zvyk na září - večerní rutina

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: zvyk na září - večerní rutina

Příspěvekod Jarmuschka » 0, 5. září, 2014, 8:43 am

dorka píše:Zrovna včera jsem s DD procvičovala malou násobilku. Vůbec jí to nejde, i když jí to vysvětluji názorně, není v matice tak bystrá jako ta starší. Takže budu to s ní muset procvičovat nejlíp každý den, aby byl vidět nějaký pokrok. :dash1: No a co chci hlavně říct, že to je bič hlavně a nejvíc na mně, protože mě to strašně nebaví donekonečna vysvětlovat (nemohla bych být učitelka). Bič, abych vytrvala, nepolevila.

Dorko, nám se na procvičování násobilky osvědčily tyto stránky: http://www.dostudujte.cz/nasobilka/mala-nasobilka-online-procvicovani
Dá se tam najít i taková ta tabulka. A další věci (které jsme ještě nepotřebovaly.
Jarmuschka

Příspěvekod jupijaaa » 0, 17. září, 2014, 10:16 am

ještě pořád je září..tak se ptám,jak donutit puberťáka,aby si chystal věci večer-myslím jako do školy?????Je to mezek mezkovitý,tvrdohlavý :dash1: :dash1: :dash1: :dash1: :dash1: Vyhrožování,že ho narvu do baby-boxu nepomáhá :laughingneqw: :laughingneqw: :laughingneqw:
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod misaK » 0, 17. září, 2014, 10:47 am

já jsem se naučila chystat věci předchozí den večer s nástupem do práce, protože to byla nutnost. Po děckách chci, aby si chystaly věci večer, od doby, kdy nastoupily do školy, DD je v 2., DS v 5., ten je zodpvoědnější, ale taky už začíná být puberťák a má svoji hlavu. Nicméně platí - pokud chce jít ven/hrát na mobilu/zapnout počítač... - musí být vše komplet hotové, úkoly napsané, být převlečený ze školy a mít nachystané věci. Kupodivu to funguje docela dobře. S DD bojuju dost, ona je takový flegmatik a pak ráno hledá...je jí jedno, že nemá nachystaný balet...takže tady večer DŮSLEDNĚ KONTROLUJU.
misaK

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 17. září, 2014, 11:13 pm

Jupi: A kdy si věci chystá? Ráno? A stíhá to? Jestli ano, tak bych to s odpuštěním neřešila. Naše dd si taky mají připravovat do večera, občas to nechají na ráno a ten ranní zmatek už pak dlouho opakovat nechtějí...
Jen já večerní rutinu moc neobohatila, musím popřemýšlet, co by mi mohlo pomoci. A pak to dělat :mrgreen:
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod doriii » 0, 24. září, 2014, 11:21 am

Jé, to je dobrý nápad, aby si dcerunka nachystala to oblečení na druhý den sama, dělala jsem to vždycky já a kolikrát se mi už večer nechtělo.. Teď nastoupila do 1. třídy, mohla by dostat nějakou povinnost :) Úkoly děláme hned jak přijdeme domů, ať na to potom nemusíme myslet, tak k tomu připojím i to oblečení.
Já večer - poumývat nádobí (případně nastrkat do myčky a pustit - ale teď je myčka v opravě), nachystat dětem svačiny do krabiček, vypláchnout flašky na pití a připravit je na nalití vody ráno. Nachystám hrnky na linku, do každého hrnku pytlík a do konvice naberu vodu, ráno už jen zapnem čudlik. To oblečení na hromádky každé na její křesílko. Sobě oblečení nechystám, zkoušela jsem to, ale většinou se mi ráno nechtělo oblíkat to, co jsem si večer nachystala a vybrala jsem si něco jiného, prostě jsem na zrovna na to nachystané oblečení neměla náladu. Dát nabít mobil! Umýt a vyčistit zuby. A než to všechno udělám, tak můžu jít rovnou spat.. nějaké sledování TV nehrozí.
doriii

Předchozí

Zpět na Denní tipy