archiv - předvánoční tipy

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: aktuálně - předvánoční tipy

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 17. prosinec, 2013, 7:02 am

Ty háčky nechápu :) My je vždy obereme ze stromku většinou i s ozdobama. Perníky jsou na stužkách. Obíráme to, protože nechceme mít háčky po zahradě. Stromek spotřebujeme - trochu na přikrytí zahrady, potom spálíme, popel ke slepicím. No a háčky moc neubývají. Ale u našich jsme pravidelně na štědrý den sháněli háčky, to je fakt. ;)
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Aliba » 0, 17. prosinec, 2013, 8:19 am

Trep
Neboj, já už taky minule dotáhla další háčky. Ty co jsme měli, jsou děsně měkký a tak se používáním zničily na patvary.
Tak jsem koupila nějaký, vypadaj měděně - DH řekl, že jsou moc malý, tak jsem koupila v Tescu stříbrný, taky to není ono, ale prej to tak nemyslel, abych jich kupovala víc, takže já už žádný háčky nedonesu.

Sestavení svátečního menu.
Kontrola stojanu, na stromeček, kde pak asi je?
Aliba

Příspěvekod Aliba » 0, 18. prosinec, 2013, 8:31 am

Tak a kdo ještě nezačal, je čas na - nákup dárků.
Ostatní dokupují co je potřeba a mrknou kontrolně, jestli maj vše.
Aliba

Příspěvekod Lucci » 0, 18. prosinec, 2013, 8:46 am

treperenda píše:Furt ty háčky nepište. Já je kupuju časteji než rohlíky. Už máme doma čtvery :roll:

No tak tim jsi me dostala, mam caj na klavesnici. :laughingneqw: :laughingneqw: :laughingneqw:

Hacky mame doma nekolikery. Ja jsem totiz fikana. Ja koupim cokoladovou kolekci a v te jou hacky. A protoze hacky recyklujeme, ty nove nekdy ani nerozdelame a mame jich dost.
Priste se me zeptejte, jak na to. :cool: 8-)
Kdo mlčí, nemusí vždy souhlasit. Možná jen nemá chuť diskutovat s idioty.
Lucci

Příspěvekod treperenda » 0, 18. prosinec, 2013, 10:44 am

NO, Ale mě se už taky několikrát stalo, že se valem blížilo štědrovečerní odpoledne, koloniál zavřen a já jsem zcela nezbožně ku...vala u vázání ozdob na bavlnky a jejich věšení na větvičky. A pak to sundávat!!! Z nedostatku háčků mám přímo fobii :mrgreen: :mrgreen:
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod treperenda » 0, 18. prosinec, 2013, 11:06 am

Člověk ani nemrkne a ženy z Ona dnes jsou o šest dnů dál a mají doma vypiglované, co se dá - takže co všchno mají hotovo:
14.12. Nakupovaly pohlednice a cestou koupily cedulky na jmenovky na dárky. bez těch to prý není ono. No , já nejsem tak rozmazlená, briliant přijmu i bez cedulky, ale ty malé papírky mají výhodu, kterou jsem ocenila letos - loňské cedulky jsem schovala, letos je jen navázala na dárky a měla jsem jedna o práci víc, taky se tak dá zachránit víc papírů a dárkových taštiček.
15.12. Pečeme linecké, na půdě najdeme a oprášíme stojan na stromek. Já jdu na dvůr pro květináč s hlínou, aby měla čas rozmrznout.
16.12. V Oně měli neděli, šli si zabruslit, pa ksi zapálili svíčku nebo františka a s láskou balili dárky. Někdo třeba do novin- je to stylové a ekologické.
17.12.Dopsat a poslat pohledy
18.12.Uvaříme si kafe a zamyslíme se - kdy a jaké návštěvy budou , jaký jídelníček, pokud bude třeba, kdo a kde bude spát, podle jídelníčku sepsat seznam na nákup.
19.12. Koupit stromeček, doplnit lékárničku a zjistit kde bude o Vánocích pohotovost. Kdo bere léky, zkontroluje zásoby. Taky se můžeme mrknout, kde se ve vašem okolí slouží půlnoční mše nebo kde bude nějaká výstav Betlémů.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Lída » 0, 19. prosinec, 2013, 9:07 am

Lucci píše:
treperenda píše:Furt ty háčky nepište. Já je kupuju časteji než rohlíky. Už máme doma čtvery :roll:

No tak tim jsi me dostala, mam caj na klavesnici. :laughingneqw: :laughingneqw: :laughingneqw:

Hacky mame doma nekolikery. Ja jsem totiz fikana. Ja koupim cokoladovou kolekci a v te jou hacky. A protoze hacky recyklujeme, ty nove nekdy ani nerozdelame a mame jich dost.
Priste se me zeptejte, jak na to. :cool: 8-)

Jsem na tom s háčky stejně :mrgreen: Před vánoci na ně myslím každý den :mrgreen: Ovšem zatím jsem je nekoupila, protože... přece jsem na ně takhle myslela už loni, tak jsem je nejspíš i koupila máme je, ne? :swoon: :mrgreen:
Lída
Site Admin

Příspěvekod garfield » 0, 19. prosinec, 2013, 9:26 am

Lída píše:
Jsem na tom s háčky stejně :mrgreen: Před vánoci na ně myslím každý den :mrgreen: Ovšem zatím jsem je nekoupila, protože... přece jsem na ně takhle myslela už loni, tak jsem je nejspíš i koupila máme je, ne? :swoon: :mrgreen:

:good: :good: :good: :good: :good: :good:
Mám to úplně stejně. Trochu mi vrtá v hlavě, zda je nemám koupit, ale určitě jich v té krabici s ozdobami najdu dost :grin: :grin: . Teda doufám :grin: :grin:
garfield

Příspěvekod JanaD » 0, 21. prosinec, 2013, 7:04 pm

Haha, tak jsem dnes přišla na to, že asi nebudu mít háčky :blush2: já pečlivá přípravářka jsem se usmívala nad poznámkami Trep a dnes zjišťuji, že nemáme klasickou čoko kolekci, ve které háčky bývají a já budu mít jen nějaké "hlomejzdáky" na starých ozdobách. No nic zeptám se ještě zítra u nás v obchodě, do města už mě nikdo nedostane. Při nejhorší DH něco vyrobí, je neuvěřitelně kreativní a děsný šikula, bude mít ze mě jistě zase radost, ale co se dá dělat ;)
JanaD

Příspěvekod nepořádnicenepořádná » 0, 1. leden, 2014, 8:58 pm

Tak Vánoce jsou sice za námi, ale musím se podělit o jeden tip - měli jsme letos poprvé cedulky místo se jmény s fotkou obdarovaného a byť byly čenobílé, tak to mělo obrovský úspěch. Tříleťačka suverénně roznášela, nespletla se a přišlo jí to jako samozřejmost. Babička sice nervózně posílala cácoru k tatínkovi, aby to zkontroloval. Když pak ale zjistila, jak to mazaně Ježíšek zařídil, tak už se jen smála. ;)
Nadšení bylo u všech "příjemců" - příští rok rozhodně zopakujem. Jen už se nám o rozdávání budou cácorky asi prát... :mocking:
Nep :-)
nepořádnicenepořádná

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy