Nemám na to čas!

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Nemám na to čas!

Příspěvekod Lída » 0, 13. listopad, 2014, 9:39 am

...já vím, věci v domácnosti většinou zaberou krátkou dobu, ale je jich více a stále se opakují. Přesto ale často říkáme, udělám to, až budu mít čas. Většinou si čas, který tou prací strávíme, neměříme, často od ní odcházíme a prodlužujeme si ji. Zkusme to jednou změřit ;)

Párkrát jsem to zkoušela a výsledky mě vždycky překvapily - trvalo to mnohem kratší dobu, než jsem čekala. Přidejte se :)

umytí lednice, včetně vyndání a umytí polic - 12 minut
převléknutí čtyř postelí - 10 minut
Lída
Site Admin

Re: Nemám na to čas!

Příspěvekod martinaaa » 0, 13. listopad, 2014, 9:55 am

:D
martinaaa

Příspěvekod mint » 0, 13. listopad, 2014, 9:59 am

Lído a ty jsi profi sestřička či co? 4 postele za 10 minut? :swoon: Jdu se picnout... mě trvá 10 minut než sundám to povlečení z jedné dvojpostele :dontknow:

Překvapilo mě ovšem, že třeba nádobí po večeři i s otřením linky a dřezu dávám většinou za 2 písničky - cca 8 minut. Vždycky jsem si to představovala, že u toho strávím půlhodinu :blush2:

Prach v ložnici a zalití kytek tamtéž mám taky za 2 písničky - cca 8 minut :good:
Naposledy upravil mint dne 0, 13. listopad, 2014, 10:09 am, celkově upraveno 1
"Je lepší zapálit svíčku, než proklínat temnotu." Konfucius
"Skoč, křídla roztáhneš cestou." Ray Bradbury

ObrázekObrázekObrázekObrázek
mint

Příspěvekod Lucci » 0, 13. listopad, 2014, 10:00 am

Já mam změřené vyklizení myčky... 2min. :winkextra:
Kdo mlčí, nemusí vždy souhlasit. Možná jen nemá chuť diskutovat s idioty.
Lucci

Příspěvekod Jitka88 » 0, 13. listopad, 2014, 10:38 am

Ja mám změřené žehlení. U středeční ordinace vždycky stihnu vyžehlit všechno prádlo. Nepočítam třídění ponožek atd. jen to žehlení. A taky sekání zahrady, ale to jsou 4 hodiny, takže to radši ani nepočítat:)
Jak prožíváme své dny, tak také žijeme celé své životy.
Jitka88

Příspěvekod Zizi » 0, 13. listopad, 2014, 10:58 am

Lído, doufám, že tě nenapadne nám doporučit, abychom si změřili, kolik času strávíme na fóru. Ne, to si vážně NIKDY měřit nebudu.
To jediné, co máme, je TEĎ
Zizi

Příspěvekod mint » 0, 13. listopad, 2014, 11:01 am

Zizi píše:Lído, doufám, že tě nenapadne nám doporučit, abychom si změřili, kolik času strávíme na fóru. Ne, to si vážně NIKDY měřit nebudu.

:laughingneqw: :laughingneqw: :laughingneqw:

mint

Příspěvekod Filomena » 0, 14. listopad, 2014, 5:24 am

Kolik komu denně trvá vyčištění poštovní schránky od mailů a vyřízení pošty? Ta se pochlubte!! To je žrout času, co? A nejhorší jsou takové přátelé, kteří vám posílají každou hovadinu, přestože jim píšete každý týden, že na to nemáte čas. Máte na to nějaký recept? Nechci je urazit, protože je mám ráda, ale je to neštěstí. - Je to nespravedlivé, že někdo má spoustu času, že neví co s ním a naopak druhý by ho využil k bohulibému účelu.
Já se přiznávám, že pokud to neudělám každý den, tak se tak zasekám, že mě to potom stojí několik odpolední, než dám dohromady důležité a nedůležité maily.
Filomena

Příspěvekod Sel » 0, 14. listopad, 2014, 6:37 am

Filomeno - mám 2 mailové schránky a spoustu zpráv z odborné konference, které si schovávám. Přesto jsem si dala závazek, denně 10 minut na každou a fakt vyhazuju, co už nebude potřeba. Jedna schránka mi slouží ke komunikaci s klienty, tam schovávám opravdu všechno. Takové ty zprávy od známých mi nechodí, nebo spíš výjimečně, tak s tím není problém. Různé reklamy hned odhlašuji, tak i od těch mám klid.
Sel

Příspěvekod mint » 0, 14. listopad, 2014, 8:42 am

Filomena píše:Kolik komu denně trvá vyčištění poštovní schránky od mailů a vyřízení pošty? Ta se pochlubte!! To je žrout času, co? A nejhorší jsou takové přátelé, kteří vám posílají každou hovadinu, přestože jim píšete každý týden, že na to nemáte čas. Máte na to nějaký recept? Nechci je urazit, protože je mám ráda, ale je to neštěstí. - Je to nespravedlivé, že někdo má spoustu času, že neví co s ním a naopak druhý by ho využil k bohulibému účelu.
Já se přiznávám, že pokud to neudělám každý den, tak se tak zasekám, že mě to potom stojí několik odpolední, než dám dohromady důležité a nedůležité maily.

Nastav si filtry - pro ty otravující přátele speciální složku, kam se to rovnou samo vytřídí. Můžeš na to pak mrknout jen když chceš a nezapadnou ti v tom množství důležité zprávy.

Taky mám 2 maily. A holt těm důvěryhodným dávám jeden mail a těm ostatním a interenetovým obchodům dávám ten druhý. Přesto se i mezi těmi důvěryhodnými objeví občas někdo, kdo posílá každé kotě v košíku. Tak pak pomůžou ty složky, kam se to samo řadí...

mint

Další

Zpět na Denní tipy