archiv zvyk na květen - Lov!

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

archiv zvyk na květen - Lov!

Příspěvekod Lída » 0, 1. květen, 2014, 11:02 am

:mrgreen:

tip na květen je - krátké, bleskové, dravé výpravy za kořistí :mrgreen:

Zkusíme si zvyknout je podnikat alespoň jednou denně. Můžeme tím vyplnit čas, kdy čekáme, až se nám uvaří v konvici voda, vyplnit tím televizní reklamy, nebo si udělat pauzu od práce. Zkusíme zapojit i děti, zvlášť ty menší to většinou přijmou s nadšením, protože je to závod.

Zkusíme, jestli nám vyhovuje spíš časový limit, nebo počet věcí, které mám ulovit ;) Můžeme si nastavit i budík, nesmějte se, pomáhá to :)

A pak zkusíme najít co nejvíce věcí na uklizení nebo vyhození - nádobí nebo obaly od jídla v dětských pokojích nebo u počítače, věci na roznesení do jiných pokojů, které na to už nějakou dobu čekají. Ono pověstné "pak" je teď hned :mrgreen:
Lída
Site Admin

Re: zvyk na květen - Lov!

Příspěvekod Maajja » 0, 5. květen, 2014, 3:24 pm

Tak jsem s překvapením :o zjistila, že LOVÍM. Opravdu využívám chvíle než se zavaří voda, než se vylouhuje čaj nebo krátkou přestávku při vaření třeba k vyskládání aspoň jednoho koše myčky, něco rychle otřít, urovnat... A při reklamách odnést pár kousků nádobí nebo oblečení. Taky někdy využiju chvilku, kdy někam jdeme, já už jsem připravená a čekám na ostatní... No tak aby to ještě bylo providelně .. :D
Maajja

Příspěvekod Stefinka » 0, 5. květen, 2014, 4:36 pm

Teda Maajjo, ty jsi dobrá, pořád píšeš, kolik toho děláš, až se stydím :-D
Stefinka

Příspěvekod Maajja » 0, 5. květen, 2014, 4:59 pm

Stefi nepřeháněj, ty toho taky spoustu stihneš ... :D
Maajja

Příspěvekod velva » 0, 5. květen, 2014, 5:27 pm

Maaja- super! :good: Já myslím,že o tom to je!!!Binec uklízet okamžitě,ve volných chviličkách.At se nestihne rozmnožit :) :) .
velva

Příspěvekod Stefinka » 0, 5. květen, 2014, 6:09 pm

Maajjo, ani zlomek toho, co zvládáš ty, jsi fakt dobrá :-) Já mám pocit, že vždycky se do toho pustím a pak přijde nevyspání, nemoc, hezké počasí nebo něco, co mě z toho vytrhne a pak mám problém zase znovu naskočit, ale tak snažím se zvládat aspoň to nejnutnější no, i když musím říct, že oproti době před PD je tu znát obrovský rozdíl, nebo aspoň já ho vidím, protože jsem spoustu té práce tady udělala, ač není na první pohled třeba vidět :-)
Stefinka

Příspěvekod Maajja » 0, 5. květen, 2014, 7:58 pm

Stefinko - vždyť ty máš hodně malé děti, to je potom vše těžší, i tak toho zvládneš sama hodně :D , přeju ti hodně síly (a spánku). Já teda taky dělám vše víceméně sama, ale děti už mám velké, takže si čas rozvrhnu podle sebe :) . No a třeba o víkendu, když jsme s rodinou pryč tak taky nic moc kromě jídla a nádobí nestihnu.
Maajja

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 5. květen, 2014, 8:00 pm

To je tak skvělá výzva. Jen si to budu muset připomínat každý den - jsem na lovu!!
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Lucci » 0, 6. květen, 2014, 6:29 am

Jee, tak my lovili uz jako malí. S bráchou. Mamka zavelela a kazdej jsme museli uklidit 10 veci po byte. :grin:
Kdo mlčí, nemusí vždy souhlasit. Možná jen nemá chuť diskutovat s idioty.
Lucci

Příspěvekod Stefinka » 0, 6. květen, 2014, 8:47 am

Maajja píše:Stefinko - vždyť ty máš hodně malé děti, to je potom vše těžší, i tak toho zvládneš sama hodně :D , přeju ti hodně síly (a spánku). Já teda taky dělám vše víceméně sama, ale děti už mám velké, takže si čas rozvrhnu podle sebe :) . No a třeba o víkendu, když jsme s rodinou pryč tak taky nic moc kromě jídla a nádobí nestihnu.

Děkuju za slova podpory, vždycky moc potěší, když už si tu mezi vámi připadám tak pozadu a neschopně, že to ostatní maminy taky zvládají a já pořád pokulhávám :-/
Stefinka

Další

Zpět na Denní tipy