archiv zvyk na únor - jídelníček

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

archiv zvyk na únor - jídelníček

Příspěvekod Lída » 0, 3. únor, 2014, 10:18 am

:) Myslím, že bychom se v únoru mohli zaměřit na naše stravování :) Na vymýšlení jídelníčku a nakupování podle nákupního seznamu
Lída
Site Admin

Re: aktuálně - jídelníček

Příspěvekod Diny » 0, 3. únor, 2014, 10:27 am

Já já já nemusím, já už to dělááám, hurá :))))

Dokonce zvládám do nákupáku dávat i barf pro psy, zasloužím neskromně jedničku ;)
Diny

Příspěvekod Zizi » 0, 3. únor, 2014, 2:11 pm

Diny, dávám ti 1 mínus, protože nějaká chybička se vždycky vloudí, přiznej se! :mrgreen:

K jídelníčku jsem nakročila, už mám prázdný formulář na nástěnce v kuchyni, vařím ale zatím jen podle toho, co najdu v ledničce. Mám rezervy. Ale zlepšila jsem se o 42,95 %, co se častosti vaření týče. :mrgreen: :mrgreen:
........
Zizi

Příspěvekod martinaaa » 0, 3. únor, 2014, 2:54 pm

Diny nemuzes mi o tom barfu ne co napsat, mam ho v mrazaku a byl teda nejakej drahej skoro 4 eu za kilo kureciho.nevim jak zacit u mopse 6mes.
Naposledy upravil martinaaa dne 0, 4. únor, 2014, 11:25 am, celkově upraveno 1
martinaaa

Příspěvekod atevi » 0, 3. únor, 2014, 6:20 pm

Díky Diny už praktikuji 3 týden heč heč :blum3:
atevi

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 4. únor, 2014, 9:08 am

Diny: Co kdybys nás koučovala? Nějaké nápady jak ten jídelníček stvořit. I když u mě výroba jídelníčku není takový problém (ale je), nejhorší je vařit ta jídla potom. Pak zjišťuju, že nemám tolik času na určité jídlo. A tak se musím naučit vymýšlet jednodušší varianty. Třeba rodina miluje kuře na paprice. Ale já se s tím dělám děsně dlouho...
U mě je úspěch, že vymyslím jídlo ten den. Blbý, ale lepší než vymýšlet v době jídla. :mrgreen:
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Diny » 0, 4. únor, 2014, 9:28 am

Rozmarýnko, kuře na paprice dělám podle Pohreicha a absolutně super a výborný a je skoro hned, pokusím se během dopoledne být tu dýl, teď jsem jen nakoukla a napíšu to.

U nás velmi oblíbené, jednou za tři týdny musí být :)

Marti, at se snažím jak se snažím, tvůj dotaz fakt nepřeložím :lol: :lol: :lol:

Zizi, no já si dávám jedničku, jsem spokojená, takhle jsem to vždycky chtěla mít :) Občas se stane, že se něco přesune, protože je toho víc nebo tak něco, ale nikdy se nestane, že něco chybí, není, neutrácíme zbytečně atak, prostě pohoda, co jsem si od jídelníčku slibovala, to funguje perfektně :)
Diny

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 4. únor, 2014, 10:06 am

Diny: Sebehodnocení má velkou váhu, já bych se k němu přiklonila a tu 1 bych ti dala. A k tomu kuřeti na paprice děláš knedlík? Umím výbornej, ale nic zdravého to není (bílá mouka). Nespěchá to.
rozmarýnka

Příspěvekod Diny » 0, 4. únor, 2014, 10:21 am

Kuře na paprice

suroviny: 4 plátky kuřecích prsou (je to pro větší rodinu, vařím pro nás 5 a ještě zbyde na oběd nebo večeři druhý den)
45 g mleté sladké červené papriky (mám výtečnou přímo z Maďarska od kamarádčiny babičky:) )
500 ml mléka
280 ml smetany
200 ml vývaru
velká cibule
sůl, pepř, olej (já raději na sádle), hladká mouka

postup: Kuřecí prsa (vcelku) osolím, opepřím a orestuju na sádle (oleji). Maso se zatáhne, vyndáme do misky a do výpeku hodíme nadrobno nakrájenou cibuli. Když zesklovatí, přidáme papriku, pak mléko plus vývar (ten si dělám jen z kostky bez glutamátu, jdou koupit výborné chuťově, pokud nemám svůj). Vrátíme zpět maso a dusíme spolu asi půl hodiny. Pak vyndám maso, zahustím moukou (stačí troška), přidám smetanu a lžičku másla, rozmixuju ponorným mixérem a vrátím maso.

U plotny stojím ne dýl než 15 minut, jinak se to vaří samo.

Podáváme u nás s těstovinami nejraději a když knedlíky, tak karlovarské, rozmarýnko, chceš recept taky? Houskové nemáme rádi nikdo, ale mám kdyžtak recept od skorotchýně na absolutně výborné, které se nedají zkazit :) Tam kde to jinak nejde je dělám a do těch co jsem znala mají fakt daleko.
Diny

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 4. únor, 2014, 11:50 am

za recept na karlovarské budu ráda, tuším, že jsou hodně vajíčkové s houskou... díky
rozmarýnka

Další

Zpět na Denní tipy