Kolik věcí opravdu potřebujeme?

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: Kolik věcí opravdu potřebujeme?

Příspěvekod Zizi » 0, 22. duben, 2014, 11:32 am

Jindris, jak píšeš o těch silách, co ubývají...začínám to pociťovat na vlastní kůži a je to hodně nemilé zjištění.
Člověk by se měl zabývat LIDMI, a ne VĚCMI.
Treperendo, hluboké talíře nemám - tedy, ty navíc.
Holky, ale když mi nějaká BLBOST, kterou nepotřebuji, udělá radost, že budu moc šťastná, že ji vlastním, můžu si ji teda koupit, nebo ne??? Jsem nějaká zviklaná :laughingneqw:
Jinak, já jsem zastáncem toho, užívat věc až do jejího naprostého rozkladu, i když bych si novou přála strašně moc už dávno před tím nastalým rozkladem. Například ruční šlehač značky ETA mi dala moje matka, která ho používala ROKY, přikládám fotku, našla jsem ji na internetu v sekci "dobové předměty osmdesátá léta" :D Ušlehala jsem s tím všechno, dosud funguje a slouží.
A věřte nevěřte, zdědila jsem po tetě kuchyňský robot, který je VÍCE NEŽ 40 let starý, původně jsem ho moc nechtěla, zdálo se mi, že je to rozmařilé, vlastnit současně šlehač ETA a kuchyňský robot...ale nikdo ho nechtěl, pravda, na dnešní dobu již není tak reprezentativní, a tak jsem si ho nechala já a SLOUŽÍ!!!!!!!!! Až s tímto robotem jsem si uvědomila, že oproti ručnímu šlehači mi ulehčí práci při pečení, že můžu současně šlehat a k tomu dělat něco jiného, nežli držet šlehač v ruce. A můžu si mlít maso i jiné věci, o to jsem byla dřív ochuzena, ačkoliv, když nevíte, oč jste ochuzeni, tak vlastně ochuzeni nejste. :wavemulticolor:
Přílohy
slehac.jpg
slehac.jpg (5.4 KiB) Zobrazeno 2401 krát
........
Zizi

Příspěvekod Janička » 0, 22. duben, 2014, 6:25 pm

Jen krátce - žili jsme s DH (tehdy DF) pět let na Šumavě jako pasáci dobytka daleko od civilizace ve vlastnoručně postavené boudě. Měli jsme pár kousků oblečení, boty, spacáky, deky, kamna, trochu nádobí, pilu, sekyru, rýč, lavor, ručníky a určitě pár dalších věcí, které jsme teď zapomněla. Odešli jsme ze standardních domácností, od všech technických vymožeností, známých atd. Neměli jsme ani auto, ani pračku - neměli jsme elektriku ani vodu (pro tu jsme chodili do kilometr vzdálené studánky). Když jsme chtěli do kina, byla to akce - 15 km k vlaku, pak hodinu do města, do kina, pak vlakem zpět a zase šlapat 15 km do kopců. Perfektní život - jednoduchý, prostý. proč jsme tam nezůstali? Za prvé proto, že jsme žili jen pro sebe - a najednou jsme zjistili, že je to málo. Že potřebujeme "konat dobro" - být užiteční pro jiné nebo třeba pro přírodu. A druhý hlavní důvod byl ten, že jsme začali vážně uvažovat o dětech a nechtěli jsme je vychovávat jako poustevníky. Šlo by to, proč ne, ale neměly by možnost volby, jako jsme měli my. A tak jsme se vrátili do civilizace, sice do prťavé vesničky, ale bolelo to, bolelo. Ačkoliv nedám dopustit na pračku, myčku atd, vím, že bez toho dokážu žít. Televizi nemáme. Život bez televize je svobodnější.
Janička

Příspěvekod Tilda » 0, 22. duben, 2014, 8:13 pm

Téma je to úžasné a ještě úžasnější mi připadá zjištění, kolik lidí kdy žilo překvapivě prostě... i já začínala s dvouvařičem na stole bez kuchynské linky... dnes mám starou poděděnou tak jako většinu nábytku :) ale zas si říkám, aspoň nemusím napomínat děti aby mi při hrách něco neodřely a nepolámaly. Ono jednak ty staré kousky víc vydrží a taky si jednou, až zůstanem s mužem sami, užijeme výběr něčeho nového pro sebe :)
Zizi, tento šlehač jsem si koupila v prváku, když jsem se učila na cukrářku.... měli jsme je i na dílnách... a dosud jsem neměla v ruce lepší... takže rozhodně nevyhazuj... dodnes lituju, že jsem ho nechala mamce a koupila si jakýsi nový když jsem šla z domu.
Tilda

Příspěvekod jane » 0, 23. duben, 2014, 7:58 am

Janicko - klobouk dolů, ze dokazes žit bez televize :good: :thank_you:
Neznam nikoho, kdo by byl bez tv, spis opak, kdy rodina ma tři mistnosti a v ni tři televize, v kazde jednu, beda, kdyby se nektera pokazila. :lol: To uz se bezi do obchodu kupovat nova, i kdyby to melo byt na splatky. :lol:
Ja jsem si kdysi rekla, ze vydrzim 1 den bez televize a inernetu a bylo to hodne zajimave, mela jsem najednou hodne volneho casu a nutilo me to premyslet ,co s nim.
Jinak, čim jsem starsi, tak zjistuji, ze k zivotu potrebuji strasne malo veci.Krome hmotnych veci nutne kazdy clovek potrebuje pocit, ze HO MA NEKDO RAD :give_rose: :give_rose: :give_rose: bez toho je zivot polovicni.
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod treperenda » 0, 23. duben, 2014, 12:34 pm

My jsme zase poslední dobou mezi kamarády za exoty, že máme televizi. Skoro nikdo ji už nemá. Připadáme si jako největší konzumní vyvrhelé :lol:
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod virginia » 0, 23. duben, 2014, 12:38 pm

Nemít televizi není v dnešní době žádné hrdinství.
Za opravdové hrdinství považuju nejen nemít televizi, ale nemít žádné připojení k internetu a žádný pc, tablet atd.
My tv máme, ale naprd. V podstatě veškeré styky s civilizací probíhají přes internet.
Tv bych vyhodila bez mrknutí oka, u notebooku a případného odstřihnutí od připojení by mi žíly krvácely dlouhé týdny.
Svět nebude zničen těmi, kteří páchají zlo, ale těmi, kteří se na ně dívají, aniž by něco udělali. (Albert Einstein)
virginia

Příspěvekod mint » 0, 23. duben, 2014, 12:45 pm

To není věda nemít televizi... věda je mít jí a přesto dokázat být bez ní. Trvalo mi to dlouho než jsem se to naučila, ale jde to. Třeba týden ji ani nezapnu. Stejně tak omezit internet se dá. Ono zase si nemyslím, že je to v dnešní době nějak přínosné tu televizi nebo internet nemít. Doba pokročila a zase mi přijde přehnané natruc teda žít jako ve středověku. Spíš to chce umět s tím zacházet ve smyslu používat to k prospěšným věcem av rozumné míře a né tím zabíjet veškerý čas... Prostě někdy je to fajn sednout si večer k pěknému filmu/dokumentu a někdy je zase fajn sedět a povídat místo zírání na bednu. Oboje má něco do sebe.
"Je lepší zapálit svíčku, než proklínat temnotu." Konfucius
"Skoč, křídla roztáhneš cestou." Ray Bradbury

ObrázekObrázekObrázekObrázek
mint

Příspěvekod Stefinka » 0, 23. duben, 2014, 2:26 pm

mint píše: Ono zase si nemyslím, že je to v dnešní době nějak přínosné tu televizi nebo internet nemít. Doba pokročila a zase mi přijde přehnané natruc teda žít jako ve středověku

Moje slova....hezky napsané .-)
Stefinka

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 23. duben, 2014, 6:20 pm

Mint: Nejsem zásadově proti televizi. Ale nechybí mi. A zatím nás nenapadlo ani místo, kam bychom ji umístili. Nemáme obývák s oltářním místečkem. A nějak to stíháme přes internet. A kdyby nám tu ta bedýnka stála, tak bych asi měla o starost víc. Tak si ji užijeme na případných dovolených a návštěvách (tam kde ji mají a koukají se na ni - nejsou to dvě stejné věci.)
Virgi: Je fakt, že bez internetu si život nedokážu představit. Tedy představit jo, ale nechtěla bych to.
Zizi: Věc, která ti udělá radost, nebo ji jinak shledáváš užitečnou si kup!
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Janička » 0, 24. duben, 2014, 8:26 am

Mint - upřímně jsem se zasmála :lol: tomu, že život bez televize je "doba pokročila a pokud člověk nemá televizi, žije NATRUC jako ve středověku" :lol: :lol: :lol: . Televize je pouho pouhý spotřebič - a spotřebič buď potřebuju (něco mi dává - např. šetří čas a práci) nebo ne (nevidím v něm přínos, tak ho nekoupím). Žijeme spokojeně dvacet let bez televize jako jiní žijí spokojeně třeba bez myčky. Nenašli jsme důvod ani ke sledování televize přes internet. Na druhou stranu neodsuzuju nikoho, kdo potřebuje televizi k životu, s ní vstává i usíná - je to každého věc. Troška tolerance neškodí.
Téma zní - kolik věcí opravdu potřebujeme? Moje odpověď - nepotřebuju televizi. Není to ani hrdinství, ani na truc, prostě ji nepotřebuju. Co nepotřebujete vy ostatní?
Janička

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy