zvyk na červen - vyhazování

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

zvyk na červen - vyhazování

Příspěvekod Lída » 0, 2. červen, 2014, 8:36 am

Navrhuji ukončit školní rok a začít léto velkým vyhazováním :)

Celý měsíc se budeme snažit nacházet věci, které nepotřebujeme, nepoužíváme, máme jen ze zvyku, které nám nepřinášejí radost. Zvykněme si na myšlenku, že police může zůstat prázdná :mrgreen:
Chceme to udělat zábavnější, proto jednotlivé věci vážíme :) Částky prosím pište červeně, abychom je nepřehlédli. Mohl by prosím někdo sčítat? Děkuji :give_heart:

Měli bychom si také zvyknout před každou koupí zvážit, jestli věc opravdu potřebujeme a jestli zlepší náš život. Podělte se i o své nakupovací zážitky a o to, jak trénujete pevnou vůli, abyste si domácnost nezahltili nesmysly. Daří se vám udržet mezi jednotlivými vyhazovacími akcemi?

Veselé vyhazování :lol:
Lída
Site Admin

Re: zvyk na červen - vyhazování

Příspěvekod Stefinka » 0, 2. červen, 2014, 9:00 am

To mi jde přímo do rány, sice už jsem toho hodně vyhodila, ale mám v plánu nějaké pokračování, mrknu se, zda by se opravdu, ale opravdu ještě něco málo nenašlo :-)
Stefinka

Příspěvekod nepořádnicenepořádná » 0, 2. červen, 2014, 9:11 am

Bezva, akorát mám připraveno 4,7 kg oblečení. Zkusím toho protřídit ještě víc ;-)
Nep :-)
nepořádnicenepořádná

Příspěvekod Blanka3 » 0, 2. červen, 2014, 9:54 am

Taky už jsem spoustu věcí protřídila a vyhodila (dětské oblečení a hračky).
:beg: Jsem hrozná¨, všechno schovávám, měla jsem schované všechny věci po dětech od narození až do teď :beg:
Na víkend mám naplánované boty, s těma to mám nastejno.
Snad se mi to podaří a už nebudu nic takhle zbytečného schovávat :derisive:
A teď mě mrzí, že jsem to nevážila, ale bylo toho opravdu spousta ;)
Žij a nech žít.
Blanka3

Příspěvekod sushi » 0, 2. červen, 2014, 10:32 am

Jdu do toho, vyhazování to mi docela jde, jen to nesmí vidět DH, ten "syslí" :dash1: snad všechno co se dá. Včera jsem byla v Teplicích na zahájení Lázeňské sezóny, celá natěšená že si koupím zase nějakou čičurku z keramiky, nebo třeba z proutí, a nebo alespoň nějaký hrneček, na ty jsem taky ulítlá, až mi doma nadávají :beg: :beg: :beg: , že to není kam dát. Ale jak jsem tak chodila mezi jednotlivými stánky, zvítězil rozum nad chtíčem a jediné co jsem si koupila byl valašský frgál a :s3249: , pochutnali jsme si a žádná zátěž pro domácnost, zvítězila jsem sama nad sebou :laughingneqw: :laughingneqw: :laughingneqw: .
Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život útíká. Prokrastinace je svinstvo
sushi

Příspěvekod Stefinka » 0, 2. červen, 2014, 10:37 am

sushi píše:Jdu do toho, vyhazování to mi docela jde, jen to nesmí vidět DH, ten "syslí" :dash1: snad všechno co se dá. Včera jsem byla v Teplicích na zahájení Lázeňské sezóny, celá natěšená že si koupím zase nějakou čičurku z keramiky, nebo třeba z proutí, a nebo alespoň nějaký hrneček, na ty jsem taky ulítlá, až mi doma nadávají :beg: :beg: :beg: , že to není kam dát. Ale jak jsem tak chodila mezi jednotlivými stánky, zvítězil rozum nad chtíčem a jediné co jsem si koupila byl valašský frgál a :s3249: , pochutnali jsme si a žádná zátěž pro domácnost, zvítězila jsem sama nad sebou :laughingneqw: :laughingneqw: :laughingneqw: .

Taky jsem tam dříve chodila, jako správný tepličák, ale již třetí rok jsme to oželeli a byli radši doma, ono s dětmi v tom davu, kdy člověk obtížně projde sám, natož pak s kočárem, navíc ani nebyl kluk u babičky, takže ještě toho tam někde nahánět, to fakt ne. I když je zase pravda, že já si odtamtud žádné zbytečnosti nenosím, většinou si vše odnesu pěkně v bříšku, hihi :-D:-D
Aspoň, že vám vyšlo pěkné počasí :-)
Stefinka

Příspěvekod sushi » 0, 2. červen, 2014, 10:54 am

Stefinka: Jsem z Ústí a už asi třetím rokem jsem si říkala, že bychom se na Lázeňskou mohli zajet podívat, nikdy k tomu nedošlo, vždycky nějak nebyl čas. Letos to poprvé vyšlo, ale nejsem z toho kdoví jak nadšená, bylo hezky, prošli jsme se, něco zobli, ale to je tak vše a přesně jak píšeš : davy lidí a to nemusím, takže jednou jsem tam byla, viděla a zvítězila, ale vím, že příště už tam nepojedu, protože to bude stále stejné, jako třeba Zahrada čech v Litoměřicích, tam jsem jezdila ráda, ale po nějaké době jsem měla pocit, že ceny všeho tam stále rostou a že je to vše rok co rok stejné, takže dávám přednost :d_sunny: a :beach: a :s3249: a :smiley-chores005: a :smiley-chores006: doma na zahrádce a pod pergolou.
Přeji hezký :d_sunny: :d_sunny: :d_sunny: a pohodový den.[/b]
Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život útíká. Prokrastinace je svinstvo
sushi

Příspěvekod Blanka3 » 0, 2. červen, 2014, 10:56 am

Sushi.....Gratuluji ;) Udělala jsi dobře- frgál a :s3249: je dobrá volba :good:
Žij a nech žít.
Blanka3

Příspěvekod Stefinka » 0, 2. červen, 2014, 11:05 am

Sushi přesně, ty ceny jsou šílený, člověk se prodírá davy, nemáš si tam ani kam sednout v podstatě a jenom za to občerstvení tam necháš balík. Ale tak my bychom i s dh šli třeba navečer se projít s tím, že si zaplatíme pak taxíka a pojmem to jako pařbu, prostě projít to, někde posedět u piva či vínka, pokecat, potkat třeba nějaký známý a pak buď jít ještě někam do klubu večer nebo jet pak domu, prostě jít se odreagovat, ale s dětma? Holej nesmysl..... To je tak je tam někde ztratit.... A já na ty davovky teda taky moc nejsem, se tam vždycky pak akorát vztekám a ještě my nemáme pořádně žádné známé k sobě, se kterýma jít a sami dva to taky není úplně ono. Uvidíme, třeba příští rok pohlídá tchýně obě děti a my někam vypadnem, to už by mohla malá lépe spát a bylo by to ok, zatím je to s tím hlídáním jenom poloviční, navíc letos to teda vyšlo bez hlídání i u kluka, ale tak je nám to fuk, holka stejně nesmí na sluníčko ještě, tak bychom stejně tak jako tak nikam nešly, ale uvidíme, třeba se nám někdy bude chtít tam jít ještě podívat a zablbnout, ale určitě ne s dětmi :-) Předloni vím, že vyšlo krásné počasí, to jsem byla těhule, tak jsme byli radši na pozemku v plavkách a napuštěnej sud se sprchou, kluk u babičky a bylo nám daleko lépe, vloni ani nevím, co jsme dělali, ale vzhledem k tomu, že byla holka malá, tak jsme asi byli doma :-)
Stefinka

Příspěvekod Maajja » 0, 2. červen, 2014, 11:13 am

Já už jsem v pátek vytřídila nějaké hračky :cray: . Něco bylo rozbité, něco moc pro malé děti. ještě to tu mám v tašce, je toho 2,3 kg.
Blanka3 - já mám také všechno miminkovské a malé dětské oblečení schované :D , je mi líto se to toho zbavit. Teď už se aspoň odhodlám roztrhané tepláky vyhodit, trika dát na hadry. :)
Maajja

Další

Zpět na Denní tipy