archiv - předvánoční tipy

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: aktuálně - předvánoční tipy

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 1. leden, 2014, 11:37 pm

Nep: To je hezký nápad. My zase letos popisovali hůlkovým písmem, aby se náš předškolák cvičil. Učí se písmena, ale baví ho jen praktické využití.

Taky jsem si říkala, že si napíšu do autopilota, co se nám líbilo a co ne. Třeba nebudu příští vánoce péct linecké. Měli jsme mnoho lepších druhů a ještě jsem dostala linecké od tchýně, taky moc dobré.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Diny » 0, 2. leden, 2014, 11:41 am

Vánoce za námi, u nás dnes ještě s jednou babičkou poslední nadílka.

A pak - úklid? Je mi to nějak líto...

Na jarní výzdobu ještě hodně brzy, ale mě se tak nechce to mít v jídelně a kuchyni holé (tam je u nás středobod domova a mám to tam ráda tématické...)

Nemáte někdo nějaký nápad na ty zhruba dva až tři měsíce zimy? Stromeček oželím v pohodě, ale máme vánočně ozdobené parapety, stropní trám, prostě fšeckoooo :))

Velikonoce jsou letos až po půlce dubna, to už vybalím z garáže vajíčka a kytičky a prostě jaro, ale co teď ??
Diny

Příspěvekod Aliba » 0, 2. leden, 2014, 12:35 pm

Diny
Taky jsem dumala, ale máme to takové zimní né úplně vánoční, takže zasněžené krajinka a vločky klidně můžou zůstat.
Stromeček u nás bude určo ještě nějaký čas, většinou trháme rekordy, kdy ho vyhazujem - dračice se ho nechtějí vzdát a já taky ne - když je takový pěkný.
Pak začnu postupně měnit za jarní motivy a ty pak doplním velikonočníma.
Aliba

Příspěvekod Malvína » 0, 2. leden, 2014, 4:39 pm

Diny, já dodržuju starodávné zvyky, - ještě moje babička říkala, že za jejího mládí vždycky bývalo vánoční období až do Hromnic, tj. do 2. února. Tak postupně vánoční ozdoby v průběhu ledna odebírám, ale nedělám to šmahem všecko ma Tři krále, to ne. Nechávám hlavně ty zimní jako sněhové vločky nebo sněhuláky, taky různé košíky s chvojím mohou být, šišky úplně v pohodě přece, jablíčka navěšené na větvi, ořechy v ošatce, různé chaloupky a lucerničky jsou taky nic proti ničemu. :derisive:
Všechno je tak, jak má být.
Malvína

Příspěvekod Diny » 0, 2. leden, 2014, 4:43 pm

Malvína píše:Diny, já dodržuju starodávné zvyky, - ještě moje babička říkala, že za jejího mládí vždycky bývalo vánoční období až do Hromnic, tj. do 2. února. Tak postupně vánoční ozdoby v průběhu ledna odebírám, ale nedělám to šmahem všecko ma Tři krále, to ne. Nechávám hlavně ty zimní jako sněhové vločky nebo sněhuláky, taky různé košíky s chvojím mohou být, šišky úplně v pohodě přece, jablíčka navěšené na větvi, ořechy v ošatce, různé chaloupky a lucerničky jsou taky nic proti ničemu. :derisive:

Malvíno, děkuju, to zní rozumně :) Tak ju, stromeček tedy odstrojíme (i je to potřeba, je dost nahuštěnej u jídelního stolu a uleví to místu), ale ty další věci budu postupně a snad do toho února vymyslím, něco na ten přechod zimy a jara :)

Alibo, díky i tobě !:)
Diny

Příspěvekod Malvína » 0, 2. leden, 2014, 5:06 pm

V únoru už pak kupuju primulky a stavím na stůl a tak,
nebo mě zaujalo na Fleru tohle:
http://www.fler.cz/zbozi/pernikove-kouzleni-3632334
tak něco podobného snad udělám, připadá mi to dobrá kombinace zimy (ty holé větve) a jara (květy).
Všechno je tak, jak má být.
Malvína

Příspěvekod treperenda » 0, 2. leden, 2014, 5:34 pm

Jsem bojovník za nezkracování Vánoc. Jak píše Malvína, vánoční výzdoba může klidně viset do Hromnic, i v kostele máme Betlém až do té doby. Mám pocit, že je to tím nešvarem, jak máme první neděli adventní už všechno sakumprásk nadekorované a pak se nám to zdá týden po vánocích už okoukané a prošlé. My pořádně zdobíme až poslední týden před Vánoci. Pak mám ke konci ledna už radost, že to jde pryč, těším se na to lednové zklidnění a vyčistění prostoru. A v únoru, by´t neslavíme Valentýna, navěsím na větvičky srdíčka - ty mám ráda a přečkáme s nimi do začátku jara.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Diny » 0, 2. leden, 2014, 5:39 pm

Trep, já si nemyslím, že by to u nás bylo vyčpělostí, byť už o Adventu od první neděle míváme i stromeček a výzdobu vůbec. Mám ten prosinec moc ráda, hledám v lednu kompromis, co a jak tu ještě mít, ale co naplat, ono už prostě JE po Vánocích a tak stromeček tu bude už jen chviličku. Spíš mi šlo o to, co dál, od jara plynule k létu je to tak jednoduché a hezké, přirozené včetně živých květin na oknech a hlavně terase, kde od dubna už vegetujeme a jídelna jako taková ustupuje do pozadí. No a právě období leden, únor a březen je takové trošku hluché, ráda bych to tu měla hezké, ale zároveň odpovídající času a náladě (a tu vánoční prostě už v půlce ledna fakt nemám, spíš se cítím nastartovaná směrem k budoucnu, těšení na jaro a tak:).

Proto jsem tu vznesla dotaz a ten nápad s kytičkama z perníčků je opravdu skvělý, to s dětmi upečeme a nazdobíme :) Plus ta srdíčka kolem Valentýna, vida, další dobrý tip:)
Diny

Předchozí

Zpět na Denní tipy