnu jíst zdravěji a cvičit a taky v klidu studovat, protože mě to baví a nebudu před učením upřednostňovat potřeby druhých. Tak. Tečka. :s9914:
NO_Flylady

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 7. leden, 2015, 9:14 am

Lída: To je fajn. Jsem pro "čistý štít každý den" a s úsměvem.
No Flylady: Někdy to jde, někdy ne (mám doma dvouměsíčního kojence :-) )Ale je to potřeba, hájit si své území.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod NO_Flylady » 0, 7. leden, 2015, 9:42 pm

Rozmarýnko, já už mám dítko dospělé a ve vlastním hnízdě. Ale druhým moc neumím odmítat. :-)
NO_Flylady

Příspěvekod Filomena » 0, 9. leden, 2015, 9:24 pm

Naučit se říkat NE! (NO Flylady) - Tak s tím bojuji celý život. Kdo máte ještě tenhle problém, který vám komplikuje život? Jak na to jít? Pojďte si na toto téma radit!' Já bych to moc potřebovala, protože říci někomu NE (až na výjimky opačnému pohlaví :shock: ) , mi vždycky dělalo potíže a vlastně dělá stále. Mám pocit, že když řeknu NE, že ten člověk se urazí a nabourá to naše vztahy. Jaký kdo na to máte názor???
Filomena

Příspěvekod Tamtama » 0, 10. leden, 2015, 12:13 am

Filomena píše:Naučit se říkat NE! (NO Flylady) - Tak s tím bojuji celý život. Kdo máte ještě tenhle problém, který vám komplikuje život? Jak na to jít? Pojďte si na toto téma radit!' Já bych to moc potřebovala, protože říci někomu NE (až na výjimky opačnému pohlaví :shock: ) , mi vždycky dělalo potíže a vlastně dělá stále. Mám pocit, že když řeknu NE, že ten člověk se urazí a nabourá to naše vztahy. Jaký kdo na to máte názor???

Mam to stejne, ale jak to zmenit, to nevim..
Tamtama

Příspěvekod NO_Flylady » 0, 10. leden, 2015, 2:35 am

Fil: Kdysi jsem četla něco jako návod. Podstatou bylo, že to NE se vlastně vůbec nevyslovilo, ale uvedl se VLASTNÍ důvod, proč nemohu, ač bych chtěla. Zkus zagůglovat. ;) A taky se těším na tipy ostatních holek...
NO_Flylady

Příspěvekod Sel » 0, 10. leden, 2015, 9:05 am

S NE nemám problém, ani moje děti ne. Ty se nedívají na levo na pravo. Nějak jsem si vzala za své, že na tom není nic špatného. Někdy přidám stručné vysvětlení, někdy nevysvětluji nic. Prostě NE - nepojedu, nemůžu, nechci!
Sel

Příspěvekod Filomena » 0, 10. leden, 2015, 9:28 am

Sel: Tohle (nepojedu, nemohu, nechci) jsem parkrát zkusila, ale protože všichni jsou zvyklí, že vždycky všechno nějak zařídím k jejich přání, tak si mysleli, že se na ně zlobím, nebo že trucuju. Když dh řeknu, že něco nechci, tak si myslí, že jsem na něj naštvaná a trucuju a ptá ses mě, co provedl nebo co mi udělal. Budu muset k tomu najít nějaký přechodný postoj, aby se tohle zvládlo bez nedorozumění. Jednoduché to asi nebude. Zkusím něco najít na netu podle rady No FlyLady.
Filomena

Příspěvekod Sel » 0, 10. leden, 2015, 10:21 am

Filomeno, taky jsem byla taková, až to obtěžovalo a pak se něco zlomilo. Párkrát jsem to zkusila a ejhle ono to šlo.
Sel

Další

Zpět na Denní tipy