Fotky naleštěných dřezů

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: Fotky naleštěných dřezů

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 27. únor, 2014, 12:02 pm

Jane: Tady je to
Teorii zvládám. :lol:
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod jane » 0, 27. únor, 2014, 12:09 pm

Rozmarynko...velky dik
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod Janička » 0, 10. duben, 2014, 6:26 pm

Sedí u nás v kuchyni takhle kamarádka a já oplachuju hrnečky, že půjdeme ven a automaticky pak myju a utírám dřez a ona: Co to děláš? Leštím dřez. Kamarádka kouká jako z jara: Cože? To je nějaký fór? Ne, to já dělám běžně. Prý jsem blbá... A za týden sedíme u kafe a kamarádka hlásí - tak Eva P. dřez neleští, ta tam má kapky, Peťa ta o tom nikdy neslyšela, Jituška má dřez plnej nádobí.... a všechny říkaly, že jsi blbá :lol: :lol: :lol: .
Janička

Příspěvekod Stefinka » 0, 11. duben, 2014, 7:54 am

Tak teď jsi mě pobavila :-D Ale tak co, zase si můžeš říct, že jsi jediná dokonalá, co má doma čistý a krásně naleštěný dřez :-D
Stefinka

Příspěvekod Janička » 0, 11. duben, 2014, 8:01 pm

Stefi - já z toho měla záchvat smíchu, když jsem to slyšela. Mě se naleštěný dřez líbí a ať si kdo chce, co chce, říká, budu ho leštit dál :lol: .
Janička

Příspěvekod Stefinka » 0, 12. duben, 2014, 7:48 am

Janička píše:Stefi - já z toho měla záchvat smíchu, když jsem to slyšela. Mě se naleštěný dřez líbí a ať si kdo chce, co chce, říká, budu ho leštit dál :lol: .

No však máš recht... já to tu minule taky takhle poprvé drbala, připadala jsem si u toho jak vůl, když jsem pak lítala s utěrkou kvůli každé kapičce :-D Ale líbilo se mi to tolik, když jsem měla poprvé za sedm let takhle krásně naleštěný dřez, že mě to zahřálo na srdci a budu se snažit si to aspoň v rámci možností udržovat :-) A ostatní ať si dělají co chtějí :-)
Stefinka

Příspěvekod Maajja » 0, 28. duben, 2014, 7:09 pm

Holky, jak často děláte celý ten "velký" postup, na který odkazuje Rozmarýnka? Já mám stále nějaké nečistoty, skvrny od čaje, drobky od utírání linky a kapky (taky mi špatně odtéká, ale to je jiná kapitola), ale toto se mi zdá příliš složité. Uvažuju o koupi Larrinu, jak píše Nenenka. Zatím jsem zkoušela Cif - špatně se oplachuje, vodus jarem a octem, různé kuchyňské čističe, nic nevydrží dlouho. Jo a mám nerezový. :help:
Maajja

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 30. duben, 2014, 1:55 pm

Maaja: Já na ten dřez odkazuji, ale nedělám to :mrgreen: Tedy - umývám denně od normálních nečistot. Jinak používám jar na mastnotu a na zbytek kyselinu citronovou asi jednou týdně - podle potřeby. Máme hodně tvrdou vodu, tak tu vrstvu potřebuju rozpustit. Mám taky nerezový.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Maajja » 0, 30. duben, 2014, 4:05 pm

Rozmarýnko - díky za info :) . Já jsem si připadala blbě, že to nezvládám. Běžně přejedu tím, čím čistím linku nebo vařič nebo alespoň kartáčem/houbičkou.
Maajja

Příspěvekod sushi » 0, 27. květen, 2014, 10:23 am

Tak se také připojuji a vkládám svůj umytý dřez, navrhuji také vyleštěnou digestoř, s tou je to taky hrůza, i když jde o odsávač tak na povrchu se mi usazuje mastnota a prach, takže pak to čistit to je hrůůůůůza, tak jsem si dala závazek denně v rutině přejet digestoř vlhkým ubrouskem, a hola už týden je digestoř čistá :s9662: :s9662: :s9662:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život útíká. Prokrastinace je svinstvo
sushi

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy