archiv - zvyk na leden - péče o sebe, autopilot

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: aktuálně - zvyk na leden - péče o sebe, autopilot

Příspěvekod Lupina » 0, 8. leden, 2014, 9:09 pm

Co si pořád říkám, že si musím nějak pohlídat je, že se mi tu a tam povede trefit do stejného jídla k večeři, jako bylo ve školce k obědu. Dcera prská, když má pak špenát 2x za den :) .

Je pro mě opravdu zajímavé sledovat, jak to chodí v rodinách jinde. Já jsem třeba teď v Praze a je tu Tesco online. Když vidím, že něco bude pomalu docházet, tak to přihodím v eshopu do košíku. Nakupujeme velký nákup s dovážkou asi jen 1x za měsíc, je fajn, že zboží v košíku zůstává a průběžně to doplňujeme. To mi hodně usnadnilo život (neřídím, nakupování s dětmi je o nervy a tak...). Maso, zeleninu kupujeme jinde a častěji.

Je fakt, že kde se stravuje víc lidí, je jídelníček velký pomocník.

Lilu - taky si ráda čtu kuchařky, ta francouzská by asi byla pěkně poslintaná.
Lupina

Příspěvekod Lilu » 0, 8. leden, 2014, 9:15 pm

Lupina píše:Lilu - taky si ráda čtu kuchařky, ta francouzská by asi byla pěkně poslintaná.

Jo, ta moje bude brzy taky :)
18 receptů na holoubátka! :shock:
A k tomu můj tchán o vánocích vyprávěl, jak úžasná holoubátka na másle s nádivkou dělávala jeho maminka.
To se nedá vydržet.
Lilu

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 8. leden, 2014, 10:49 pm

Lilu: Ty jsi gurmánka, to je krása. A zmáklý to máš dostatečně, myslím. Nechceš do jídelníčků napsat něco o rybách? U nás nějak neumíme ryby připravit. A mořské plody mě nelákají. S těma si nevím rady vůbec. Ale začali jsme kupovat pstruhy na trhu, jsou výborní.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod betelgeuzz » 0, 9. leden, 2014, 11:29 am

Dino, ta školní jídelna nebyla myšlena ve zlém. Akorát pohled na vyvěšený jídelníček mi evokuje Pelíšky :)
Lilu, tak z tvýho příspěvku je vyloženě vidět, že tebe to baví :)

Je tu vůbec někdo, kdo nevaří rád? Pro mě je vaření nového jídla stres, nevím, jak to dlouho budu vařit, jak to mám dochutit a pak to ještě korunuje m otázkou, jestli takhle to má chutnat. Copak já vím???
betelgeuzz

Příspěvekod Diny » 0, 9. leden, 2014, 12:24 pm

Betelgeuzz - já vím, Pelíšky jsou jasný :))) Ale Gagarinova bratra na nástěnce viset nemám :)) A prosím, Dino neee, neskloňovat, jen Diny :)

No a k vaření a pečení nového - nedávno jsem dělala poprvé v životě punčové řezy a prostě se mi nepovedly, děsná piplačka a k ničemu celkem, jako snědlo se to nakonec, ale žádná hitparáda. Určitě v tom bylo to, že jsem je dělala poprvé a asi chtějí určitou zkušenost, nevím, to jsem si pak říkala, že jsem se na to nevy ... :lol:
Diny

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 9. leden, 2014, 12:42 pm

Betelgeuzz: Mě vaření UŽ baví. To víš, že si užiju, když za mě vaří někdo jiný. A občas chci jít do restaurace, abych ochutnala i jiné chutě, ne? Dobrá výmluva.

A taky mě baví různé pořady o vaření, ale už jsem nekoukala asi půl roku.
Jde o to, co tobě a tvým strávníkům chutná. Jaké to uvaříš, takové to bude, ne? Začala bych jen s jednodušším kořením. Dřív jsem kombinovala koření páté přes deváté a sojovku do toho. Nebylo cítit to jídlo. :D
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Lucci » 0, 9. leden, 2014, 1:30 pm

Ja u vareni relaxuju... nejlepe hudba a vino k tomu. :-) Realita vypada tak, ze mi z jedne strany rve radio deti z pokojiku, z druhe slysim biatlon v TV, coz sleduje muz u prace a ja litam mezi plotnou s varenim (relaxace) a pokojikem s detma (navrat na zem). :mrgreen:

Diny... Dino... a za chvili Dinosaurus. :mocking: :mocking: :mocking: :mocking:
Kdo mlčí, nemusí vždy souhlasit. Možná jen nemá chuť diskutovat s idioty.
Lucci

Příspěvekod Kornoutka » 0, 10. leden, 2014, 10:23 am

betelgeuzz píše:Je tu vůbec někdo, kdo nevaří rád? Pro mě je vaření nového jídla stres, nevím, jak to dlouho budu vařit, jak to mám dochutit a pak to ještě korunuje m otázkou, jestli takhle to má chutnat. Copak já vím???

Já beru vaření jako nezbytnou povinnost. Ani trochu mě nebaví. :( Přijde mi to jako hrozná ztráta času. Strávím u toho spoustu času, za chvíli se to sní a zbyde jen hromada špinavého nádobí :?
Zato ráda peču :s344:
Kornoutka

Příspěvekod katerffina » 0, 14. leden, 2014, 9:58 am

Zdravím Kornoutko :lol: ,
já také z devadesáti pěti procent nerada vařím. Ještě víc nerada peču. Taky mi vadí, že kolikrát dám do jídla dost energie a místo, aby práce ubyla, mám další v podobě mytí hrnců, sporáku, linky, podlahy atd. Vím, vím :roll: , že to mám dělat z lásky pro rodinu, ale den za dnem už asi dvacet let to už nemá takové kouzlo. Ani když si čtu motivační knihy 8-)
katerffina

Příspěvekod Kornoutka » 0, 14. leden, 2014, 10:52 am

Katerffino, tak motivační knihy mě nenapadly :laughingneqw: Třeba bych změnila přístup k vaření. Budu se muset nad tím zamyslet ;)
Kornoutka

Předchozí

Zpět na Denní tipy