(přejmenováno) poznámky o Velkém pondělí :)

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: aktuálně - ložnice a koupelny

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 25. září, 2014, 9:23 am

:lol:
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod martinaaa » 0, 25. září, 2014, 11:02 am

Ja urcite, vcera vecer jsem totiz jeste lepila s dh listy v koupelne.
martinaaa

Příspěvekod jupijaaa » 0, 26. září, 2014, 8:04 am

...tak to je mazec...já tady píšu jak jsem lepila listy s dětmi,když byly malé a sušila je v knihách,kde jsou dodnes....jako reakci na příspěvek martiny...a pak to čtu znova a vidím,že martina nelepila listy,ale asi lišty...no mazec,jak je ten háček důležitý :laughingneqw: :laughingneqw: :laughingneqw:
listy by mohla lepit s DS nebo DD,ale s DH se lepí jedině lišty !!!!!!!!!!!!! :laughingneqw: málem jsem ze sebe udělala pěkného de--la.
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 26. září, 2014, 8:18 am

Tak dnes to bude úklid auta. A kdo jako já potřebuje vyčistit odpad ve sprchovém koutu? Možná jsem to měla udělat ve středu, když to tak dlouho odkládám. :mrgreen:
rozmarýnka

Příspěvekod Lída » 0, 26. září, 2014, 8:52 am

:D

jojo, dnes je úklid auta :) A taky kapes, kabelek, kufříků. Probereme školní aktovky a koše pod kočárky.

Rozmarýnko, možná by stačilo nasypat tam sodu a zalít octem? Nikdy jsem to nezkoušela, ale zní to snadně :D

tip na dnes: podlaha v koupelně a ložnici. Možná jsou tam odložené věci, možná při velkém pondělí bereme úklid opravdu bleskem. Dneska bychom to mohli vzít důkladně :)

Kdysi někdo radil, že koupelnu uklízí, když se jeho malé děti koupou (spojí hlídání s úklidem)

Hezký víkend! :)
Lída
Site Admin

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 26. září, 2014, 8:59 am

Lída: Možná ´by zabrala žíravina, co rozpustí vlasy a chlupy :mrgreen: Šetrnější bude to vyndat, rozšroubovat a vyčistit. Vždy mám chuť psát výrobci a poslat mu fotky z našeho zanešeného odpadového zařízení. A to klidně instalují i v nemocnicích, kde to asi nikdo pravidelně nečistí.
rozmarýnka

Příspěvekod jane » 0, 26. září, 2014, 10:30 am

Podlahy v ložnici a v koupelně by pořádnější úklid opravdu potřebovaly, dnes se na to vrhnu. Nejhorší jsou ty spáry!!!!!
Rozmarynko - díky za tip - odpad ve sprchovém koutě
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod jane » 0, 26. září, 2014, 4:41 pm

Odpad i sprcháč umytý, na spáry jsem vzala čistící písek a rýžák a teda výsledek nic moc, žádný zázrak.Podlaha v koupelně fakt někdy potřebuje umýt ručně, protože mopem se do některých míst nejde dostat. :s9989:
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod Jitka88 » 0, 26. září, 2014, 5:02 pm

Jupi s těma listama jsem to pochopila úplně stejně jako ty a až po přečtení tebe jsem zjistila, že jsou to vlastně lišty :laughingneq

Známá když chodila uklízet do domácností, tak jí jedny lidi nutili utírat podlahu v koupelně a na WC papírovýma ubrouskama do sucha po vytření. Z toho by mi asi hráblo, ale občas vezmu takhle ty rohy atd. kam se mopem nedostanu vlhčenym ubrouskem a je to znát, jen by to chtělo dělat častěji a mě se nechce :grin:
Jak prožíváme své dny, tak také žijeme celé své životy.
Jitka88

Příspěvekod Zizi » 0, 26. září, 2014, 8:02 pm

Spáry v našem sprchovém koutě už jsem vzdala. Takový humus, jako máme my, se hned tak nevidí. Ale už nemá žádnou cenu spáry drhnout či přetírat barvou, už to nepomáhá. Už dlouhou dobu se chystáme rekonstruovat koupelnu, příští rok se to už musí udělat. Nebude se ale jednat jen o výměnu kachliček, bude to důkladná rekonstrukce včetně přemístění umyvadla, odpadu atd., proto bude oříšek na to najít nějaké šikovné řemeslníky.
To jediné, co máme, je TEĎ
Zizi

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy