Kolik věcí opravdu potřebujeme?

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: Kolik věcí opravdu potřebujeme?

Příspěvekod jane » 0, 20. leden, 2017, 12:46 pm

Krisko.........souhlasím s tebou. Dnes je doba, kdy je věcí v obchodech nadbytek a někteří lidé chtějí pořád víc a víc. Pak skončí s úplně zakramařenou domácností :beg: .

Zrovna pekárnu bych neupotřebila, ale věřím, že pro někoho je to dobrá věc.
Co nemáš, nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod Kriska » 0, 20. leden, 2017, 1:04 pm

já si myslela, že jo, ale nakonec když sem ji ani nevybalila, tak je to jasnej signál jí brzo hledat nový domov :D

Ještě kdyby muž pochopil, že nemusí všechno syslit :D já ty nesyslící tendence mám dlouho, jak se postupně zlepšuje bydlení, tím víc vím, co kde mám a tím míň se snažím toho mít (aneb když člověk žije mezi krabicema a nemůže furt najít ponožky, tak si jich pár koupí, že:D ale když už mám ráda ty velký otevřený vzdušný prostory a žiju v mini domě s tmavýma pidi místnostma, tak abych aspoň neměla ten pocit, že se na mě všechno valí :)
Kriska

Příspěvekod kapo11 » 0, 25. leden, 2017, 9:58 am

Ahoj, náhodou, pekárna je super mazec věc! Sice v ní nepeču chleba, ale zadělávám v ní těsto na knedlíky a na koláče - kynuté - krásně jej vypracuje - pakuž si ho dám kynout jinam a pekárnu zase uklízím. Já bych bez ní nic neupekla :D Každopádně jinak souhlas - někdy se také zamýšlím, zde těch věcí kolem sebe nemám moc. Každý rok dělám jarní a podzimní vyklízení věcí, co nenosíme a nepoužíváme. Občas mám pocit, že ty věci dusej, když kolem nich jen tak chodím akničemu je nepoužíváme. No a když provětráme skříně, tak si pak zase můžeme koupit novou věc, která už má nachystané místo a potěší.
Já nenekupuji moc často, ale občas udělám radost sobě nebo někomu z rodiny nějakou pěknou a kvalitní věcí. Třeba nedávno jsem si koupila fakt pěknou kabelku - musím se pochlubit: https://www.esoria.cz/kabelky/aurora?gclid=CO2tvp3p3NECFYMK0wodXLEIQA# stará už byla taková podřená, tak šla do koše. No a manžela jsem konečně naučila nosit bačkory (za celých 10 let jsem ho nedonutila nosit doma bačkory - máme psa a to si neumíte představit, kolik chlupů nabalí na ponožky, když chodí bos... - grrr) :twisted:
Tak vyfasoval jedny fakt pěkné k Vánocům a světe div se - i je nosí! http://www.botyluks.cz/domaci-pantofle-muzi/ No a tak to máme my. Jinak žiju na vesnici - máme koně a kolem sebe přírodu. Někdy si říkám, že k životu víc nepotřebuju ;)
kapo11

Příspěvekod Kriska » 0, 25. leden, 2017, 10:31 am

Když jsem byla loni na týdenním přechodu SK/PL hranice, taky sem si říkala, že krom krosny už nic nepotřebuju... ale dneska tak žít úplně nejde. Nebo jde, ale mě vyhovuje mít to svoje doma, přátele, vědět, že si vydělám na jídlo...

Jinak kabelka moc hezká, ta se určitě bude parádně nosit a sloužit a ještě krásně zdobit:)
Kriska

Předchozí

Zpět na Denní tipy