archiv - předvánoční tipy

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: aktuálně - předvánoční tipy

Příspěvekod Lída » 0, 11. prosinec, 2014, 10:56 am

tip č. 28:

projdeme seznam dárků, zkontrolujeme, jestli máme pro všechny, jestli se některé dárky ještě netoulají v poštovních autech, jestli k některým dárkům nepotřebujeme baterie. Před víkendem (kdy možná budeme balit? :)) zkontrolujeme, jestli máme dost papírů, stužek a jmenovek.

Jak řešíte jmenovky pro malé děti? Lepíte na ně malé fotografie, aby se dítě našlo? :) Vyrábíte jmenovky, kupujete je, nebo jména píšete na balicí papír? Nebo říkáte "maminka má modré stužky, Pepíček zelené"? :)
Lída
Site Admin

Příspěvekod vegal » 0, 11. prosinec, 2014, 11:19 am

Dárky si prcek zaručeně pozná,koupila jsem mu balicí papír s Autama,McQeena miluje,tak ho určitě jiné balíčky zajímat nebudou :D
Už bych se do toho balení měla pustit,abych to stihla.
Jen nemáme nic pro tchýni a tchána a ani mě nic nenapadá :dash1:
Obrázek
vegal

Příspěvekod Filomena » 0, 11. prosinec, 2014, 11:56 am

vegal: jelikož jsem ve věku babiček a prababiček, tak trochu poradím. Záleží na tom, jak tchýně a tchán jsou staří, a jaké jsou jejich finanční možnosti a také finanční možnosti Vaše. Tchýni by možná přišel vhod poukaz na nějakou masáž nebo do kosmetického salonu. Nebo oběma lístky do divadla či nějaký jednodenní zájezd. Pokud neradi opouštějí domov, tak něco třeba na zahrádku. S některými zahradníky se dá dohodnout třeba poukaz na jarní sadbu nebo květiny ve formě dárkového poukazu (příslibu) v určité finanční výši. Možná, že by se jim hodil na zahradu slunečník nebo něco podobného. To takhle zahradnická stolička. Pokud nemají zahradu, jistě mají nějakého koníčka a určité potřeby k němu by třeba už potřebovali vyměnit. Coi takhle novou tašku na kolečkách? Tchýni by třeba potěšil hezký parfém. Případně - pokud už opravdu nevíte - tak dárkový potravinový koš. Vůbec nejlepší je nechat si ho udělat (nebo udělat sami) ze samostatně vybraných věcí, protože jistě víte, co mají rádi a co ne. A co takhle šikovné zdravotní pomůcky, jako trekingové hole nebo "prodloužená ruka" - Co bych nedoporučovala, jsou různé ozdoby do bytu, vázy, svícny a podobné drobnosti, protože těch jsme za celý život nastřádali dost a dost a teď ve stáří nám dělá problémy je udržovat. Potřebujeme spíš se jich zbavit (což nám většinou srdíčko nedá:-)), ale reozhodně ne je už rozmnožovat. Stejný problém někdy bývá s oblečením, protože se člověk nemusí strefit do vkusu a někdy i do velikosti. Také bych nevolila bačkory, přestože třeba ty jejich už volají po popelnici. Rozhodně něco, co jim nepřidělá problémy a nebude zabírat další místo v bytě.
Filomena

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 11. prosinec, 2014, 3:44 pm

Filomenko, to je fajn že dáváš takové tipy. Moje tchýně si každý rok výslovně přeje velký lak na vlasy. Aby právě od nás nedostávala blbinky. A něco vyberu ještě z tvého seznamu. Kdysi se nám osvědčilo předplatné časopisu o financích, ale to by už teď nepotěšilo, už jsou v důchodu.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Jitka88 » 0, 11. prosinec, 2014, 9:30 pm

Já taky dávam dárkový koš, když nevím co. To udělá radost každému, když je tam to, co má rád.
Jak prožíváme své dny, tak také žijeme celé své životy.
Jitka88

Příspěvekod Lída » 0, 12. prosinec, 2014, 10:58 am

tip č. 29:

Seznamy :) znovu projdeme seznam potřeb a zásob na pečení a dokoupíme, co potřebujeme. Zkontrolujeme seznam dárků a množství balicího papíru. Připravíme na odeslání vánoční pohlednice.

Hezkou sváteční neděli :)
Lída
Site Admin

Příspěvekod Lída » 0, 15. prosinec, 2014, 10:05 am

dochází mi inspirace :D podělte se, co ještě plánujete udělat?

možná: tip č. 30:

koupíme jmelí :D
nebo: rozešleme vánoční dopisy a gratulace.
Lída
Site Admin

Příspěvekod Filomena » 0, 15. prosinec, 2014, 10:27 am

Lído, já dávám při vánočních jídlech na stůl každému malý svícen se zapálenou svíčkou. Pokud to ještě někdo dělá, zkontrolovat, jestli mají dost svíček. A také zápalky. Tam kde jsou samí nekuřáci by mohl nastat problém čím zapálit. Máme vánoční ubrousky nebo - pokud užíváme pouze látkové - jsou připravené a nažehlené? Jsou připraveny servírovací příbory? Co si vezmeme na Štědrý večer na sebe? Celý byt je načinčaný, tak potřebujeme být načinčané i my. A chtělo by to připravit si nějakou sváteční zástěrku, abychom si to krásné oblečení při dohotovování jídla neumazaly. A co děti? V čem půjdou ke stromečku? - možná, že to přeháním, ale na sebe bychom také neměly zapomínat.
Filomena

Příspěvekod Filomena » 0, 15. prosinec, 2014, 10:29 am

Lída: Jo... a ještě elektronické gratulace, které budeme posílat mailem. Děláme si vlastní nebo přeposíláme ty které dostáváme a které se nám líbí?
Filomena

Příspěvekod Filomena » 0, 15. prosinec, 2014, 10:35 am

Lída: Další věc, která mě napadla, když si tu sepisuji své vánoční povinnosti: Neměly bychom zajít na hřbitovy a podívat se v jakém stavu se nacházejí hroby našich předků? Já tam obvykle zajdu upravit hrob asi týden předem a na Štědrý den v rámci Štědrodenní procházky se tam zastavím už jen rozsvítit svíčku. Myslím, že i to k vánocům patří.

A ještě něco: Nemáme někoho, kdo nikoho nemá a bude na Štědrý večer sám? Třeba starého souseda nebo sousedku? Možná, že by je potěšil papírový košíček nebo sáček vánočního pečiva nebo trochu ovoce.
Filomena

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy