archiv - předvánoční tipy

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: aktuálně - předvánoční tipy

Příspěvekod Lída » 0, 9. prosinec, 2014, 10:22 am

tip č. 26:

je už na čase začít se zdobením? :) Možná jsme chtěli nazdobit okna, truhlíky nebo dveře?
Lída
Site Admin

Příspěvekod Maajja » 0, 9. prosinec, 2014, 7:18 pm

Tak zdobení mám hotové, :s494: :s494: to mě vždy baví.
A z tipu č. 23 mám v kabelce vzorek žároviček na dokoupení. Tak snad je opravdu i koupím. :dontknow:
Maajja

Příspěvekod Lída » 0, 10. prosinec, 2014, 8:55 am

Tak přemýšlím, jestli už máte všechno hotové, nebo máte tolik práce, že sem ani nestíháte chodit :D

tip č. 27:

čekáme na Vánoce návštěvu? Bude u nás přespávat? Máme pro ni všechno připravené?
Víme, co nemateriálního děti čekají od letošních Vánoc? Zkusíme je zapojit do plánování :)
Lída
Site Admin

Příspěvekod Filomena » 0, 10. prosinec, 2014, 10:10 am

Liduško, chodíme. A práce je také pořád dost. _ Já se hlavně peru s organizací času, protože kde kdo mě zve na různé akce, na které bych šla velice ráda, ale vždycky by to bylo na úkor něčeho jiného. Připadá mi, jako kdyby všichni čekali se Silvestrem konec světa a mermomocí se chtěli ještě s každým vidět. Všichni pořádají koncerty, výstavy, besedy, vánoční posezení a já mám obavu, že snad ani neupeču cukroví. Proč najednou všichni tak jančíme? :beg:
Filomena

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 10. prosinec, 2014, 12:53 pm

Filomenko, mám taky ten pocit. Můj dh říká, že nejlepší je mít před vánoci miminko. To se nám podařilo podruhé, kluci jsou adventní a je to moc fajn. Nikdo nás nezve, na besídky a koncerty nechodím. Na jednu stranu je to škoda, ráda bych to viděla. A tak jsem vděčná všem paním učitelkám, které nacvičují v klidu na jarní vystoupení. Stejně jsou děti ve školách dost nemocné.

Podle mě o adventu by se měl člověk zklidnit, rozjímat, očekávat Vánoce. Ty dárky, pečení, besídky, koncerty mi to trochu kazí :mrgreen: Ale nenechme se zblbnout. Taky bude leden, únor, březen atd.

K nám přijedou dvě návštěvy - dvoje rodiče, každí na jednu noc. To by se dalo zvládnout. To je taky výhoda malého mimina, máme výmluvu, že nebudeme objíždět příbuzné. Necháme to na příjemnější čas.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Filomena » 0, 10. prosinec, 2014, 2:19 pm

Ano, já jsem měla také kdysi miminko před vánocemi, je to už 46 let :mocking: a byla to docela pohoda. Všichni na to brali ohled. Měl se narodit na Štědrý den, stejně jako dítě mé nevlastní sestry. Oba se narodily 8.12.1968. Můj syn ve 12 hodin v poledne (na Karlově zrovna zvonily zvony), jeho sestřenice o 1 a 1/2 hodiny později. Moje sestra, její matka je ode mně mladší o 6 let a 4 dny, takže jsme také takřka stejně. U nás v rodě je to asi tradice, protože můj dědeček se narodil 20.12. a jeho sestra 19.12. o 7 let později. Prvního vnuka jsem dostala dva dny po 40.narozeninách. "Rychleji to nešlo!" řekla moje dcera. A to nejsou jediné případy. Bylo toho v rodě daleko víc.
Filomena

Příspěvekod Jitka88 » 0, 10. prosinec, 2014, 2:25 pm

U nás jsou Vánoce hodně o návštěvách a protože máme oba velkou rodinu, tak se nám tady vlastně střídají návštěvy od Vánoc do Silvestra...Nejsem z toho nadšená, hodně to unavuje, je to smutný, ale raději bych byla kdyby jich tolik nebylo...Ale dh nechce nikomu říct ne, a já mu to nechci kazit. Rozmarýnko závidim ti jen ty dvě návštěvy:) A je to dobře, budete spolu s rodinou, mimíškem a budete mít klid od běhání po návštěvách.
Jak prožíváme své dny, tak také žijeme celé své životy.
Jitka88

Příspěvekod Filomena » 0, 10. prosinec, 2014, 2:44 pm

Jitko, překvapil mě Tvůj výraz "mimíšek". Myslela jsem, že to je jen náš rodinný výraz pro vnučku když se narodila. Můj muž (je to moje druhé manželství a manžel žádné děti neměl) si tuhle, pro něj první vnučku, opravdu konečně vyčekal. A když se narodila, tak se hrozně opil a pořád chtěl říci, že máme miminko, ale nešlo mu to. Tak vždycky z něj vylétlo: máme mimíška. A to pojmenování jí zůstalo asi do roka. Proto mě to udivilo.
Jinak jsem toho názoru, že ty návštěvy jsou někdy opravdu únavné a tvrdila jsem to i dřív. Namísto abychom je užívali v klidu doma, dveře se u nás nezastavily. A tak namísto toho, abych si užila rodinu, jsem převážně myla nádobí, tolerovala ovíněné pány, likvidovala s slzách střepy mého krásného skla z drahých souprav (než jsem dostala rozum a nalévala jsem do obyčejného skla koupeného za pár korun - konzumentům bylo jedno z čeho pijí) a doplňovala mísy na stole. - Můj druhý manžel se někdy chová vůči návštěvám dost kysele, takže teď už k nám nikdo nechodí a za dětmi raději zajedu já sama a to jenom na výslovnou žádost hostitelů. Je to ke spokojenosti všech.
Filomena

Příspěvekod jane » 0, 10. prosinec, 2014, 4:58 pm

K nám naštěsti návštěvy na noc nejezdí, to bych asi nedala. Rodiče z obou stran dojdou na chvilku a pak jen Dh dvě sestry s rodinami a můj brácha s rodinou, takže pohoda.Dh mě kouká přes rameno :lol: :lol: :lol:
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod Jitka88 » 0, 10. prosinec, 2014, 5:04 pm

Filomeno já tak miminkům prostě říkam. Nevim proč. Když se narodí nějaké mé kamarádce mimčo, pro mě je to prostě mimíšek:)
Jak prožíváme své dny, tak také žijeme celé své životy.
Jitka88

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy