Nemám na to čas!

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: Nemám na to čas!

Příspěvekod Jitka88 » 0, 14. listopad, 2014, 9:35 am

Já si mail třídim každý den. A taky používam filtry.
Jak prožíváme své dny, tak také žijeme celé své životy.
Jitka88

Příspěvekod jupijaaa » 0, 14. listopad, 2014, 9:51 am

já myčku vytahuju taky za 2 minuty :D
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod Lída » 0, 14. listopad, 2014, 9:54 am

mint píše:Lído a ty jsi profi sestřička či co? 4 postele za 10 minut? :swoon: Jdu se picnout... mě trvá 10 minut než sundám to povlečení z jedné dvojpostele :dontknow:

Přiznávám, že to muselo lítat, ale vyšlo to, taky mě to překvapilo. :D

Když byly děti malé, počítali jsme všechno na "večerníčky" místo na minuty :mocking: Takže, jeden večerníček :mrgreen:
Lída
Site Admin

Příspěvekod treperenda » 0, 16. listopad, 2014, 6:39 pm

dobré téma,to mě baví. Zrovna včera jsem přemýšlela, že kdybych dokázala denně nasadit takové vražedné tempo, bude mi stačit na ´běžný provoz domácnosti max. hodina denně.
Mě se nikdy nechce večer mýt nádobí a uklízet kuchyň. Kluci jdou pozdě spát a když už konečně zalezou, tak já toužím zalézt k počítači.
Ale snažím se přemáhat, tak si řeknu, že budu dělat jen 15 minut, někdy ani to ne. Vyjímečně se stane, že bych za tu dobu dokonale neuklidila celou kuchyŇ.

'filomeno, máme takového jednoho strýce. Jakmile od něj přijde zpráva, která začíná FWD, rovnou ji mažu. A jednou už jsem měla drzost mu říct, že zprávy od primitivů, kteří touží psát rasistický zprávy o Romech, o tom, že Havel byl vlastně vykuk a vychcánek a recepty typu omaž klobásu kečupem, zalej pivem, promaž pašitkou a dej péct v sójovce, fakt nečtu, neb se pokaždé jen rozčílím, jaká lůza tvoří tento stát. Strýc se urazil, ale bohužel jen na krátkou dobu a za dva měsíce mi už zase chodila jedna hovadina za druhou. Dát ho do spamu mám strach, protože se bojím, že mi třeba dvakrát do roka napíše něco důležitého a já se to nedozvím.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Filomena » 0, 16. listopad, 2014, 7:12 pm

treperenda: No to je právě ono. Také mám u některých lidí strach dát je do spamu, protože - jak píšeš - může opravdu jít o něco důležitého. - Já třeba mám ráda , když mi někdo pošle zeměpisnou prezentaci "od někud". Ty si schovávám, mám v jich perfektní pořádek. Každý světadíl uložený zvlášť a uvnitř státy také zvlášť, mix pro ty, které jsou z celého světa (třeba fontány, pomníky, vodopády). Také si někdy schovávám takové ty domácnostní vychytávky, ale může mě vzít čert, když celou stránku v poště zabere přesně ten styl, který jsi napsala. Nejvíc mě míchá, když dostávám reklamu na Viagru. To snad píší idioti, copak nepoznají, že jsem ženská? A další "pošli a vrať". To je stejná hovadnost. Kuchařky běžně vyhazuji, protože ve svém věku mám svých osvědčených receptů poměrně hodně a navíc v knihovně spoustu kuchařek (také je budu muset zeštíhlit). Nejzajímavější ale je, že nejraději mám například takové ty bružurky jako je Kuchařka starého mládence, od Aidy Brumovské Stůl plný dobrot, Sedlmayerová: Jak se vařívalo a žilo v jihočeské hájovně, Vrbatová: Jak se vařilo a žilo u Čapků, a po mamince ještě z války Popelčin pantoflíček. No a samozřejmě Sandtnerovou i s jejími dodatky a doplňky. Sem tam se podívám do nějakého časopisu, co mě zaujme tak zkusím a buď recept vyhodím nebo schovám s tím, že si k němu připíšu jak mi chutnal a co by ses dalo vylepšit. To si ostatně poznamenávám i do kuchařek.
Jinak maily typu politika, neštěstí, varování a další většinou bývají účelové blafy, které rovnou vyhazuji. Ale i tak je toho hodně. Můj mail má totiž spousta lidí od genealogů pro to, aby se mohli ozvat když potřebují poradit. A nejvíc mi vadí, když mi chodí maily, na kterých se nemažou adresy. Mohu jim to psát horem dolem, je to houby platné. Někteří lidé fakt nemají co dělat, tak se zabývají kravinami. Nejsou pavlače, máme maily.
Filomena

Příspěvekod treperenda » 0, 16. listopad, 2014, 8:47 pm

Jo, ty řetězce, na ty jsem zapomněla. S rozkoší přetrhávám přáníčka plná lásky, štěstíčka, kýčových andílků a všeho pseudodobra, které mi někdo posílá, nejlépe s dodatkem že tenhle řetězec je opravdu ten nejpravější. :mrgreen:
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Filomena » 0, 16. listopad, 2014, 11:15 pm

Mě doslova přivádí k úžasu, že v době, kdy lidé cestují ve vesmíru, mají atomovou energii a telefony kdykoliv u ucha, jsou i mladí jedinci (spíš hordy) s pověrčivými představami, kteří věří tomu, že když něco napíšu do něčeho tak vysoce technického jako je PC a odkliknu to podle toho, co některý bláhový mozek vyplodil, že mě nic zlého nepotká nebo se něco splní. Vždyť je to taková blbost!!! Přece těch pár písmen, které si někdo vymyslel, nebo obrázek, který tam někdo umístil, nemůže ovlivnit můj život. Přemýšlela jsesm, jestli to vlastně není náhražka za náboženství, které možná některému jedinci chybí jako berlička, ale objevuje se to i u jedinců, kteří nikdy Boha neměli. Zřejmě jim chybí něco nad nimi, nedovedou být sví, potřebují se o někoho nebo o něco opřít, odpovědnost za svůj osud přenechat na vyšší moci. Ono je to pohodlnější - "ňák to dopadne" - "ňák" je mnohdy blbě. A pak jedinec skuhrá na zlý osud a jeho nepřízeň. Vždycky jsem se snažila ve všem dění hledat logiku a materiální vysvětlení. Já jsem přece svůj osud. Něco mohu svých jednáním ovlivnit, něco ne. Pokud to mohu ovlivnit a neudělala jsem to, pak je to moje chyba a měla bych se z ní poučit pro příště. Proč to házet na něco jiného, když jsem ujela sama. Neznamená to, že musím dělat všechno nejlíp. To ani nejde. Život je souhrn pokusů a omylů. Ale nesmím být líná se z těch omylů poučit a v první řadě si je přiznat sama sobě. To je největší moudrost života. Když si své chyby přiznám, je to pro mně poučení do budoucna. A když své chyby přiznám ostatním, ukazuji, že nejsem žádný Bůh a jsem normáolní člověk jako oni všichni. Dělat chyby je přece lidské. A udfělat si legraci sám za sebe je ještě lidštější.
- Dost! Končím s filosofování, za chvíli byste mě tu měli plné zuby. ,Stará a myslí si, že má patent na rozum´. Opravdu nemám.
Filomena

Příspěvekod Zizi » 0, 17. listopad, 2014, 12:39 am

Opravdu důležité, ale fakt důležité zprávy neoznamují lidi mailem, ale osobně nebo telefonem! Toho já se držím a jsem, co se mailů týče, v klidu.
To jediné, co máme, je TEĎ
Zizi

Příspěvekod Filomena » 0, 17. listopad, 2014, 4:28 am

Já osobně jsem raději, když dostanu ten mail, protože telefon mě může zastihnout ve velmi ne vhodné situaci (tramvaj, jednání s někým, v obchodě) - to je mi velmi nepříjemné, mnohdy ani nejde jej vzít. Mohu jej vyřídit tehdy, když mám na to klid a NIC NEZAPOMENU. Navíc nechci dělat lidem to, co občas slýchávám v tramvajích. Proberou se všechny rodinné problémy pěkně nahlas a k obveselení celé tramvaje. Je hodně nepříjemné, když za mnou si někdo něco soukromého vyřizuje a já si chci třeba číst. Je to velice bezohledné k ostatním, i když se člověk někdy nechtěně dozví "zajímavé" věci - třeba popis operace slepého střeva apod.) Stejně také nenávidím jídlo v MHD (hlavně zmrzlina) a věčné ucucávání z lahví minerálky nebo pití kávy z kelímku brčkem. :roll: Je to i proti společenským předpisům. Jednou to cuklo a slečna mě polila. Jak jsem kliďas, tak jsem měla chuť jí dát facku. Musela jsem pak celý den trávit v politém kabátě a bylo mi velice trapně. Myslím, že ta chvilka, po kterou by si dala rohlík a kávu ve fastfoodu by jí nezabila, stejně tak jako by vydržela několik minut bez pití. Kluci to nedělávají, většinou holky. Kromě toho, za co taková voda s věčným mácháním rtů na hrdlu lahve, stojí? Zejména když to hrdlo před nebo po napití ještě otře špinavou dlaní, kterou se před chvílí držela tyče. To tedy Dobrou chuť (Já jsem hrozná, vždycky ujedu na jiné téma :bye2: )
Jsem strašná baba, co?
Filomena

Příspěvekod jane » 0, 17. listopad, 2014, 8:58 pm

Filomenko....strašně ráda tě čtu :thank_you: Až budeš mít čas, tak zas něco napiš.
Co nemáš, nemusíš uklízet.
jane

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy