Jak daleko to zašlo?

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Platí pro vás nebo pro někoho koho znáte následující?

Ani během víkendu by to nešlo uklidit. Leda by přijela četa a přistavila kontejner. Nebo dva.
5
15%
Už neuklízím. Vzdal/a jsem to. Prostě se snažím to ignorovat.
0
Žádná hlasování
Proč uklízet, když život nestojí za nic? Pořádek mi štěstí nepřinese.
0
Žádná hlasování
Můj byt je jak vězení. Nesnáším ten nepořádek, ale neumím ho uklidit.
6
18%
Uklidit umím, když má přijít návštěva, ale pak se to zase rychle vrátí zpět.
22
67%

Celkem hlasů : 33

Re: Jak daleko to zašlo?

Příspěvekod jupijaaa » 0, 25. srpen, 2014, 6:26 pm

Osobně si myslím,že problém z uklízením souvisí s psychikou velmi
-někdo neuklíízí,protožr nemá důvod uklízet,nemá proč to udržovat doma hezké,není motivace ...a naopak,když máš kolem sebe binec,tak jsi z toho rozladěný,nervozní,co kdyby někdo teď zazvonil..proboha !!!!! :beg: ,ale binec už je tak velký,že uklidit ho je otázka na více dní.

Hodně jsem o tom přemýšlela,jak pomoci takovým těm velkým bordelářům...chronickým a dlouhodobým...možná to tu někdy už padlo,možná to tu je někde napsané,jsem tu ve fóru chvíli,tak to nemám tak moc pročtené,ale napadlo mě....Příklad:každý den uklidit třeba 3 šuplíky komody...za 2 dny je komoda OK,pak uklidit každý den 1/2 skříně..nebo 2 police ve skříni-jakou kdo má skříň,další den se vrhnu na okno ,záclonu a radiátor-vše je pěkně u sebe,pak dveře a rohy/pavučiny/,prostě si to nějak rozfázovat,rozdělit místnost...možná si na nábytek naletit lístky s datumen kdy je tento kousek nábytku na řadě a postupně koukat,jak lístky mizí...samozřejmě se vybavit zásobou pytlů a vyhazovat a zbavovat se nepotřebného.
Mě třeba taky docela trvalo a vadilo,jakou jsem měla hromadu prádla k žehlení,tak jsem začla žehlit každý den---15 minut a hle hromada je pryč..teď to jen udržet!!!! :mrgreen:
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod Malvína » 0, 25. srpen, 2014, 9:02 pm

Jupijaa, máš pravdu. JENŽE tito lidé by museli CHTÍT. Znám lidi, kterým ten jejich binec nevadí, nebo si aspoň namlouvají, že jim to nevadí. Tvrdí, že se nad nepořádek "povznesli". :geek: Že to jsou věci, které nejsou v životě důležité, že "hlavně že se máme rádi", že důležitější na světě jsou vztahy a takové ty plky. Nesnáším tyto kecy. Fakt se celá úplně naježím, když to někdy musím poslouchat.
Všechno je tak, jak má být.
Malvína

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 26. srpen, 2014, 11:42 am

Možná jsem sobec, ale já nikomu pomáhat k úklidu nechci. :mrgreen: Tedy myslím lidi, kteří to nevidí jako důležité. Sama se plácám a učím na svém. Jestli náhodou budu někomu inspirací, budu Bohu moc vděčná.
Už je mi jedno (no, skoro), když vidím u našich ty hromady zbytečných věcí.
Když někdo bude chtít radu nebo určitou pomoc, klidně. Ale abych někoho přemlouvala, na to nemám morální sílu.
Jen své děti budu motivovat, nutit a učit.... :lol: a svého milovaného dh, ale tam stačí jemně připomenout :ugeek:
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Desire » 0, 26. srpen, 2014, 9:54 pm

Ojinko jéje, já taky úplně miluju papírnictví, kancelářské potřeby, různé barevné tužky, zvýrazňovače, neonové papírky, propisky a mikrotužky - úplně slintám, když vidím třeba ty stojany Pilot, vlastně je tam jeden typ mikrotužky, ale v různě barevném průhledném plastu - no fakt úchylka. V tom nekupovat to mě drží asi 2 věci: jednak cena těchhle potřeb (jako desky za 15 Kč to se mi nestává že bych potkávala), pak taky to, že v rámci různých akcí hlavně při VŠ jsem vždy přišla nějak ke spoustě propisek, či různých reklamních nebo univerzitních bloků, že mi bylo líto, když jsem to měla zadarmo, za to ty peníze utrácet.

A nejhorší je, že taky opravdu nevyužívám to, co mám - např. pořídila jsem si 3 šanony, úplně zaplnit se mi podařilo jeden, ty druhé jen z části, no ale protože byly s potiskem malin, jahod, atd, tak jsem musela přikoupit ještě dva, že, no doteď haldy papírů venku šanony prázdné.

S knihama mám taky největší potíž se jich zbavovat, i těch, co vůbec nejsou srdeční záležitost, aspoň, že tady teda já skoro nikdy žádný nekupuju, jenže už od dětství je dostávám v dost velkém množství, je pravda, že to z rodiny mám asi nějak zažito, že knihy se vůbec nikdy žádné nevyhazují (to můj otec naopak ještě nosil od popelnic když někdo nějakou vyhodil), jenže je taky pravda, že kromě pár oblíbených románů, ke kterým se člověk nějak vrací, jsem většinu četla maximálně 2x, spíš ani to ne, Encyklopedii Diderot jsem sice na základce využívala hojně, ale v dnešní době internetu tam prostě leží spolu se třemi slovníky naprosto nepoužívaná už roky, co si opravdu chci přečíst, k tomu se dostanu v knihovně, a proto mě docela štve, kolik místa knihy potřebují, ale úplně knihovnu rušit asi nemůžu, ale spíš ji chci redukovat na kousky, které jsou opravdu srdeční.

Jinak nečetla jsem celé téma, ale mě nedávno tohle napadlo když jsme koukali na ty pořady co dávají na Prima Love - reality show Zhubni nebo přiber a pak to o tom hromadění - nakupování, přišlo mi, že to má vlastně stejný jmenovatel, lidem to - ať už jídlo, nebo nakupování, přináší pocit štěstí a euforie a dá se na tom lehce vypěstovat závislost, je to vlastně jako droga, to jsem si sama zkusila letos v létě, kdy jsem na sobě začala pozorovat určitou závislost na nakupování oblečení, a to samé jsem měla s jídlem v době, kdy jsem byla nešťastná, jen jsem si to neuvědomovala.

Taky mi přijde, že když člověk dá do pořádku jednu část - například začne zdravě jíst, hubnout, atd, tak najednou i ten pořádek kolem nějak vyvstane a opačně, tohle pozoruju na sobě.
Desire

Příspěvekod Kahlan » 0, 27. srpen, 2014, 3:35 pm

Asi bych taky měla na sebe něco taky prásknout a to je můj život s leností..je to hrůza.Jsem líná cvičit,jsem líná chodit pravidelně na procházky s prckem...jsem líná uklízet,vařit a vůbec mi posledni dobou i chybí to že už nemužu ležet a koukat na jeden film za druhým...Každopádně dítě navazuje na životní styl rodiny a nechci aby okoukal mojí lenost a lásku k čokoládě.
rozhodla jsem se nejen schodit kila dolu,ale celkově žít zdravěji a nepřemáhat se uklízet...
Kahlan

Příspěvekod Jitka88 » 0, 27. srpen, 2014, 7:47 pm

Kahlan taky jsem lenoch a taky s tim musim a hlavně už chci něco udělat. Dík PD to doma docela jde, ale musim něco dělat se sebou-cvičit a začít jíst normálně, ne jen kafe a sladkosti. Rozhodla jsem se začít s tim 1. září, tak se můžeš přidat :grin: Kdokoliv se může přidat, budu ráda, když v tom nebudu sama :give_heart: Říkám si, že když jsem se naučila uklízet a že to je během těch pár měsíců fakt hodně znát, tak musim zvládnout i tohle. Akorát bych na to asi potřebovala taky nějaké denní tipy, já ani nevim jak začít, zatím jen plánuju.
Jak prožíváme své dny, tak také žijeme celé své životy.
Jitka88

Příspěvekod jane » 0, 27. srpen, 2014, 8:05 pm

Jitko88....jdu do toho s tebou, taky často jím jen sladkosti a zapíjím kafem, místo pořádného jídla. Uz jsem to nekolikrat zkoušela změnit, ale je to marné, je to marné.
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod mint » 0, 27. srpen, 2014, 8:14 pm

jane, Jitka: to vám poradím čím začít... začněte pořádnou snídaní a dost pít - vodu. Pomůže to s únavou... tedy určitě i trochu s leností. Držím palce :give_rose: Já dlouhožila jen z kafe, energeťáků a sušenek až jsem jednou zjistila, že pořádná snídaně se tomu energeťáku vyrovná. Tak máte naději, fakt to jde!
"Je lepší zapálit svíčku, než proklínat temnotu." Konfucius
"Skoč, křídla roztáhneš cestou." Ray Bradbury

ObrázekObrázekObrázekObrázek
mint

Příspěvekod Jitka88 » 0, 27. srpen, 2014, 8:24 pm

Jane super :give_heart:
Můj problém je, že pořádné jídlo jim až kolem 23h když přijdu s práce. Ráno začínam kafem a buchtou, k obědu si dam třeba chleba, nebo kafe se sušenkou, odpoledne taky a najim se prostě až večer, i když mam uvařeno a stačí to jen ohřát... V práci dělam až odpolední, takže bych klidně mohla jíst nějaké zdravé obědy, ale ta lenost :dash1: A to samé cvičení. Mám dlouhodobé problémy se zády, které neřešim-opět lenost :dash1: A z toho jak na sebe kašlu, jsem pořád strašně unavená a je to prostě začarovanej kruh. Myslela jsem si, že se to změní přestěhovánim do baráčku a teď mi došlo, že tohle musim prostě změnit JÁ ve své hlavě, jinak se nikam nehnu a budu se plácat pořád. Dřív to aspoň nebylo vidět na postavě, ale to už bohužel taky je, a to mě nakoplo k tomu, že od září najedu na přísný režim :grin:

Mint na tom určitě něco bude, protože je pravda, že já jestli vypiju půl litru, tak je to hodně... To je hrůza :blush2:
Jak prožíváme své dny, tak také žijeme celé své životy.
Jitka88

Příspěvekod jane » 0, 27. srpen, 2014, 8:25 pm

Mint...co je to kvalitní snídane? Maslo, salam, pečivo, syr, cerealie do mléka?
Moje snídaně je kafe a nic :lol:
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy