archiv zvyk na březen - ke kořenům

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Kde je počátek našich problémů?

Nakupujete rádi v akcích?
32
11%
Koupíte často věc jen proto, že by se někdy mohla hodit?
7
2%
Máte od některých věcí více kusů, i když potřebujete jen jeden?
15
5%
Musíte z jídelního stolu nebo židlí před každým jídlem odstranit stálou kupku věcí, kterou tam po jídle zase vrátíte?
13
4%
Hromadí se vám podobná kupka na gauči?
14
5%
Musíte z postele odstraňovat různé věci než jdete spát?
16
5%
Zvykli jste si odkládat věci na zem, protože jinde není místo?
9
3%
Máte v bytě užší uličky kvůli odloženým věcem?
7
2%
Máte v tuhle chvíli v bytě viditelně odložené věci, které jsou na tom nesprávném místě už víc jak několik týdnů?
24
8%
Nechce se vám chodit domů kvůli nepořádku?
5
2%
Máte v bytě místa, která nikdy neuklízíte, protože máte pocit, že to nezvládnete?
15
5%
Kupujete někdy věci, o kterých víte, že je doma máte, jen nevíte kde?
11
4%
Necháváte často používané věci mimo skříně, protože se dovnitř nevejdou?
14
5%
Máte ve skříních oblečení, které nenosíte nebo je vám malé?
43
14%
Máte na dně prádelního koše/koše na žehlení/spravování věci, které jsou tam už několik měsíců?
27
9%
Máte na stole u počítače nádobí nebo odpadky, které tam byly už včera?
10
3%
Máte v kuchyni nějaký kus nádobí, který jste chtěli umýt už před dvěma dny?
11
4%
Zranili jste se vy nebo vaše rodina někdy kvůli nepořádku?
4
1%
Cítíte při pohledu kolem sebe beznaděj?
11
4%
Jste často na internetu, protože pak ty věci kolem sebe nevidíte?
12
4%

Celkem hlasů : 300

Re: archiv zvyk na březen - ke kořenům

Příspěvekod Maajja » 0, 25. duben, 2014, 10:50 am

Já jsem zaškrtla 7, ale z toho asi 2 jsou jen tak napůl nebo někdy - věci ze stolu už tam pak nevracím, a na posteli mám večer někdy oblečení :( . Kupování věcí v akci se ani zbavit nechci, přijde mi, že se tak opravdu dá dost ušetřit (pokud se teda nekupuje JEN proto že jsou v akci). Horší je to s přeplněnými skříněmi, ať oblečení nebo moje "zásobní tvořivá" skříň. Hrozně ráda pletu, vyšívám, šiju - v poslední době mě baví patchwork a tak schovávám nejrůznější zbytky látek a pod. Dřív jsem hodně šila na sebe i na děti, když byly malé (třeba i zimní bundičky ..), ale to už se dnes nevyplatí a ani by to nenosili, tak snad jen pro mě letní šaty nebo sukně. Zato hromada na zašívání mě deptá - to mě nebaví (záplaty na tepláky, nové zipy ...), takže to čeká opravdu dlouho. S nedostatkem místa ve skříních bojuju i v kuchyni. Všechno plné, hlavně mi chybí špajz nebo aspoň velká potravinová skříň, když nakoupím velký nákup, nemám ani kam dát, jen 1horní skříňka a 3 šuplíky. Ohledně toho proč se nechce uklízet, není to vždy lenost, ale marný pocit. Uklízím já a bez upozorňování nebo nátlaku nikdo jiný, tak se opravdu nechce, člověk se stane trochu imunní vůči nepořádku, je to tak trochu depresivní. Ale někdy mě chytne uklízecí nálada, to se toho pak stihne hodně. Když je pak větší pořádek tak se i kluci snadněji zapojí.
Maajja

Příspěvekod jupijaaa » 0, 3. květen, 2014, 10:51 am

Já měla doma dloooouhou dobu igelitku plnou ponožek,co neměli druhou do páru....už byla plná,že ponožky přetékaly....tak jsem ji celou vyhodila..a světe div se-nikomu nechybí :D
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod jupijaaa » 0, 3. květen, 2014, 12:40 pm

Pěkné Stefi...jen nedovol,aby ses stala otrokem a úklid byl jen na Tobě,aby si ostatní nezvykli,že Ty to automaticky a ráda uděláš!!!Takový puberťák dovede udělat bordelu za 3 dospělé!!!!!Jen si to představ -koupelna,všude odhozené hadry,prázdné skříně,ale zázračně i prázdný koš na prádlo protože pubescent zásadně a z neznámých důvodů hromadí špinavé věci ve své blízkosti aj. aj. aj.
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod Stefinka » 0, 3. květen, 2014, 2:35 pm

jupijaaa píše:Pěkné Stefi...jen nedovol,aby ses stala otrokem a úklid byl jen na Tobě,aby si ostatní nezvykli,že Ty to automaticky a ráda uděláš!!!Takový puberťák dovede udělat bordelu za 3 dospělé!!!!!Jen si to představ -koupelna,všude odhozené hadry,prázdné skříně,ale zázračně i prázdný koš na prádlo protože pubescent zásadně a z neznámých důvodů hromadí špinavé věci ve své blízkosti aj. aj. aj.

Puberťáka doma žádného nemám, ale beztak je doma všechno na mě, manžel si většinou neodnese ani talíř, když dojí. Kafe pije u krbu s cigárem a hrneček tam obvykla najdu i tři dny poté, prostě to neuklidí, s rozházenými hadry je to u nás totéž, prostě nepomůže mi doma s ničím. A děti mám dvě a malé, takže musím kmitat za všechny a mám toho až nad hlavu, když vezmu v úvahu únavu z probděných nocí, tak jsem kolikrát fakt ráda, že jsem ráda.
Stefinka

Příspěvekod betelgeuzz » 0, 4. květen, 2014, 8:05 am

Stefinka, jako bys psala o mně :) Taky jsem byla v dětství bordelář, v pokojíku to vypadalo. rozdíl je teda v tom, že na mě a ségru mamka postupně předávala většinu prací v domácností. Utíraly jsme prach, vysávaly, umývaly nádobí, praly, žehlily, v podstatě nevím, co doma dělala ona, protože okna neumývala několik let :o Pak přišla vlastní domácnost, kde jsem dělala ten běžný úklid, ale ten důkladnější ne. Pak dvě děti po sobě, kdy jsem toho měla plný kecky. Ale když byl mladší rok, narazila jsem na PD a ten systém se mi zalíbil. Teď všechno uklízím průběžně. Neříkám, že mám domácnost jak ze škatulky, takový provozní binec tu je, ale už nemám na lustru prach za 2 roky a nepřemlouvám se půl roku k velkému úklidu.
Zrovna včera jsem si sedla s holkama a řekly jsme si, kdo má co doma za práci a jejich prací je uklízet si po sobě oblečení a hračky. Starší si šla hned uklidit, když jsem jí to takhle podala, že každý máme svoji práci. Ještě jsem jim udělala obrázek z piktogramů a budou to mít na lednici vyvěšené, tak snad to bude fungovat. :)
betelgeuzz

Příspěvekod Stefinka » 0, 4. květen, 2014, 9:39 am

betelgeuzz Jo, to si taky kolikrát říkám, co vlastně dělá mamka.... jasně, pere, žehlí a tak, teď už jsou se ségrou samy, takže tak nějak jedou půl na půl.... ale není výjimkou, že tam přijdu a po postelí je vrstva prachu a chlupů od psa, umyvadlo poseté prachem (i když mamka tvrdí, že ho ráno umyla, ale že se práší z karmy), dobrý, to je provozní bordel, který se každý týden uklidí a zas nahromadí, ale jsou věci, jako škvíra mezi zdí a pračkou , kde je prostě špína stoletá a takových věcí je tam víc.... doprčic, maj klasickej vysavač, kde stačí sundat hubička a to místo přejet, případně pračku o kousek šoupnout a setřít to hadrem aspoń jednou za čas, to udělám i já, že občas odendám pračku, abych vyndala zapadané věci, tak to rovnou setřu, jasně, nedělám to každý týden, ale aspoň občas, jenže mně tam lidi za to nevidí, kdežto jí jo....měla mě pořád za bordelářku, ano, jsem bordelář a lenoch, ale co jsem teď narazila na PD, tak se snažím dělat hloubkovější úklid, než jen ten běžný a jsem pyšná, když vidím, že mám hotové věci, které máma nemá.... o oknech jak jsi psala, ani nemluvím, máma je také nemyla ani na vánoce, nemá je umyté do dnes, takže už taky tak rok dva a já je dělám dvakrát do roka, dokonce jsem je teď myla i na jaře, což běžně nedělám a zvládla jsem to se dvěma malýma dětma a ona to neudělá, když je doma sama a času má dost, tak si zase říkkám, že tak špatně na tom nejsem a že to zvládám ještě relativně dobře, když pominu ten provozní nepořádek, kterej tu prostě panuje tak nějak pořád, takže to tu působí dost neuklizeně a neuspřádaně, protože ty věci, které jsou udělané nebo uklizené nejsou na první pohled vidět no... ale je to tu rozhodně mnohem lepší než dřív.
Stefinka

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 5. květen, 2014, 8:12 am

K mamkám - když byly mladé a měly děti (a chodily do práce), neměly na úklid čas. Když jsou teď samy (třeba rozvedené), nemají motivaci k úklidu. Výmluva? Možná. Já to slyšela a viděla mnohokrát. A nechci tak skončit, mám k tomu tendence.
Ale na druhé straně vidím ženské - mají tolik práce, koníčků, mají děti, a doma naklizeno. Nechápu to, jak to dělají, závidím jim to. Já asi budu něco mezi.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod betelgeuzz » 0, 5. květen, 2014, 9:41 am

Rozmarýnka - to nevím, že by neměla čas. Vždycky, když jsem přišla ze školy, tak seděla u TV a ta u nás hrála celý odpoledne až do večera :-/
betelgeuzz

Příspěvekod Janička » 0, 14. květen, 2014, 9:50 am

Betelgeuzz - přesně!
Janička

Předchozí

Zpět na Denní tipy