zvyk na listopad - dřez

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

zvyk na listopad - dřez

Příspěvekod Lída » 0, 3. listopad, 2014, 9:13 am

FlyLady založila svou filozofii na nablýskaném dřezu. Říká, že i když je v kuchyni plný stůl, s čistým dřezem vypadá všechno optimističtěji :)

Takový "čistý dřez" může být ale v jakémkoli pokoji. Je to místo, které držíme stále uklizené. Z toho místa se pak pořádek "rozleze" i jinam :mrgreen:

FL dovedla akci čistý dřez do krajnosti - udržuje ho i suchý. Zvlášť u nerezových dřezů to vypadá přepychově. Upřímně, zní to jako největší nesmysl, ale jde to. Když je dřez umytý, jeho utření do sucha zabere dvě vteřiny. I když jsme doma s dětmi a používáme ho každou chvíli. A JE to rozdíl. I když to zní bláznivě. Dejte tomu týden :) Zkuste, jestli to vaši náladu ovlivní, a napište :)
Lída
Site Admin

Re: zvyk na listopad - dřez

Příspěvekod Lucci » 0, 3. listopad, 2014, 10:35 am

A kde mas ten hadr, co ma byt teda suchy, pripadne usychat? :scratch_ones_head: Ja mam houbicku a hadr, hadrem utiram stul a linku. A ten je mokry, tim to do sucha neutru. :dontknow:
Kdo mlčí, nemusí vždy souhlasit. Možná jen nemá chuť diskutovat s idioty.
Lucci

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 3. listopad, 2014, 11:44 am

Mít čistý dřez je fajn, ne vždy se mi to daří. Ale sušit ho se mi zdá trochu zbytečné, zvlášť když jsme doma, pořád tam cákáme. :mrgreen: No ale zkusit bych to mohla.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Malvína » 0, 3. listopad, 2014, 12:02 pm

Taky mi to připadá na hlavu. Je ale fakt, že párkrát jsem ho už zkusila vytřít do sucha a vypadalo to jak v IKEA nebo v prodejně kuchyní. :lol: Tak to zkusím.
Všechno je tak, jak má být.
Malvína

Příspěvekod Jitka88 » 0, 3. listopad, 2014, 12:44 pm

Ja jsem to zkousela, kdyz jsem se sem prihlasila. Ale prestala jsem kvuli tomu docela pit, protoze mi bylo vzdycky lito ho namocit... Tak me ted teda napadlo, ze si vodu napustim do konvice a zkusim to teda jeste jednou:)
Jak prožíváme své dny, tak také žijeme celé své životy.
Jitka88

Příspěvekod jupijaaa » 0, 3. listopad, 2014, 1:11 pm

osobně mívám ještě někdy problém s čistým dřezem..vařím denně,někdy i 2x.....tak sen o suchém dřezu je pro mě sci-fi....a nejlepší když přijde DH a vyleje do dřezu lógr z kávy :s494: ...to je na vraždu.. :good: a když se ještě strefí na houbičku nebo hadřík :s9914: ...to je pak pokoukání :dash1: :dash1: :dash1:
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod Zizi » 0, 3. listopad, 2014, 4:09 pm

Jako bych to tušila, včera, ještě poměrně pozdě večer, jsem po dlouhé době vyčistila dřez opravdu důkladně. Ale na sušení se nenechám zlákat, včera jsem ho sušila asi tak 6x po sobě během deseti minut a to už jsem si připadala jako blázen. Sice to vypadá báječně, ale nejen sušením dřezu živ je člověk, že ano.
To jediné, co máme, je TEĎ
Zizi

Příspěvekod Stefinka » 0, 3. listopad, 2014, 4:21 pm

Já dřez dělala shodou okolností včera :-D
Stefinka

Příspěvekod tuareg » 0, 3. listopad, 2014, 7:38 pm

mně se to osvědčilo. né vždy to teda dělám, ale ten účinek to fakt má .) já mám bohužel starý ošklivý plechový dřez, nedá se vyčistit aby nebyl flekatý... i tak ho usuším po umytí všeho nádobí. místo nablýskaného dřezu si hýčkám nabláýskané baterie, ty jsou pěkně nerez. umyju a naleštím do sucha, klidně 2x denně - ten pocit je k nezaplacení. tak myslím že tak nějak to pak funguje, když se nablýská dosucha ten dřez. hadřík nechávám schnout normálně jako utěrky na topení v kuchyni nebo jako ručníky na žebříku v koupelně. obecně jsem si zvykla víc utírat věci po umytí do sucha. dřív jsem je myla jednou vyždím,anou utěrkou, teď myju mokřejší a usuším suchou.
tuareg

Příspěvekod JanaD » 0, 3. listopad, 2014, 7:44 pm

Já teda dřez otírám opravdu po každém mytí. Myslela jsem, že nás tu bude víc podobně "postižených". Mám to ráda a líbí se mi to :dontknow:
JanaD

Další

Zpět na Denní tipy