archiv - předvánoční tipy

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

archiv - předvánoční tipy

Příspěvekod Lída » 0, 3. listopad, 2014, 9:23 am

:) a je to tady :mocking:

Účelem téhle akce je prožít prosinec ve větším klidu. Jestli vás vánoce v listopadu obtěžují a vyhovuje vám příprava vánoc 14 dní předem, buďte v klidu a dělejte to jako dosud :) Jestli se vám párkrát stalo, že 23. 12. večer došly mašličky na dárky, přidejte se :mrgreen:

Měli bychom vše stihnout do konce listopadu, a pak už jen v klidu zdobit a péct a jinak mít volno. Dárky nakoupené a zabalené, přání napsaná, důležité věci zařízené.

tip č. 1: vytáhneme svého autopilota. Může to být ten z diskuse Ke stažení, nebo jakýkoli blok, do kterého jsme si napsali - nebo dnes napíšeme - jak bychom si vánoce představovali, co chceme zařídit, co loni nefungovalo a tak podobně. Můžeme si tam začít psát i tipy na dárky, může tam být množství cukroví, které se osvědčilo, kontakty na cukráře nebo horské chaty, cokoli co by nám plánování usnadnilo.

Pište vaše zkušenosti a tipy, tahle diskuse smazaná nebude :give_rose: Ale neudělejte z toho drbárnu o všem :mocking:
Lída
Site Admin

Re: aktuálně - vánoční tipy

Příspěvekod Jitka88 » 0, 3. listopad, 2014, 12:54 pm

Já jsem si v pátek napsala 3 papíry. Jeden s vánočnim úklidem, jeden na dárky rodina a jeden na dárky práce. A udělam všechno proto, abych to stihla do začátku prosince. Dělam to tak už pár let, ale letos si myslim, že to nemam šanci stihnout kvůli práci a nedodělkům doma... V prosinci jsem skoro pořád pracovně pryč, takže mám čas opravdu jen na to pečení. Do toho jsem chtěla mamce dodělat ten byt, ale to nehrozí...Taky bych si chtěla ještě vymyslet to cukroví a nakoupit suroviny a rozmyslet výzdobu. Dřív jsme měli vždycky modrostříbrnou, ale to se nám teď už vůbec nehodí. No bude to asi krutý listopad:):):)
Jak prožíváme své dny, tak také žijeme celé své životy.
Jitka88

Příspěvekod jupijaaa » 0, 3. listopad, 2014, 1:34 pm

osobně si píšu seznam jenom na cukroví a co a kolik všeho na to koupit a dárky a vánoční blbůstky /františky,prskavky,jmelí,svíčky/......ten jediný funguje..ostatní i když je napíšu,tak podle nich stejně nedělám /myslím úklidový manuál nebo tak něco/.....
Taky chci letos udělat místo baněk perníčky..jen nevím kolik bych jich potřebavala????..nemáte s tím někdo zkušenost???Chci JEN ty perníčky-bez baněk /teda bez koulí :D/...a nějaký bílý řetěz.
A jestli chcete krááásný adventní veněc za pár korun,tak doporučuju z arašídů...slaměný nebo jiný základ pro věnec obalit do nějaké hnědé tkaniny /možná ani nemusí být/ a pak na něj tavnou pistolí lepit arašídy /celé i v tou obalu-šlupce/ jeden vedle druhého..je to moc krásné a za chvilku hotové...dozdobení je na vás..svíčky,sušené květiny jmelí..je fakt nádherný..já jsem ho zdobila sušeným pomerančem a stříbrným jmelím a svíčky taky stříbrné.
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod mishka123 » 0, 3. listopad, 2014, 4:52 pm

Tak já už mám objednané adventní věnec z fler.cz od uživatele aranžmá.
Mám rozepsaný trochu předvánoční úklid, sepsané suroviny na cukroví i jídlo :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
mishka123

Příspěvekod atevi » 0, 3. listopad, 2014, 8:45 pm

Mám v diáři seznam lidí, kterým budeme kupovat dárky a do kolonek si zapisuju nápady na dárky tak jak mi napadají. S bráchama letos poprvé si nebudeme dávat dárky. Jen maličkost dětem.
Obě dcery už mají vybrané dárky, které si přejí. Už máme objednané a dostanou ještě malé překvapení-

Dodnes píšeme v listopadu dopisy Ježíškovi a každý napíše co si přeje tak máme představu co by každý rád dostal.
Každý člen domácnosti si vybere jeden druh cukroví, které má nejraději a ty upeču plus jednu novinku. Máme tak 5 druhů. Předejdu tomu, že bych napekla něco co nikdo jíst nebude, protože bude stejně vyzobávat to "svoje" oblíbené.

A holky je čas si rozmyslet v jaké barvě bude letošní adventní věnec. Obchody už jsou plné svíček všech barev.

Jo a zní to trochu kacířsky tady na PD, ale žádný vánoční úklid nedělám. Uklízíme přeci celý rok. Víc dám na výzdobu a takovou tu předvánoční pohodu: svíčky, cukroví ke kávě už během adventu, společné koukání na vánoční filmy atd.
atevi

Příspěvekod Lída » 0, 4. listopad, 2014, 9:03 am

:) vezmeme to pomalu, vždyť je ještě skoro léto :D
tip č. 2: sepíšeme si seznam lidí, pro které budeme kupovat nebo vyrábět dárky a kterým chceme poslat přání. Chápu, že někdo bude mít seznam velmi krátký a sepisovat ho nepotřebuje, ale znám takové, co obdarovávají 50 lidí...
Začneme tedy tím, že si napíšeme ten seznam. U lidí, kterým chceme dárek posílat nebo jim chceme poslat papírové přání, si zkontrolujeme, jestli známe jejich aktuální adresu. Pokud si ji budeme potřebovat ověřit, napíšeme si tu poznámku k seznamu, abychom nezapomněli.
Lída
Site Admin

Příspěvekod Zizi » 0, 4. listopad, 2014, 4:44 pm

Nepodporuji dávání dárků širokému okruhu lidí. Pokud bych dávala padesáti lidem (a ten počet se v rodině a mezi známými nastřádá velmi lehce), tak i když bych koupila každému něco po stovce, tak to je dohromady pět tisíc. To je čtvrtina poměrně dost dobrého platu a řekněte mi, kdo by takhle mrhal těžce vydělanými penězi za BLBOSTI. Nic jiného, než blbost za stovku nekoupíte.
A pokud něco kloudného chcete vyrobit vlastníma rukama, stojí vás to ještě víc, neboť materiál něco stojí plus váš čas. Jak známo, čas jsou peníze a není jisté, jestli vaši snahu ten obdarovaný ocení.
Jsou lidi, co jsou schopni se za vánoční dárky zadlužit, to nechápu.
No jo, každý jsme jiný.
To jediné, co máme, je TEĎ
Zizi

Příspěvekod jupijaaa » 0, 4. listopad, 2014, 6:00 pm

zizi..moje slova :mrgreen:
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod jane » 0, 4. listopad, 2014, 6:45 pm

Zizi.....pět tisíc je spíš polovina platu. :beg:
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod Jitka88 » 0, 4. listopad, 2014, 9:21 pm

Taky nedokážu pochopit tuny dárků...Dávam jen nejbližším a už tak je nás hodně. S mamkou atd. jsme domluveny na jednom dárku, s DH žádné a s jeho rodinou pár dárečků. S kamarádkama si nedáváme. Akorát v práci zákazníci-to je asi 40 lidí a to je katastrofa :beg:
Jak prožíváme své dny, tak také žijeme celé své životy.
Jitka88

Další

Zpět na Denní tipy