archiv - zvyk na leden - péče o sebe, autopilot

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: aktuálně - zvyk na leden - péče o sebe, autopilot

Příspěvekod Marketa » 0, 7. leden, 2014, 3:07 pm

Diny - teda jídelníček je super, máš to vychytaný :good: Tam bych chtěla jednou dospět. Mě dělá problém jen naplánovat jídlo na víkend, když je nás někdy i o tři dospělý víc, obědy v týdnu řeším za provozu :oops: , uvědomuju si, jak by mi takový jídelníček pomohl, musím na tom zapracovat. A jak dlouho s partnerem takový jídelníček sestavujete? Díky za inspiraci :give_rose:
Zizi - do autopilota si píšeš důležité informace, né jen k úklidu.
Já si pořídila pořadač A5 takový ten široký, pákový. A nacpala jsem tam snad vše co šlo a proto ho vůbec nepoužívám, páč toho tam mám moc a vůbec se v něm nevyznám. Tak přepisuju do menšího, taky karisblok, jen jsem si koupila papíry na rok 2014 s jiným dírkováním, tak děrovačkou předělávám :roll: Tam si napíšu jen to nejdůležitější.
Marketa

Příspěvekod Zizi » 0, 7. leden, 2014, 4:28 pm

Jani a Marketa, já mám veškeré telefony a kontakty v takovém telefonním sešitku, takže už to jinam zapisovat nebudu, jídelníček začínám, to ještě nevím, jak pořeším, a tak můžu směle můj kalendář se zónama nazvat Autopilotem :P
Jani, díky tvému upozornění jsem objednaná na kosmetiku, a jdu hned zítra, paní měla čas. Kosmetiku, kadeřníka mám díky PD vychytaný jak nikdy v životě - anebo jak už drahně let ne.
To jediné, co máme, je TEĎ
Zizi

Příspěvekod Diny » 0, 7. leden, 2014, 4:43 pm

Markét, asi deset minut z neděle :)

Omrknem mrazák a ledničku, co tu je a co je třeba zpracovat, jestli v mrazáku třeba není zamraženo něco z jindy (dnes třeba byly karbanátky, kterých bylo kdysi víc a protože je děláme z vlastního mletého, tak byly úžasný i rozmražený), pak si řeknem, co bychom rádi v týdnu měli, vzpomínáme co dlouho nebylo, skočím za dětma (jenže oni chtějí pořád palačinky, to je pak těžký :)) a pak už zbytek doladím tak nějak, aby bylo od všeho něco.

Někdy v týdnu si večer třeba vezmu do postele staré Apetity nebo knížky kuchařek, co tu mám (mám moc ráda recepty od Flo anebo českou klasiku) a vystřihnu si nebo opíšu nějaké tipy na další plánování a pak jen mrknu a jdeme do toho :)

Tohle opravdu nezabere moc času, rovnou pak napíšu seznam do diáře, co je třeba v týdnu dokoupit (tento jsme dělali nákup v pondělí a na pátek mám zapsané že hovězí oháňku a zavářku na knedlíčky z Globusu, tam mají super maso a všechno kolem něj).
Diny

Příspěvekod jane » 0, 7. leden, 2014, 9:07 pm

Holky...taky mam v planu tento mesic si udelat autopilota a hlavne JIDELNICEK, ale vůbec nevim, odkud zacit :beg: :beg: :beg: , bylo by uzasne, nakoupit jednou tydne vetsi nakup a nebehat do kramu pokazde, kdyz mi neco doma schazi
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod treperenda » 0, 7. leden, 2014, 9:44 pm

jane , rozhodně začni pondělkem :lol: jídelníček není tak komplikovaná záležitost , jak se zdá. 8-)
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod betelgeuzz » 0, 7. leden, 2014, 9:56 pm

Tak já mám od autopilotů základ. Dva karisbloky, jeden velikost A5, jeden A6. Ten větší bude doma, menší s sebou do kabelky. Ve větším budou telefonní čísla, adresy, kontakty, plán úklidu (ten už mám, ale jen v PC), jídelníčky. V malém také telefonní čísla, kontakty (už to mám i v PC nachystané, jen to vytisku ve dvou velikostech), mám tam kalendář, seznam knížek, které si chci půjčit v knihovně, velikosti dětí (oblečení, boty), jídelníček, ale teda spíš jen ingredience, abych v obchodě nemusela náročně vzpomínat, co na které jídlo potřebuju a stejně mi pak něco chybí.
Ten jídelníček nechci dělat ve formě týdenního plánu, nejsem školní jídelna :lol: Spíš si potřebuju udělat seznam jídel, abych pak měla z čeho vybírat. Protože mám pocit, že točím pár jídel dokola a na některé si nevzpomenu měsíce. Závidím teda každému, pro koho je vaření a pečení koníček a do postele si lehá s kuchařkama :-) Pro mě je vaření jen nutnost, chci v kuchyni a při činnostech s tím spojenýma, strávit co nejmíň času.
betelgeuzz

Příspěvekod Diny » 0, 7. leden, 2014, 10:09 pm

Reaguji na poslední komentář - ten seznam jídel je samozřejmost, musí být z čeho vybírat a proto mám speciální sešit, který má spoustu kapsiček a desek a titěrností (miluju tyhle věci) a tam si opisuju recepty nebo píšu jen poznámky, když nás něco napadne třeba na návštěvě, že tohle jsme dlouho neměli. Vaření mě baví tak průměrně, peču raději, ale prostě je nás pět až šest a nemůžu se na to vykašlat, zvlášť když máme jistá specifika a nemůžu nechat děti, aby se obsluhovaly samy. Co mě hodně baví je připravovat žrádlo psům, barfujeme - takže ano, asi jsem lehce postižená ;) U nás prostě teplo od plotny i od kamen je něco jako přívětivá náruč, to je prostě ...doma :)

A jako školní jídelna si tedy nepřipadám, rozhodně tedy neumím a ani nevařím UHO ;)
Diny

Příspěvekod alien21 » 0, 7. leden, 2014, 10:47 pm

Diny: Tak já se přidávám...teda není nás doma tolik jako vás, ale mě vaření a pečení vyloženě baví, obzvlášť když manžel a syn pak pochválí, jak jim to chutnalo. Taky si večer pročítám časopisy s receptama :D . Kupuju Pošli recept - jsou tam teda kolikrát i hrůzy hrůzostrašný, ale najde se tam i spousta jednoduchých, cenově dostupných a relativně zdravých a chutných jídel. Já si to vždycky projdu, zakroužkuju, co mě zaujme, naplánuju jídelníček na týden a když se recept osvědčí, ukládám do svého "sešitu receptů" v PC. Prostě nerada vařím dokola to samé, baví mě zkoušet pořád něco nového. A obrovská výhoda naplánovaného jídelníčku je úspora peněz, nevěřila jsem, ale opravdu je to znát.
alien21

Příspěvekod Diny » 0, 7. leden, 2014, 11:32 pm

Alien, to jsem ráda, že to máš také tak hozené jako já - a Pošli recept znám, tchýňka mi je dávala, občas se tam dalo najít náhodou dobrý jídlo :)

Teď mě okouzlilo cosi od paní Brýdové, tak jestli se zadaří, tak se podělím - je to tedy sladké, takže ani neochutnám, ale moji jedlíci určitě dají vědět :)
Diny

Příspěvekod treperenda » 0, 7. leden, 2014, 11:44 pm

TAk
a, co je to barfování?
b) na naplánování jidelníčku je holky nejtěžší s isednou s kusem papíru a propiskou a na chvíli se zamyslet. Já jsem měla jídeslníček už asi tak 6x a bylo to pokaždé skvělý . Ušetří to tolik práce, nákupů a řešení provizorií, že si to nedokáže představit nikdo, kdo to nezažil :lol: Řeknu si - jeden den rýže, druhý brambory, třetí těstoviny, čtvrtý něco s chlebem, aby tam byla luštěnina, nějaká polívka, ideálně na dva dny, aby se během týdne protočila jídla pečená, vařená, dušená a smažená, zelenina, maso, sýr, vejce. Ryba. - no ty my moc nejíme. Další týden je to ještě lehčí, protože už víte, kterých sedm jídel nebudete vařit. 8-) Já teda snídaně neplánuju. Muž nesnídá, děti v týdnu jen trošinku, takže jen já s biskupem. Plánuju pouze obědy - které jsou pro ostatní i večeří - většinou. Záleží podle toho, co měli ve škole na jídlo atd.
Pečivo a něco na něj dokupujeme neustále. Ale to většinou bereme u nás v koloniále, nenávidím salám na tlusté plátky :evil:

Zizi, ty jsi konspirační talent - spicha ve štatlu pod hodinama, jo? Jedinej, kdo nás vyhmátne, bude SEl :laughingneqw: A trochu odezřívám EWE. Odkud jsi Ewe? Občas máš takové výrazy, že bych tipla, že budeš z nedaleka.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy