zvyk na srpen - papírování

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

zvyk na srpen - papírování

Příspěvekod Lída » 0, 11. srpen, 2014, 8:42 am

Navrhuji zaměřit se na ukládání důležitých dokumentů, roztřídění toho, co už máme a neodkládání nových papírů jen tak na hromádku.
Jaké systémy se Vám osvědčily? Kde skladujete lékařské zprávy, paragony, pojištění, kupní smlouvy, vysvědčení, pracovní smlouvy a jiné?
Lída
Site Admin

Re: zvyk na srpen - papírování

Příspěvekod jupijaaa » 0, 11. srpen, 2014, 9:13 am

Hodně jsem toho už v této oblasti zvládla,ale nemám to dotažené do konce....kdyby se mi to podařilo :beach: :beach: ,byla bych fakt ráda.
Používám různé papírové složky,folie aj,co se dá běžně koupit v papírnictví :mrgreen:
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod Stefinka » 0, 11. srpen, 2014, 9:17 am

Lído, tys byla včera u mě doma? :-D Zrovna včera jsem hledala papíry k notebooku, který chci reklamovat, tak jsem narazila na svoji hromádku účtů, kterou jsem dělala už před docela dlouhou dobou a potřebovala bych zas prošlé dvou let vyhodit a nové zařadit. jinak já mám jedny desky, kde můžu zakládat ty průhledné fólie a mám to oddělené od sebe papíry s názvy, čeho se to týká, například papíry k pojišťovně, papíry k úřadu práce, účty, papíry ke spoření, papíry k bývalým zaměstnáním a tak různě. Pak mám další takové průhledné desky s těma otvíracími kroužky uprostřed a tam mám stejný systém, mám zandané papíry, které oddělují každého z nás a mezitím mám založené fólie do kterých zakládám jednotlivé lékařské zprávy od daných doktorů....
Stefinka

Příspěvekod Zizi » 0, 11. srpen, 2014, 1:55 pm

Jako zvyk na srpen dobrý. Jenže už je 11. srpna, ani ne celý měsíc. A já bych na to potřebovala nejmíň ROK. :blush2: Tohle je pro mě po prádle nejbolestivější místo.
To jediné, co máme, je TEĎ
Zizi

Příspěvekod jane » 0, 11. srpen, 2014, 3:09 pm

Lído...ty jsi určite byla u nas a podívala ses do komody , kde mám doklady. že jo? Papirováni je pro me neprijemná činnost, mam v šupliku nahazene různe dokumenty, nekdy i 15 let staré :shock: , ale kdyz potrebuju najit zaručák od bot , ktere jsme kupovali pred půl rokem, tak je to obrovsky problem, vsechny papíry vyházene , adsolutní chaos, ale zárucak stejne nenajdu. Po dvou letech'(kdyz zaruka uz stejne propadla) papír najdu :D , pri hledáni zas neceho jineho :lol: Takze si tu s váma dávám závazek, ze do konce srpna budu mít v dokladech pořádek. S chutí do boje! :dance:
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 11. srpen, 2014, 6:26 pm

Nemám v papírech úplně dokonalý pořádek. Ale co potřebuju, to většinou najdu.
Výpisy z účtu dávám do jednoho kroužkového pořadače, pak mám pořadač s foliemi na jednotlivé kategorie - elektrika, SIPO, telefony, pojištění, platby za vodu a tak podobně. Pak mám jeden šanon na spoření - do jednotlivých desek (dostali jsme vždy se spořením) dávám výpisy a jiné informace k jednotlivým spořením.
A ještě mám jeden pořadač, do kterého dávám různé pracovní smlouvy, lékařské zprávy, pasy, pasové fotografie, daňová přiznání...

Největší binec mám v účtenkách. To mám vždy jednu folii na jeden rok v pořadači. Dávám tam účtenky za větší položky - boty, oblečení, zařízení bytu, spotřebiče - vše co by se dalo reklamovat. A ideálně bych to měla po novém roce probrat. Ale nedostávám se k tomu, tak přidám další folii :mrgreen: Ale systém v tom je.

Ještě bych potřebovala mít lepší přehled, kdy a kolik platit na jednotlivá spoření a pojištění. Často nám to tchyně připomíná, za což jsem jí vděčná. Ale už se docela orientuju.

Horší je to s mými papíry - různé nápady na vyrábění, recepty, seznamy a tak. To by potřebovalo probrat a uspořádat.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Zizi » 0, 11. srpen, 2014, 7:02 pm

Jak píšeš, Rozmarýnko, že nezvládáš termíny kdy co platit, tak to je jeden z mých úkolů v práci. Hlídám to všechno ve firmě, pojistky ke každému autu, leasingy, pojištění firmy, placení daní, odevzdávání různých pravidelných výkazů, platby faktur a další podobné věci. V práci v tom mám úplný přehled a pořádek. Takže to je důkaz, že umím udělat systém a dodržovat ho. Jenže: doma jsem se o totéž pokoušela už několikrát a NIC! Čím to teda je, to fakt nevím. Asi doma nemám nad sebou "zlého šéfa"... :mrgreen:
To jediné, co máme, je TEĎ
Zizi

Příspěvekod velva » 0, 11. srpen, 2014, 8:42 pm

Rozmarýnka- co kalendář či diář a tam si psát termíny,kdy platit?
Já si pojistky pamatuji,spoření se strhává z účtu.

Na účtenky mám sešit a foliové obálky.Obálku má každý člen rodiny plus domácnost.To je šest obálek.Do knížky si píšu,kdy,co jsme koupili,komu.účtenku,paragon, pak šupsnu do obálky.(Myslím ty dražší věci,ne nákup jídla :) )

Na všechno ostatní mám složky.A velký sekretář se šuplíky v obyváku.Zevnitř dveří mám vysáno,co v kterém šuplíku mám za složku,tak je to opravdu přehledné.

Bývaly doby,kdy jsem celý večer hledala jeden papír :oops: :twisted: .
velva

Příspěvekod Sel » 0, 12. srpen, 2014, 6:11 am

Nedávno jsem si v Lidlu pořídila aktovky na dokumenty, měli akci. Často o nich psala mint. Aktuálně to do nich přesouvám, vyhazuju, co už nebudeme potřebovat.
Sel

Příspěvekod Maajja » 0, 12. srpen, 2014, 10:28 am

Účtenky z nákupů dávám do jednoho malého šuplíku, nedávno už byl přeplněný a potřebovala jsem najít jednu účtenku na reklamaci, tak jsem to dvě hodiny třídila. Našla jsem ji. :o To co jsem nevyhodila a může být ještě potřeba, jsem podle druhu dala do tří košilek. Pak už mě to tak nebavilo, že jsem nakonec ty košilky dala zpět do toho šuplíku, takže na další účtenky už je tam málo místa. Musím tomu najít další místo, dříve jsem dávala do papírových krabic na časopisy, ale už jsou plné a další se do police nevejde. :( Vím co mám udělat: protřídit to staré a povyhazovat nepotřebné, ale tak se mi tak nechce... :mrgreen:
Pak mám ještě papíry všecho druhu v jednom velkém šuplíku, to bude taky velký úkol. :evil:
No celkově se mi ten můj systém moc nelíbí. :mrgreen:
Tu aktovku na spisy jsem si chtěla koupit, ale už ji neměli a v albertu to asi nevedou vůbec, takže se po tom musím poohlédnout jinde, až budu kupovat věci do školy.
Placení naštěstí hlídá DH, takže aspoň něco. :)
Maajja

Další

Zpět na Denní tipy