(přejmenováno) poznámky o Velkém pondělí :)

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: aktuálně - ložnice a koupelny

Příspěvekod jupijaaa » 0, 27. září, 2014, 7:52 am

včera byl sice úklid auta,tak jsem to tam trochu prohlédla...,ale fakt tam mám celkem pořádek a nikde nic co tam nepatří-manžel je na to strašně citlivý...tak si to hlídám,jen mě napadlo,že bychom si někdy mohli připravit auta na zimu.ne po technické stránce ,to bych nechala DH,ale nebylo by od věci si nachystat škrabku na sklo.nějaký rozmrazovač,hadřík proti mlžení skel,do kufru smetáček na sníh a tak..sice je ještě brzo,alr kdo je připraven-nebývá překvapen...apropó já už jsem letos jednou škrabku potřebovala :mrgreen: Taky se mi osvědčilo natírat gumu ve dveřích /těsnění/ nějakým olejem proti přimrzání...ale to tady dělá DH.
Ale je pravda,že člověka asi trochu poznáte podle auta...někteří lidi mají v autech fakt příííšerný binec,na to,že je to celé prosklené,stojí to na veřejných místech kde je plno lidí-na parkovištích a je tam vidět,tak to moc nechápu...plno oblečení,obaly od jídla,tiskopisy--všecko v kupě,no mazec. :beg:
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod jupijaaa » 0, 27. září, 2014, 8:01 am

holky a s tou kabelkou to je stejné..tam je to u mě ale přesně naopak /manželovi to je celkem šumafuk co mám v kabelce :lol: :lol: /..tak tam nám kdeco..různou kosmetiku,tiskopisy,faktury,oplatky,žvýkačky,šminky,hřebeny,stovky kapesníků,vlhčených utěrek,různé léky...no kdybych to všechno vysypala...masakr.Vždycky si říkám,že kdyby se mi něco stalo,a hledali by v kabelce nějaké doklady nebo něco,tak bych se asi hanbou propadla....já si vezmu třeba na noční jablko ,nesním ho a pak ho vytahuju po 10 dnech úplně scvrklé a nechutné..jsem hrozná..,ale včera jsem si kabelku uklidila,když jsem byla s kamarádkou "ve společnosti"-jen nevím jak dlouho to vydrží. :beg:
jupijaaa

Příspěvekod jupijaaa » 0, 27. září, 2014, 8:14 am

ještě jednou já...holky jak dloho vám trvá vyčištění sprchového koutu???nemyslím odpady,ale skla,obklady,vanička,baterie...mě asi 30-40 minut..a to je to,co mě odradí :cray: .Já se sprchuji radši ve vaně :s858: ,ale sprcháč používá DS...a čistím ho spíš pro něj :give_heart: :give_heart: ..aby v dospělosti nevzpomínal na vlastní sprchový kout jako na nechutnou,slizskou díru :dash1: :dash1: :laughingneqw: :laughingneqw: Občas ho taky zapojím,ale takové to důkladné vyčištění je na mě....přece jenom je tam ten Y chromosom a to je vidět :laughingneqw: :laughingneqw:,neudělá to jako já. :grin:
jupijaaa

Příspěvekod jane » 0, 27. září, 2014, 8:23 am

Jupijaa..mám to jako ty, trvá mi to dlouho a proto sprcháč neumývám ráda :? , napadlo mě, kdybysme ho každý den přejeli narychlo, třeba jak ten 3 minutový úklid zachodu, tak by nikdy nebyl zašpiněný tak moc, aby nám uklid dal půl hodiny.
Co nemáš, nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 27. září, 2014, 12:24 pm

Když nečistíte odpad ve sprše, co tam tak dlouho čistíte? :mrgreen:
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod jupijaaa » 0, 27. září, 2014, 1:03 pm

rozmarynko..nejprve kout namočím sprchou,pak postříkám skla,baterii,celou sprchu ,vaničku i obklady něčím na vodní kámen /bref,fixinela/-nechám to působit 10 minut,mezitím odmontuju sprch. talíř nad hlavou a v umyvadle ho taky postříkám fixinelou..pak jdu zase do koutu :lol: :lol: a zeleným cifem a kuch houbičkou-tou drsnější stranou drhnu skla,baterii,lehce i obklady a spáry a vaničku,zubním kartáčkem pak spodek dvířek a tu "kolejničku,kde jezdí dvířka--pak to celé osprchuju,nechám trochu oschnout a pak skla vyleštím /jako okna/,nakonec vydrhnu i sprch. talíř a namontuju ho zpátky...prajuju naboso,jen croksy na honou a kraťasy...většinou jsem celkem dost zmáčená :beg: Dělám to tak 1xza 14 dní-3 týdny :beg: ...jinak během týdne 1x /většinou pošlu DS/- jen čistím vaničku -tak jako umyvadlo a vyleším baterii.
Na odpad volám DH,rozmontuje a vytahá vlasy a jiný bordel a trochu se to vyčistí kartáčkem a zel. cifem-kam se dosáhne.
jupijaaa

Příspěvekod Jitka88 » 0, 27. září, 2014, 1:38 pm

Jupi u mě je to přesně naopak. V autě máme bordel, já i DH-ne papírky, věci, oblečení atd., to ne. Ale chlupy od psa, prach, já teda i hlínu. Nerada v něm uklízim, vezmu psa a je to nanovo, úplně zbytečná práce. Tohle léto se mi na palubovce roztekla nanopodložka(asi fakt kvalitní :lol: ) a je tam rozteklá furt, musim to uklidit než budu dávat auto do servisu, ať je ze mě netrefí.
Ale v kabelce mám naprostý pořádek. Nesnesla bych v ní mít bordel. I v peněžence. Už ve škole jsem měla aktovku a penál výstavní a to mi už zůstane. Mám to tak pořád, nemusim v ní uklízet, vždycky jen večer vyndam co tam nepatří. A kabelky nosím velké a hodně věcí, ale srovnaných v přihrádkách-moje úchylka :lol:

Sprcháč nenávidim uklízet, vana mi nevadí. Uklízim ho hodně málo a je fuj...Ještě tak tu vaničku umyju houbičkou, ale skla, dlaždičky atd. to je za trest. :blush2:
Jak prožíváme své dny, tak také žijeme celé své životy.
Jitka88

Příspěvekod jupijaaa » 0, 27. září, 2014, 4:15 pm

jitka napsala"Ale v kabelce mám naprostý pořádek. Nesnesla bych v ní mít bordel. I v peněžence. Už ve škole jsem měla aktovku a penál výstavní a to mi už zůstane. Mám to tak pořád, nemusim v ní uklízet, vždycky jen večer vyndam co tam nepatří. A kabelky nosím velké a hodně věcí, ale srovnaných v přihrádkách-moje úchylka :lol: "

tak to jituš klobou dolůůů :good: :good: :good: ,pokusím se polepšit :grin:
jupijaaa

Příspěvekod Filomena » 0, 27. září, 2014, 8:01 pm

Jitka88: Já jsem chlupy od psa trochu vyřešila tím, že jssem z látky kterou jsem mněla doma a měla být kdysi na bundu (podlaminovaný silon? -´něco takového) ustřihla velký obdélník na šíři auta a asi i tak dlouhý, olemovala a do míst, kde máme zastrčené opěrky jsem přšila z tkalounu ok◘. Do nich jsem navlékla karabiny a ty jsem zahákla na tyčky opě+rek na hlavu. Na na druhou stranu, k předníím sedadlům totéž. Vzniklo tím jakési účko, takže na podlahu pes nemůže, je v korýtku, takže ani nemusí mít bezpečnostní pásy. Je to možné kdykoliv odepnout celé nebo jen půlku, to když si dozadu chce někdo sednout. Docela to vyhovuje. (kopíruji do typů)
Filomena

Příspěvekod Jitka88 » 0, 27. září, 2014, 9:59 pm

Filomena přesně tohle v autech máme, akorát ne vyrobené, koupili jsme to. A je to fajn :grin: Jenže chlupy se stejně rozvíří po celém autě, takže je máme i ve předu. Nám to už nevadí, čisťounká autíčka mít asi nebudem :grin: Ale zase máme spokojeného psa a to je hlavní :grin:
Jak prožíváme své dny, tak také žijeme celé své životy.
Jitka88

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy