archiv - zvyk na srpen - dřez

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

archiv - zvyk na srpen - dřez

Příspěvekod Lída » 0, 12. srpen, 2013, 12:29 pm

:mrgreen: Možná bude fajn vrátit se ke kořenům.

FL tvrdí, že když budeme mít nablýskaný dřez, bude se pořádek v kuchyni udržovat tak nějak sám. Že nám to prostě nedá ;) Jde tak daleko, že chce, aby ve dřezu nikdy nic nebylo a aby byl do sucha utřený. Přiznám se, že utírat dřez do sucha jsem zkusila asi na dva měsíce. Zní to bláznivě, ale ono to opravdu změní rovnováhu a zlepší náladu. A to jsem tenkrát byla s dětmi na MD, takže dřez se používal stále. Jde to. Doporučuji alespoň na týden vyzkoušet :)

Podobně můžeme postupovat i v jiných pokojích (stále uklizený noční stolek například atd). Jde o to, naučit se automaticky udržovat pořádek na jednom malém místě a dobrovolně po troškách přidávat :)

co se osvědčilo vám?
Lída
Site Admin

Re: aktuálně - zvyk na srpen - dřez

Příspěvekod omites » 0, 12. srpen, 2013, 1:02 pm

Prozatím se snažím, aby byl čistý než jdu spát.
Podle FL má být čistý prostě furt?
Nemusí pršet, jen když kape.
omites

Příspěvekod Lucci » 0, 12. srpen, 2013, 1:07 pm

Ja dřez čistý prostě nemám. :dontknow: Linka je uklizena, nadobi na oschnuti po umyti nevedu, takze binec ve formatu "plna linka veci" nemam... ale drez je proste spinavej... je to jen vodni kamen, ale stejne se mi to nelibi.
Cim to jako cistite? Na velky cisteni beru CIF,ale delat to denne. :swoon:
Kdo mlčí, nemusí vždy souhlasit. Možná jen nemá chuť diskutovat s idioty.
Lucci

Příspěvekod nenenka » 0, 12. srpen, 2013, 1:20 pm

Já jsem se naučila dřez opravdu po každém mytí leštit. Mám na to malý ručník a Ringo a velká spokojenost. Je to takový zářivý bod na uklizené lince :-)
nenenka

Příspěvekod Malvína » 0, 12. srpen, 2013, 5:17 pm

Čistý zářivý dřez rozhodně působí tak nějak hygienicky a vyvolá prostě dojem spořádané hospodyňky. :D
Všechno je tak, jak má být.
Malvína

Příspěvekod Lída » 0, 15. srpen, 2013, 8:37 am

omites, jo "furt" :lol: Asi před deseti lety měla FL dokonce akci, kdy jí lidé posílali fotky svých dřezů. A ne, nebyly to jen moderní nové kuchyně.

Lucci, možná ocet? Někdo čistí baterie půlkou citronu. Ale nevím, jak agresivní je to metoda. V Máte doma uklizeno jednou navlékali na kohoutek (obalený vodním kamenem) sáček s ubrouskem namočeným do octové vody. Nechali to přes noc a ráno kámen oloupali.
Lída
Site Admin

Příspěvekod Filomena » 0, 16. srpen, 2013, 12:05 am

Na vodní kámen zásadně ocet. - Já jsem si zvykla vždy po použití dřez vypláchnout teplou vodou a vytřít papírovou utěrkou. Je fakt, že když mám čistý dřez, automaticky všechno hned uklízím a kuchyň je pořád čistá. Dokonce už jsem si zvykla, že když dávám jídlo na stůl, už mám uklizenou kuchyň, protože použité nádobí z vaření dávám průběžně do myčky. Takže po obědě nesu do myčky už jen stolní nádobí.
Filomena

Příspěvekod ky-tic-ka » 0, 16. srpen, 2013, 9:47 am

Zdravím všechny.
Děkuji za tip na dřez. Včera jsem měla splín, tak jsem ho pěkně vycídila :-) Filomeno, jak geniální a zároveň jednoduché: vytřít dřez papírovou utěrkou. Ode dneška beru za své :)
:d_sunny:
ky-tic-ka

Příspěvekod treperenda » 0, 16. srpen, 2013, 2:24 pm

Na vodní kámen na těžko přístupných místech je dobré omotat ta místa ubrouskem, na to nacáakt ocet a za nějakou dobu, to snadno stáhnete. Vyzkoušeno.
Nenenko - ten Ring určitě funguje, ale trochu bych se bála, že pár let budu kvůli nablýskanému dřezu měnit potrubí. Je to docela sračka.
jinak my nemáme myčku, takže myju opravdu často. Naleštěný dřez jsem vzdala. Připadá mi hloupost něco leštit, když mi tam dítě za minut hodí lžičku od jogurtu a všechno zapatlá. Pravidlo čistého dřezu pro mě znamená, že večer, když jdu spát, je umyté nádobí, co nejprázdnější linka. Nádobí nechám oschnout, to mi nevadí. ( ve škole nás učili, že je to hygieničtější, než utírání :lol: ) A ráno když si vařím kafe ke snídani, tak než mi zavře voda ( ani rychlovarnou konvici nevlastníme, tak mám víc času), tak to nádobí sklidím. Jinak samozřejmě dřez umyju jarem po každém mytí, ale to je snad norma.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod JanaD » 0, 16. srpen, 2013, 2:55 pm

Trep, tady není řeč o RING, ale o RinGO a u něj je složení: voda a kyselina octová
JanaD

Další

Zpět na Denní tipy