zvyk na červenec - "potom" je teď

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

zvyk na červenec - "potom" je teď

Příspěvekod Lída » 0, 1. červenec, 2014, 8:31 am

Tak, už vidím, že tenhle zvyk nebudu mít ráda :D

Budeme se snažit dotáhnout věci do konce. Znamená to opustit rčení "já to potom .... (uklidím, dodělám, zařídím)"

Co vám dělá největší problémy? :blush2: :mocking:
Lída
Site Admin

Re: zvyk na červenec - "potom" je teď

Příspěvekod Stefinka » 0, 1. červenec, 2014, 8:33 am

včera jsem se přemlouvala jít poskládat prádlo ze sušáku a pověsit vyprané, pak jsem si řekla DING a šla to udělat hned, povedlo se :-D Ale jinak je fakt, že "to udělám pak" je u mě na denním pořádku, jsem hrozná.... když už něco dělám a vidím výsledky, tak jsem toho během chvilky schopná udělat spoustu, ale je pro mě problém se dokopat zvednout a jít něco dělat, takovej ten prvotní impulz :-)
Stefinka

Příspěvekod Zizi » 0, 1. červenec, 2014, 1:20 pm

........nádobí.......od neděle strčený v myčce...stačí vhodit tabletu a zapnout..........nechápu se......... :s6066: a proto se začíná štosovat další špinavé na lince....takže moje HNED bude hned dnes, až přijdu domů z práce...
........
Zizi

Příspěvekod Zizi » 0, 1. červenec, 2014, 1:21 pm

no a pochopitelně, zde již známé moje PRANÍ-NEPRANÍ....včera jsem prát nemohla, nebylo kde věšet, ale prádlo uschlo a už nemám žádnou výmluvu...
........
Zizi

Příspěvekod Maajja » 0, 1. červenec, 2014, 3:37 pm

Pro mě skládání suchého prádla, extra kapitola jsou ponožky a drobné prádlo, kolikrát začnu až když někomu už chybí v šuplíku :beg: . No obecně odkládám na potom dost věcí :( , fakt je, že stačí se odhodlat, vstát a začít, pak už to jde. :)
Maajja

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 1. červenec, 2014, 4:00 pm

no, je to leccos - poskládání suchého prádla, vyluxování, úklid povalečů, vyprání něčeho v ruce (co nemůže do pračky). U všeho hledám LEPŠÍ čas.
Tak jdu do toho.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod ewe » 0, 2. červenec, 2014, 11:44 am

Já dělám potom-za chvilku- večer.....snad úplně všechno, od včera tu mám nákup-potom ho uklidím, kotě co už naštěstí půjde v sobotu pryč potřebuje nachystat záchod-potom-raději jsem ho šoupla z koupelny ven, potom vysaju, vytřu koupelnu, zametu....a není uděláno nic :dash1:
ewe

Příspěvekod Aliba » 0, 2. červenec, 2014, 5:53 pm

Tak já to mám nejvíc u DH ponožek, ač má všechny stejný, tak je rozdíl mezi novýma a těma nejstaršíma a prostředníma - takže je nesnáším párovat. Pak asi jako ostatní - vyklidit myčku, sundat prádlo - uklidit a když něco nechám přerůst - to pak dokážu fakt odsouvat na potom.
Jo a objednání se k lékařům. Určo toho bude víc, ale tohle je na špici.
Aliba

Příspěvekod Janička » 0, 8. červenec, 2014, 3:34 pm

Papíry. Jednoznačně. Nemám potíže platit včas faktury, posílat výkazy, přehledy, odevzdávat daňová přiznání, vyplňovat různé registry a hlášení. Ale pak to všechno roztřídit, založit, uklidit! Hrůza. Je toho hodně a já to pořád vrším a vrším. Určitě by pomohlo zavést si další večerní rutinu - uklidit pracovní stůl a všechny papíry založit. Jenže to by chtělo věnovat jeden den uvedení stávajících hromad do pořádku a pak se držet a vydržet. Ale to POTOM je mnohem jednodušší....
Není to divné? Nevadí mi mýt denně záchod. Ale založit denně pár papírů? Nepřekonatelný problém. Ale zkusím se nad tím aspoň zamyslet (potom... :laughingneqw: ).
Janička

Příspěvekod Zizi » 0, 8. červenec, 2014, 7:05 pm

Janičko, papíry u nás...jedním slovem HOROR! Ale teď je mým prvořadým úkolem praprádlo. Pak se vrhnu na papíry. Odhaduju to na ROK systematické práce.
........
Zizi

Zpět na Denní tipy