zvyk na srpen - papírování

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: zvyk na srpen - papírování

Příspěvekod treperenda » 0, 25. srpen, 2014, 11:33 pm

Já schovávám všechny účty, dva roky. Ale! Třeba jsem si koupila tričko za 70 kč v CaA - počkala jsem, až ho vyperu jednou , dvakrát, třikrát, furt je stejný, tak to už neschovávám.- to se už nehne. Ale třeba jsem si koupila jarní bundu, ta se po jednom jaru a kousíčku podzimu tak strašlivě vyrudla a zflekovatěla, že jsem ji šla vrátit - úspěšně. Takže u laciných věcí čekám jen na chvilku na prověrku kvality a dražší věci mám fakt ty dva roky.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Desire » 0, 26. srpen, 2014, 10:19 am

Ahoj Trep, a kam to dáváš? Já dřív do takový papírový tašky, teď už do takových těch průhledných plastových obalů A4 s dírkama, nenapadá mě teď jak se to jmenuje, jenže u mě obecně je asi ten problém, že v knihovně nemám zas tolik volnýho místa a prostě mě nenapadá kam jinam to dávat, asi nemám moc úložných prostor teď. Účtenek od oblečení mám za poslední 2 měsíce fakt hodně.
Desire

Příspěvekod Čola » 0, 26. srpen, 2014, 5:08 pm

Mám podobnou otázku jako Desire. Kdo používáte takové ty aktovky s přihrádkami na zakládání, jak je skladujete? Zakoupila jsem v Lidlu a nějaké dokumenty už zařadila. (no, naházela do jednotlivých přihrádek :mrgreen: ). Ale kam s aktovkou. Asi by měla být naležato, ne?

Paragony aktuální mám v košíku, který mírně přetéká. Mám to podobně jako Treperenda, jen už vlastně ani nečekám, až se trička např. operou. Pokud byly tak do dvou stovek, tak si říkám, že bych je stejně asi reklamovat nešla, tak paragony neschovávám. Naštěstí jsem nic reklamovat dlouho nemusela. Naposledy robota a to jsem v košíku paragon úspěšně vyhrabala.
Čola

Příspěvekod Desire » 0, 26. srpen, 2014, 10:03 pm

Tak takovéhle aktovky nemám, ale asi tuším - vypadá to jako vějíř, když se to rozevře? Já jsem už dřív přešla na šanony, nejjednoduší to bylo s různýma vyúčtováníma - např. elektrika, voda, doklady od bytu - co jedna A4 to jedna taková ta slída, druhý šanon mám na různé zdravotní doklady - tam to má většinou jiný rozměr než A4 ale tak jsem to tam nějak nacpala, ty účtenky už jsem provizovně taky začla cpát do těch slíd - tam teda víc účtenek do jedné slídy, ale nechce se mi to zakládat do šanonů, protože to nechci skladovat věčně. V tom třetím šanonu sice mám záruční listy, ale to je větších věcí - od auta po vysavač, nebo i různé účtenky např. od elektrikáře, třeba i revize, atd.
Napadlo mě teď jak to píšu to roztřídit například po měsících nebo po čtvrtletích a popsat a pak vyhodit např. celý červen 2012, jenže problém je, že to nakupuju dost nárazově, přesto systém jedné papírové tašky začal selhávat už dávno
Desire

Příspěvekod treperenda » 0, 26. srpen, 2014, 11:19 pm

Já mám papírovou krabici z Ikea - takovou tu střední velikost - tam to prostě hážu rovnou z peněženky. A do druhé krabice strkám hlava nehlava důležité dokumenty - plynaře, lékaře, vodaře a pojišťováky :mrgreen: jednou za rok nebo tak nějak sednu, všechno porovnám do papírových složek - na každý druh jedna. j to rychlé ,funkční a v případě hledání se dá všechno najít. U těch účtů je dobré, pokud víc nakupujete v nějakém obchodě - my např. Ikea, Lidl, Tchibo, tak na ty mám ještě zvlášť obálky, abych to měla trochu pohromadě.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod jane » 0, 21. říjen, 2014, 1:21 pm

Holky, zapoměla jsem napsat, že srpnové papírování mám splněno :D Udělala jsem takovou čistku, že letěly stohy nepotřebnych dokumentů na spálení do kotle a zároven jsem zrusila nějaké nevyhodné pojištění.Celkově se doklady zmenšily asi na třetinu.Dík , Lído za typ, je to ohromná úleva.
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Předchozí

Zpět na Denní tipy