(přejmenováno) poznámky o Velkém pondělí :)

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

(přejmenováno) poznámky o Velkém pondělí :)

Příspěvekod Lída » 0, 22. září, 2014, 8:15 am

ahoj :)

Je velké pondělí. Jestli to zapadá do našeho vlastního plánu, budeme luxovat, vytírat, utřeme prach, vyhodíme koše. Buď si stanovíme celkový čas, který tomu chceme věnovat, nebo čas, který věnujeme jedné místnosti. Průměrný byt by se měl vejít do jedné hodiny. Podělte se, jak dlouho to trvá u vás? Vyhovuje vám takové bleskové uklízení?

tip na dnes: převlékneme postele,
tip pro koupelnu: vyleštíme zrcadla a uklidíme poličky se zubními kartáčky a pod.
Lída
Site Admin

Re: aktuálně - ložnice a koupelny

Příspěvekod jupijaaa » 0, 22. září, 2014, 8:45 am

Někdy mám pocit,že celý můj život je jedno velké VP :lol: :lol: :lol:
Převléknout postele bych mohla...a hned do nového povlečení :mrgreen:
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod martinaaa » 0, 22. září, 2014, 9:01 am

Jooooo
martinaaa

Příspěvekod martinaaa » 0, 22. září, 2014, 9:17 am

Ja si ho dam dnes 2krat.nejdriv u stare babicky a pak doma. :dance:
martinaaa

Příspěvekod Lupina » 0, 22. září, 2014, 9:20 am

VP mi trvá tak 1,5 hodiny (byt cca 100 m²). Asi se s tím moc pářu... Ale luxuju všude, nejenom náměstí.
Proto to rozděluji do víc dní. Navíc obýváko-kuchyň musím stírat víckrát za týden...
Lupina

Příspěvekod Maajja » 0, 22. září, 2014, 10:22 am

Já jsem dala včera VP na chalupě, trvá mi to asi dvě hodiny včetně zabalení všech věcí. :) Doma nevím, nedělám to vše najednou, spíš různě v průběhu dne. Největší (dětský) pokoj už neluxuju, luxují si sami. :s494: Ale zkusím si ten čas aspoň přibližně sečíst. :)
Maajja

Příspěvekod Filomena » 0, 22. září, 2014, 12:01 pm

Asi dělám něco špatně. ale já to za hodinu nestihnu, přestože byt je asi jen 80m2. A nejhorší na tom je, že moje uklízení ještě vyprovokuje boj s DH. Jakmile mu začnu za zády luxovat nebo vůbec uklízet, tak zuří. A nedej bože, když dojde na týdenní úklid jeho pokoje. Nemáme už společnou ložnici (v našem vku to už nevadí :) ), ale každý svůj pokoj, protože já nekřesťansky chrápu a on zase celou noc potřebujue svítit. Máte ještě někdo problém s alergií partnera na úklid?
Filomena

Příspěvekod jane » 0, 22. září, 2014, 12:51 pm

Polička se zubními kartáčky umytá a uklizená, zrcadlo vyleštěné. Ukol splněn :lol: Horší to bude s VP, do toho se mi nechce.Ale překonám to. pomáhá mi, že se do toho pustím bleskově, prostě umýt podlahy co nejrychleji a odnést mop.
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod Mikineczka » 0, 22. září, 2014, 1:32 pm

Po dlouhé době opět naskakuju do rozjetého vlaku a začínám uklízet s vámi. VP jakžtakž splněno, postele převleču až sem vzbudí přítel po noční, zrcadla vypucována, jen ty poličky v kouplně :beg: proč mám 4, a skleněné, a narvané k prasknutí :dash1: asi to vezmu doslova a otřu jen stojánek s kelímkem a kartáčky :D
Mikineczka

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 22. září, 2014, 1:44 pm

Filomena: Kdyby byla alergie na úklid jen u partnera :mrgreen: Máme ji všichni. Tedy všichni, kdo nezavelí právě k úklidu. Jen nejmladší dva se celkem dobrovolně podvolují k pomoci s úklidem. Taky se snažím luxovat, když tu dh není, nejlépe když tu není nikdo. Ale zase je to nejlepší prostředek k tomu, aby si děti šly dělat úkoly (my nemůžeme luxovat, my si děláme práci do školy. :D )

VP nedělám vcelku, tak nevím jak dlouho mi to vlastně trvá.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Další

Zpět na Denní tipy