archiv - předvánoční tipy

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: aktuálně - předvánoční tipy

Příspěvekod Jitka88 » 0, 15. prosinec, 2014, 5:39 pm

Tak já jsem dnes poslala ta přání, doufam, že dorazí. Pošta u nás je teď tragédie, chybí jim lidi (nevim, jestli je propustili, nebo jsou nemocný), každopádně jsem tam teď byla zjistit, kde je veškerá korespondence, které nám chodí do firmy každý den spousta a nic už přes týden nepřišlo a na poště neví... Neměla jsem sílu se tam hádat, každopádně netušim, co mam dělat. Není to ani ve schránce, ani na té poště... No aspoň mě to donutilo poslat ty vánoční přáníčka když jsem tam byla.
Jak prožíváme své dny, tak také žijeme celé své životy.
Jitka88

Příspěvekod venka » 0, 15. prosinec, 2014, 5:44 pm

Ještě jsem dostala od kamrádky tip na super dárek pro kohokoliv...předplatné na ,,Pravý domácí časopis,, je v prosinci akce za 450 na celý rok , je takový přírodní, hodně inspirativní nejen pro,,bio lidi,, když se zadá do vyhledavače, tak jsou tam i ukázky, dá se vytisknout dárkový poukaz a předplatné je i jen na půl roku za polovic...
tož tak:-)
venka

Příspěvekod Jitka88 » 0, 15. prosinec, 2014, 6:21 pm

jééé, ten by se mi líbil ;)
Jak prožíváme své dny, tak také žijeme celé své životy.
Jitka88

Příspěvekod Lída » 0, 16. prosinec, 2014, 10:17 am

tip č. 31:

projdeme předchozí tipy od Filomeny :D

Filomeno, díky za dobré nápady!
Lída
Site Admin

Příspěvekod Lída » 0, 17. prosinec, 2014, 1:03 pm

tip č. 32:

zkontrolujeme vánoční ubrus nebo prostírání, umyjeme sklo a porcelán, pokud je používáme jen jednou za rok :)
Lída
Site Admin

Příspěvekod jupijaaa » 0, 17. prosinec, 2014, 4:36 pm

Filomena píše:Lída: Další věc, která mě napadla, když si tu sepisuji své vánoční povinnosti: Neměly bychom zajít na hřbitovy a podívat se v jakém stavu se nacházejí hroby našich předků? Já tam obvykle zajdu upravit hrob asi týden předem a na Štědrý den v rámci Štědrodenní procházky se tam zastavím už jen rozsvítit svíčku. Myslím, že i to k vánocům patří.

A ještě něco: Nemáme někoho, kdo nikoho nemá a bude na Štědrý večer sám? Třeba starého souseda nebo sousedku? Možná, že by je potěšil papírový košíček nebo sáček vánočního pečiva nebo trochu ovoce.

filomeno :good: :give_heart: :good: :give_heart:
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod Lída » 0, 18. prosinec, 2014, 10:48 am

tip č. 33:

kde bude stát stromeček, pokud ho budeme mít? Máme dost místa, nebo musíme něco uklidit, odsunout, přemístit? Je možné to udělat nebo připravit už teď, abychom se tím nemuseli zabývat o Štědrém dnu?
Lída
Site Admin

Příspěvekod Filomena » 0, 18. prosinec, 2014, 11:50 am

Nebyla bych to snad ani já, abych ke stromečku neměla malou připomínku z historie.
Původně se vánoční stromeček v saských zemích zavěšoval ke stropu a dávala se na něj jablíčka, cukroví a šátky. Jeho osvětlování začalo až později. Ze západu se tento zvyk postupně šířil na východ; traduje se, že v Praze se objevil poprvé snad v roce 1827 v domě ředitele Stavovského divadla, na zámečku Vartě v Libni. Literárně to zpracoval Jakub Arbes ve své povídce Tannenbóóóm. Nejdříve se zvyk zdobit a rozsvěcet vánoční stromek ujal v měšťanských rodinách a postupoval od západu Čech přes Moravu na Slovensko. Ve Slezku se vánoční stromek začal objevovat až někdy kolem r. 1900. Symbolem vánoc byly do té doby jesličky.
Filomena

Příspěvekod Lída » 0, 19. prosinec, 2014, 10:36 am

tip. č. 34

znovu projdeme seznam dárků, balicích potřeb a potřeb na pečení. Jestli ještě nemáme hotovo, zkusíme to udělat tento víkend, abychom měli příští týden volno. Zkontrolujeme, že máme nabitou baterii ve fotoaparátu nebo kameře, že máme volné paměťové karty. Podíváme se, jestli máme náhradní žárovky do vánočních světýlek a jestli máme kompletní stojan na vánoční stromeček.

A pak se pochválíme, jak jsme to letos zvládli. :) Hezké vánoce
Lída
Site Admin

Předchozí

Zpět na Denní tipy