zvyk na říjen - My

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

zvyk na říjen - My

Příspěvekod Lída » 0, 1. říjen, 2014, 8:00 am

:) Myslím, že by se nám mohlo hodit nabít baterky.

Co děláte, když je vám smutno nebo těžko? Co děláte, aby vám tak vůbec nebylo? Věnujete se nějakému koníčku? Cítíte se provinile při představě, že sníte poslední kus moučníku nebo že si vyberete nejlepší jablko na míse pro sebe? Přemýšlíte o snech, které jste měli, ale neuskutečnili? Možná jsme se chtěli něco naučit, něco nového vyzkoušet, něco na svém životě změnit, ale netroufáme si. Sebereme odvahu a do konce měsíce podnikneme alespoň malý krok k tomu našemu snu. Nikdy není pozdě!! :give_heart:
Lída
Site Admin

Re: zvyk na říjen - My

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 1. říjen, 2014, 9:11 am

Jé, já bych ráda něco vyráběla - pletení, háčkování, někdy i patchwork. Potřebuji si najít čas, návod, materiál a dodržet pořádek kolem sebe. Jak to děláte, když něco vyrábíte?
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Zizi » 0, 1. říjen, 2014, 3:00 pm

Naštěstí netrpím pocity viny, že sním nejhezčí jablko nebo poslední kus moučníku. (S tím moučníkem tedy trpím vinou, ale ne, že je poslední kus, ale že je to moučník, čili kalorie...)
A jinak naštěstí nemám čas se pitvat, jestli jsem šťastná nebo nešťastná. A různé nemilé a smutné chvíle jdou ruku v ruce s životem, takže se snažím se otřepat a jít dál. Jinak to ani nejde.
To jediné, co máme, je TEĎ
Zizi

Příspěvekod Jitka88 » 0, 1. říjen, 2014, 5:01 pm

Jé, no tak já bojuju se všim :grin:
Já vůbec neumim totiž myslet na sebe. Jsem tady pořád pro ostatní, na sebe pak nemám už energii. A vim, že to je špatně a že by to chtělo s tim něco udělat. Ale jak?! To jsem si říkala, že od 1. září se o sebe začnu starat, jíst zdravě, dělat co mám ráda atd. A jo, dodržuju cvičení, po tom měsíci už to mám zmáknuté a zvykla jsem si.
Pak miluju malování( akrylovýma barvama, tužkou) ale neumim si na to najít prostě čas. U toho se nádherně odreaguju. A taky na zahrádce, tam si pročistim hlavu úžasně.
Můj sen je skočit si padákem, ten si splnim v květnu až budu mít narozky :d_sunny:

Takže za říjen se naučim KONEČNĚ jíst zdravěji a pravidelně a přestanu se odbývat ;) A koupim si tu kytku jak jsme se tady bavili, já na to úplně zapomněla!
Jak prožíváme své dny, tak také žijeme celé své životy.
Jitka88

Příspěvekod jupijaaa » 0, 1. říjen, 2014, 6:37 pm

Osobně si často plánuju co všechno pro sebe udělám..že si zajdu na masáž, na pedikůru,že si zajdu zaplavat...ale většinou zůstane jen u plánů... :beg:
Na masáži jsem byla všehovšudy 2x,chodím pravidelně jen na obočí..abych nevypadala jako Stalin :laughingneqw: :laughingneqw:
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod Zizi » 0, 1. říjen, 2014, 7:59 pm

Až s pravidly PD jsem se naučila pravidelně chodit na kosmetiku, ke kadeřnici, to už provozuju více než rok. Teď jsem k tomu přidala nehty. Úspěch zaručuje to, že se vždy objednám na další termín. To objednávání mi dělalo největší problém.
Zizi

Příspěvekod misaK » 0, 2. říjen, 2014, 8:33 am

Já si neumím nic z toho jmenovaného užít...pořád mám pocit, že jsou důležitější vci, že bych ten lepší kousek měla nechat manželovi, dětem, že bych svůj volný čas měla věnovat... a pak jsem z toho unavená a znechucená.
Minulý týden jsem si poprvé nechala udělat řasy a upravit obočí a bez výčitky (teda já jsem je zaplašila) si sedla v cukrárně na kafe.
A tu kytku jsem si taky ještě nekoupila.
PROČ VLASTNĚ NEVĚNUJU VÍC ČASU SOBĚ??? Tento měsíc se pokusím napravit, slibuju.
misaK

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 2. říjen, 2014, 8:42 am

Zizi: Já se tu taky naučila chodit ke kadeřnici. Vždy si řeknu, že to není jen pro mě, ale abych se líbila i rodině. :P A mám ze sebe lepší pocit, když se podívám do zrcadla.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Jitka88 » 0, 2. říjen, 2014, 5:46 pm

Holky, já vás všechny, co se o sebe staráte obdivuju. U kadeřnice jsem byla před rokem a od jara se přemlouvám, abych tam zajela, a tak se mi nechce. Přitom pak mam vždycky takovou radost. Ale dokopat se, je pro mě nadlidskej výkon. Přitom se ani objednávat nemusim, berou bez objednání a stejně nejsem schopná. Dřív jsem aspoň chodila na kosmetiku, ale to mi teď už přijde jak vyhozené peníze-650 Kč každých 5 týdnů a žádnej rozdíl na sobě nepozoruju :lol:
Jak prožíváme své dny, tak také žijeme celé své životy.
Jitka88

Příspěvekod Zizi » 0, 2. říjen, 2014, 7:30 pm

Jitko, to "dokopat se" je na tom to nejhorší. Proto si vždy objednám hned další termín a pak je to dané, napíšu to do kalendáře a už na to nemusím myslet, když to pak je aktuální, nemedituju a jdu tam. :P
A myslím si, že jde poznat, která žena chodí na kosmetiku. Možná ne hned (nevím, kolik ti je) ale ve starším věku, pokud budeš pravidelně chodit, to určitě poznat je.
Zizi

Další

Zpět na Denní tipy