archiv - zvyk na srpen - dřez

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: aktuálně - zvyk na srpen - dřez

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 16. srpen, 2013, 3:40 pm

Tak sleduji svůj dřez. A leštit ho během dne je u nás zbytečné. Stačí, když bude co nejprázdnější, nejlépe prázdný.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod treperenda » 0, 16. srpen, 2013, 4:05 pm

JanaD píše:Trep, tady není řeč o RING, ale o RinGO a u něj je složení: voda a kyselina octová

A jó, tak to jó!!! :mrgreen:
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Anicka_Kozi_Nozicka » 0, 18. srpen, 2013, 11:38 pm

Ahoj,
dlouho jsem tu nebyla. Stěhovali jsme se.
Holky my jsme se nastěhovali do tak hrozně zabordeleného a zanedbaného bytu, že vůbec nechápu jak tu mohli mít malé dítě!
Je sice krásný a velký a má obří 40m terasu. Ale zato je tu furt bordel :-D než uklidím jeden konec můžu začít odzačátku.

Nejhorší je kuchyně. Protože tu není spíž, tak mám vše tak nějak v lince a hodně věcí na ní. Ve starém bytě jsem to neznala - vše mělo své místo ve skříňkách a jídlo ve spíži. Tady ne. Takže je v kuchyni neustále nepořádek.
A dřez je tu jedna velká záhada. I když je umyté a uklizené nádobí, dřez je vydrhnutý (drhnu ho šplíchadly z Lidlu - oranžový na kuchyně je super na mastné skvrny, růžový na koupelny si zase úžasně poradí s vodním kamenem - i s tím, kterého jsem se v minulém bytě neúspěšně 3 roky zbavovala) furt mi to připadá špinavé. a hlavně během 2 hodin je zase úplně plný :-/

Musela jsem si zase udělat čas a vrátit sem za Vámi abych tu konečně mohla začít nějak udržovat pořádek :-(

Ale jednu výhodu to má - při úklidu se tu pořádně naběhám a shodila jsem už 4 kila :-D
ObrázekObrázekObrázek
Anicka_Kozi_Nozicka

Příspěvekod MajkaSt » 0, 25. srpen, 2013, 10:29 pm

Ahojky, já na dřez používám sodu. Vysypu si na okraj dřezu sodu a naředím hodně horkou vodou. Udělám kašičku a pak rozmazávám (umývám) po dřezu houbičkou. Je to šetrné a rychlé. Pak vytřu do sucha. Celkem to vydrží i několik dní. To jste mě naučily tady. Díky moc. :give_rose: Ocet je taky dobrý. Ten používám jednou za čas i jako desinfekci. Vytírání do sucha je základ. Mám na to hadřík z mikrovlákna přímo na dřez. :s9914: :s1293:
MajkaSt

Předchozí

Zpět na Denní tipy