archiv zvyk na duben - plánování

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

archiv zvyk na duben - plánování

Příspěvekod Lída » 0, 1. duben, 2014, 8:33 am

:) zkusíme si rozmyslet, popřípadě napsat do kalendáře nebo autopilota, jaké větší činnosti musíme dělat pravidelně.

Může to být čistění koberců, servis kotle, servis auta, výměna baterií v požárních hlásičích nebo kontrola hasicích přístrojů (máte ho také v autě?), mytí oken a další věci. Možná také kontroly u lékařů.

Jaké další věci vyřizujete u vás doma? Kolik z nich by se dalo stihnout v dubnu? :)
Lída
Site Admin

Re: zvyk na duben - plánování

Příspěvekod Čola » 0, 1. duben, 2014, 4:01 pm

Tak já se dnes lehce spontánně pustila do čištění pračky - už trošku zasmrádala a várka kapesníků na vyvářku byla poslední kapka. To je taková pravidelná sezónní činnost. Použila jsem tentokrát čistič z Lidlu, tak jsem zvědavá na výsledek.

A při této příležitosti jsem se Vás chtěla zeptat, zda nemáte zkušenost s následujícím problémem. Naše pračka už má dost za sebou, zdědili jsme ji. V podstatě nemůžu používat prací prášek, co se sype do zásobníku, protože mi v něm vždycky zůstane. To samé aviváž nebo ocet. Nevíte, čím by to mohlo být? Od starých nánosů prášku jsem zásobník už dávno vyčistila. Jo, je to pračka Whirlpool s vrchním plněním. Obcházím tento problém tím, že peru s gelem, který dávám v nádobce rovnou do bubnu k oblečení. Dík za případné vysvětlení a osvětlení.
Čola

Příspěvekod treperenda » 0, 1. duben, 2014, 4:11 pm

Tak do toho bubnu syp i prášek. Já jsem tak prala hromadu let. Opravářmi říkal, že ty zásobníky jsou k ničemu, jen se zanáší, dost prášku se nějak rozfrcá cestou do bubnu apod. Aplikací rovnou do bubnu se dá snížit i spotřeba prášku. měla jsem taky s vrchním plněním a brzo mě přestalo bavit ten zásobník čistit. Normálně jsem ho vyhodila a hotovo.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Čola » 0, 1. duben, 2014, 4:17 pm

A sypeš ten prášek rovnou k prádlu do bubnu? Nebo ho dáváš do té nádobky na praní, která se používá na gel? Dát prášek rovnou k prádlu jsem si nikdy netroufla, aby to oblečení nějak neponičil, i když je to asi blbost, i z toho zásobníku se tam brzy dostane, že. Jako jinak pračka vesele pere, takže si ji hodlám ponechat, dokud bude sloužit.
Čola

Příspěvekod treperenda » 0, 1. duben, 2014, 8:44 pm

ne, rovnou to tam frknu. Měla jsem strach, aby to třeba nedělalo bílé špatně vymáchané skvrny, ale vždy se všechno pěkně vypralo.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 1. duben, 2014, 9:43 pm

čola: Taky bych to tam dala rovnou.
Mně se konečně v dubnu podaří absolvovat pár lékařských kontrol. Některé mám objednané od vánoc!!
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Stefinka » 0, 2. duben, 2014, 8:43 am

Osobně mám stejný problém, máme zděděnou Whirlpoolku, teda s předním plněním, ale už je třeba 15 let stará, marně už jak dlouho doufám, že přestane prát a budu mít nárok na novou, ale i tak má docela dost velkou spotřebu vody (ještěže neplatíme vodu :-D ) a tak celkově, takže už i manžel, když jsem mu tu spotřebu ukázala, uznal, že bychom si mohlli pořídit novou, nicméně teď se kupuje auto a tak, no nevím jestli se to bude řešit ještě letos, ale aviváž mi přestala brát už před nějakou dobou, prostě tam zůstávala, včetně vody, ze zásobníku si to pračka nevzala, takže to musím dělat tak, že ve chvíli, kdy jde pračka máchat a napouští vodu, tak jí naleju do kolonky na prášek a ona si to rovnou stáhne. Jinak prášek dávám do bubnu už roky, dřív rovnou na prádlo, teď na to mám tu nádobku, tak to dávám do ní a ono si to prášek vezme a nikdy jsem neměla problém, že by mi na oblečení zůstal. Teď mám teda gel z Lidlu, jelikož budu kupovat prášek z amwaye a čekám po výplatě, tak jsem koupila v akci v Lidlu gel, ale pak půjdu zase zpátky do prášku. Určitě se Čolo nemusíš bát tam prášek dát, nemělo by se nic stát :-)
Stefinka

Příspěvekod martinaaa » 0, 2. duben, 2014, 10:14 am

Taky vyzkousim.
martinaaa

Příspěvekod dajdula » 0, 2. duben, 2014, 5:33 pm

Tak já mám naplánovanou endokrinologii už za sebou, tento týden mě čeká naplánovaná gynda a prevence u zubaře - na opravě zubu už jsem byla. Teď si systematicky plánuju jídelníček a plánuju zhubnout. Mám pocit, že vlastně nic jiného nedělám, než plánuju. Plánuju vzdělávací plány a logopedické plány, plánuju a organizuju dětem kroužky a učení. Plánujeme rekonstrukci domu. Pro mě je podstatné zjištění, že někdy pro samotné plánování zapomínám na toho nejvyššího plánovače, který to má všechno pod palcem a mým plánům se musí někdy pořádně smát.
dajdula

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 2. duben, 2014, 5:57 pm

Co plánovat, to já dělám ráda. Ale uvádět plány do reality - to je pro mě oříšek.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Další

Zpět na Denní tipy