zvyk na listopad - dřez

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: zvyk na listopad - dřez

Příspěvekod jane » 0, 4. listopad, 2014, 1:37 pm

jupijaaa píše:osobně mívám ještě někdy problém s čistým dřezem..vařím denně,někdy i 2x.....tak sen o suchém dřezu je pro mě sci-fi....a nejlepší když přijde DH a vyleje do dřezu lógr z kávy :s494: ...to je na vraždu.. :good: a když se ještě strefí na houbičku nebo hadřík :s9914: ...to je pak pokoukání :dash1: :dash1: :dash1:

Jupijaa....právě z tohoto důvodu jsem přešla na rospustné Nescafe. Prostě jsem i návštěvám řekla, že turka nedělám a basta. Všichni si překvapivě rychle zvykli. :s3249:
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod jane » 0, 4. listopad, 2014, 1:50 pm

treperenda píše:Jane, ale to máš určitě myčku, že jo? Protže já když si představím, že vysuším dřez a vzápětí mi tam kdokoli dá sklenici, hrnek nebo talířek, tak by mě hráblo. Fakt chci život trávit něčím smysluplnějším. Mě by stačilo ke štěstí, kdyby ten dřez byl dost často prázdný.

Jo, mám. Já totiž od dětství nesnáším umývání nádobí. Vždy po obědě jsme všichni 3 sourozenci měli "nástup" ke dřezu. Tehdy ještě myčky nebyly. Mívali jsme hromady nádobí na umývání. Tehdy jsem si říkala, že až budu velká, raději nebudu vařit, než každý den mět hory nádobí. Jak jsem byla vdaná a rekonstruovali jsme dům, tak jsem tvrdě bojovala, že chci myčku( nikdo v rodině neměl). I tchyně měla řeči, že jako ona vychovala 4 děti a myčku neměla a že co já vymýšlím. :mrgreen: :mrgreen: Ale já jsem se nedala. Dh jsem navrhla, že každý den bude pomáhat s nádobím a nebo si koupíme myčku. Dh se do ženskě práce moc nežene, tak ještě rád objednal myčku. :lol: :lol: :lol:
jane

Příspěvekod jupijaaa » 0, 4. listopad, 2014, 2:15 pm

Stefinka píše:kovářova kobyla :-D

no Stefi,DH taky tvrdí,teda vždycky tvrdil,že logr v kombinaci s mastným je mazec na odpady :blush2: ,ale pravda je ta,že mě nenutí logr vylívat do wc ...jen ta představa kolikrát bych za den vícekrát spláchla :beg: :beg: a ty kroky z kuchyně na záchod...to ne.Ale nikdy jsme neměli odpod v kuchyni ucpaný,spíš mám problém ve sprch. koutu a občas ve vaně,kde jsou dlouhéé vlas yDD..,ale řeší to krtek...takže lijeme do dřezu a spláchnem trochou vody....nic se neucpává,
moje kamarádka je takový magor,že to sbírá a pak to dává na kompost.... :mocking: :mocking: :mocking: :mocking: :mocking:
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod Stefinka » 0, 4. listopad, 2014, 4:15 pm

Tak u nás se turek nepije, tak je to dobrý. Já piju rozpustné a manžel sice turka pije, ale přešel na presso z kávovaru, takže lógr naštěstí nemusím řešit :-D
Stefinka

Příspěvekod Jitka88 » 0, 4. listopad, 2014, 9:24 pm

Já lila v paneláku logr normálně do umyvadla, v baráku šetřim trubky a dávam na kompost. Naštěstí DH kafe nepije, já z kafáče, tak je jen po návštěvách.
Jak prožíváme své dny, tak také žijeme celé své životy.
Jitka88

Příspěvekod treperenda » 0, 4. listopad, 2014, 10:21 pm

lógr se do kompostu moc hodí. Není dokonce na škodu sem tam přisypnout ho do květináče - zlepšuje hodnoty zeminy. Můj muž si vaří kafe v moka konvičce a lógr normálně klepeme do koše na odpadky.

Jané, já jsem to nemyslela nijak útočně s tou myčkou. Jen prostě, když myčka doma není, je frekvence pouštění vody výrazně vyšší, tudíž utírat dřez pokaždé do sucha je plýtváním vzácnou ženskou energií!! :lol:

MisaK - tak to bábinka byla asi PRAFLY LADY :mrgreen:
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod jane » 0, 5. listopad, 2014, 4:37 pm

Trep....nebrala jsem to vůbec útočně, v pohodě. :D
jane

Příspěvekod Jitka88 » 0, 7. listopad, 2014, 10:48 pm

Suchý dřez vzdávam... Čistý jo, to není problém, ale na tohle nemam...Vždyť v kuchyni pořád něco dělam ;)
Jak prožíváme své dny, tak také žijeme celé své životy.
Jitka88

Příspěvekod Zdrala » 0, 8. listopad, 2014, 11:28 am

Tak holky, tak jsem ten dřez do sucha taky zkusila, je to fakt krásný, ale neéééé :-D tak spokojeně jsem si to sušila a do minuty jsem si většinou vzpomněla, proč musím zase pustit vodu :beg:
ale hezký to fakt bylo :-)
Zdrala

Příspěvekod Malvína » 0, 8. listopad, 2014, 11:51 pm

No holky, zrovna vám jdu napsat stejný výsledek. Je to fakt na draka, zbytečná zdržovačka, jak se furt motám v kuchyni, tak bych vjednomkuse přelešťovala dřez. To se nedá.
Všechno je tak, jak má být.
Malvína

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy