(přejmenováno) poznámky o Velkém pondělí :)

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: aktuálně - ložnice a koupelny

Příspěvekod Zizi » 0, 28. září, 2014, 6:47 am

Taky vozím v autě pejsana, sice malého, ale nadělá. Nechlupatí, je to bišon, ale z těch tlapiček se nanosí špíny habaděj. Někdy mu tam dám dečku, ale pak ji třeba vytáhnu a už ji tam nevrátím a zrovna je venku mokro nebo bláto a když pejsek skočí na sedadla, tak si to dovedete představit. Občas tam něco vytrousím já nebo většinou Dh (obal od zmrzliny, oříšky) sem tam nějaký papírový kapesník...něco se zakutálí pod sedadlo a jelikož mám co dělat, abych aspoň podprůměrně stíhala domácnost, tak na auto už nezbývá vůbec žádná síla.
Nápady, že jako např. utřu palubní desku vlhčeným ubrouskem, když budu stát na červenou, většinou vezmou brzy za své, udělám to jednou, dvakrát a pak zjistím, že ubrousky vyschly a je konec. Navíc, čištění auta je asi nejhnusnější práce, co se týče uklízení. Už vážně uvažuji o tom, že auto zavezu na generálku zevnitř, venek občas vyřeším myčkou.
Kabelka...mám to to samé jako Jupí, možná horší...ztrouchnivěly mi tam i mandarinky. Že bych vzala pastu na čištění kůže, o tom si můžu nechat zdát, naštěstí kabelka je taková šedivá a špína zvenku na ní není moc vidět. Ale teď ji už nenosím, protože ten vnitřek díky všemu jídlu, co se mi v ní rozložilo, už byl fakt humus, tak jsem si vzala novou s tím, že se pokusím vnitřek NĚKDY vyprat. Holky, BÍLOU, já teda fakt nevím, proč jsem si kupovala bílou, to bude humus za týden a co pak s tím, další kabelku už nemám a vyhodit je nemůžu, jsou kožené a nebyly úplně zadarmo, že. A kupovala jsem je nedávno. Vlastně, mám další kabelky, ale ty jsou už staré a spíš bych je měla vyhodit, už jsem je nevzala léta, tak asi už nevezmu nikdy.
........
Zizi

Příspěvekod Zizi » 0, 28. září, 2014, 6:57 am

Sprcháč: na úklid sprcháče jsem se vždy připravovala jak voják do boje s tím, že možná padnu. Byla jsem vždy celá mokrá, vytopená koupelna...jednou jsem dokonce (bez valného pozitivního výsledku) dotáhla do koupelny VAPku. Myslím, že to byl můj nejšílenější nápad. Kromě potopy světa se nedostavil žádný extra výsledek. Pak jsem přišla sem na PD, z čirého zoufalství, a začala jsem o úklidu více přemýšlet a fakt s úspěchem jsem praktikovala v týdnu, co se uklízejí ložnice a koupelny, toto: pokaždé, když jsem se sprchovala, jsem umyla kousek sprcháče, nejdřív jsem si to rozdělila na 6 zón, každý den jedna. A trvalo to tak pět minut, než jsem tu jednu zónu hrubou houbičkou a Realem vyčistila. Bylo to fakt super. Jenže, jak už jsem psala, ty spáry jsou už tak hnusné, že jsem čištění vzdala a už to fakt nebudu dělat, když bude nová koupelna. Ten půlrok to už vydrží. Jo a žádné sklo ve sprcháči nemáme a ani v nové koupelně o něm nechci ani slyšet. Žádný prodejce mě nepřesvědčí, že má sklo úpravu proti usazování vodního kamene a ulpívání kapek vody. Tomu prostě neuvěřím. Máme ve sprcháči závěs a budeme mít i v nové koupelně. Ten jednou za čas hodím do pračky a je čistý! Nebudu si přidělávat nějakým sklem práci.
........
Zizi

Příspěvekod Filomena » 0, 28. září, 2014, 11:52 am

Všem: omlouvám se za neúmyslnou pravopisnou chybu ("mněla" - hrůza), ale jak píši rychle a na stará kolena jsem si nechala udělat hezké nehty (umělé), které mi přerostly a moje nůžky ani pilníky je nezvládají, sahám soustavně vedle a svoje překlepy nevidím.

Jitka88: Jsem stejného názoru, spokojený pes především! Chlupy vem čert, jenže, když pak člověk vyleze v něčem tmavém a je jak angorák.... Vysvětluj lidem kolem sebe, že Tvůj pes zrovna líná. Na tyhle účely mám v autě starší prostěradlo a širokou izolepu.
Filomena

Příspěvekod Filomena » 0, 28. září, 2014, 12:01 pm

Dotaz na VŠECHNY MAJITELE PSŮ:
Náš pes nevleze do auta když je na volno. Jakmile mu dám vodítko, okamžitě do něj skočí. Totéž se děje s vanou. - Má ale jednu velkou necnost. Když vyjedeme, asi tak dva kilometry je zticha a pak začne nejdřív remcat, pak poštěkávat s náznaky vytí. To vydrží třeba 200 km. Domluvy, řvaní... nic nepomáhá. Je to pěkně na nervy. Občas ztichne, když jedeme někde, kdee je široký rozhled deo krajiny. Vyloučila jsem, že by se mu dělalo špatně, protože dokud jsmke měli Felicii a mohl být na zadním okně, nikdy to nedělal. Tak jsem mu dala hodně tvrdých polštářů, aby byl výš - nepomohlo to. Při té příležitosti jsem v zrcádku vypozorovala, že se mi dívá na ruce. Dřív sedával za volant převážně DH, nyní jezdím jen já. Je možné, že by se se mnou bál??? Nechci mu cpát žádné prášky, opravdu nevím co s tím,. Trvá to už 5 let a já se cestám s ním vyhýbám jak to je jen možné. Máte někco podobnoou zkušenost.
(Přečtu si to až se vrátím ve čtvrtek z Moravy. )
Filomena

Příspěvekod jane » 0, 28. září, 2014, 1:20 pm

Tak jsem na ty spáry vzala rýžák a přípravek na záchody z DMka. Není to na 100% vyčistěné, ale na 80% určitě, takže jsem moc ráda, že něco funguje :D
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod jupijaaa » 0, 28. září, 2014, 1:41 pm

filomeno,...není to tím,že jsi při řízení třeba nejistá a nervózní a pes to cítí a reaguje jak reaguje????Nebo je třeba zvyklý být pořád vedle Tebe a teď je vzadu a to mu vadí???? :dontknow: :dontknow:
Mám malého pejska,má 2 kila a v autě občas taky "fňuká",ale buď jezdí v přepravce..poslední dobou vydrží i ležet na sedačcč,když ji trošku "okřiknu",tak ví,že musí vydržet chvíli ležet..delší cesta v tašce pro psa...a "fňuká" proto,že je fakt být zvyklá pořád u mě. :smiley-chores016: :smiley-chores016: :smiley-chores016:
A pes mi nelíná,mám nelínavé plemeno :D ...ale když má kámoška od psa hodně chlupů má na to sspeciílní rukavici ..nebo si namotá na ruku širokou náplast-izolepu,tím lepidlem ven a tak to rukou pomacá :lol: a chlupy se na to nalepí.
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod jupijaaa » 0, 28. září, 2014, 1:46 pm

jane jsi šikovná,žes to nevzdala,ten boj se špinavými spáry-nebo spárami??? :lol: :lol: / spíše spárami jako ženami/ :lol:
jupijaaa

Příspěvekod Zizi » 0, 28. září, 2014, 2:45 pm

Můj DDg :D skáče do auta sám, když mu otevřu dveře a řeknu HOPÍ DO AUTÍČKA, nejdříve skočí na podlážku a z toho hned na sedadlo. Je malej, nevyskočí na sedadlo rovnou. Celou cestu je zticha, někdy se postaví na zadní a kouká z okýnka, ale většinou leží anebo i spí, podle toho, jak je unavenej. Jezdí denně půlhodinu se mnou do a půlhodinu z práce a většinou ani nešpitne. Někdy, ale to je málokdy, má řeči a to pak zastavím, jestli se mu nechce čurat nebo tak něco. Většinou nechce a tak po chvíli jedeme dál. Nikdy v autě nezvracel nebo tak něco. Je to dobrý pasažér. Mám na něj pásy, ale nedávám je. Asi bych měla. Jezdí s náma i delší trasy, občas, třeba 2,5 hodiny jedna cesta a vždy je naprosto v pohodě. Hned první den, kdy jsme se seznámili, vzala jsem ho do auta a byl moc hodný. Od chovatelky to bylo tak 2 hodiny cesty. Já píšu o psovi, ale vlastně je to ONA. Zlatá moje beruška. Zrovna se chystáme asi na čtyřhodinovou cestu. Samy. Nemám obavy s ní cestovat. Byla už i v divadle :laughingneqw: , ani nepípla, v Josefovské pevnosti, na zámku (v kabeli) a vůbec chodí se mnou, kde to jen trochu jde.
........
Zizi

Příspěvekod jupijaaa » 0, 28. září, 2014, 5:37 pm

zizi :laughingneqw: :laughingneqw: teď jsi mě vážně pobavila...se psem v divadle ??? Já se z Tebe picnu :laughingneqw: :laughingneqw:
A když jedeš se psem Do a Z práce..kde je to zvíře :smiley-chores016: ,když jsi v práci???Neříkej ,že s Tebou !!!!!!! Tak přemýšlím,že bych si vzala zítra Pegušku na naši pooperační jipku??????To by byl mazec...ale možná něco ve smyslu canisterapie :smiley-chores016: . :lol: :lol: :lol: :lol:
Myslela jsem - nevím proč :scratch_ones_head: ,že máš většího psa.Můj je taky malej,ale vyskočí asi všude :dash1: :dash1:
jupijaaa

Příspěvekod Malvína » 0, 28. září, 2014, 6:19 pm

Holky, mně se osvědčilo se sprchovým koutem, když tomu nemůžu věnovat příliš času, jen nalít do kýblu půl litru octa, namočit švédku, přejet sprchový kout tímhle a pak gumovou stěrkou stáhnout. Akce na pár minut a sprchový kout tím prokoukne.
Všechno je tak, jak má být.
Malvína

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy