archiv - zvyk na červenec - rozdáváme radost

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

archiv - zvyk na červenec - rozdáváme radost

Příspěvekod Lída » 0, 1. červenec, 2013, 8:05 am

:) myslím, že prázdniny si zaslouží naši pozornost, i když spousta z nás teď sedí někde v kanceláři.

Zkusíme se v červenci zaměřit na vztahy. Každý den uděláme někomu radost. Můžeme si říct, že každému členu rodiny uděláme každý den alespoň jednou radost. Nebo konečně obvoláme kamarády, které jsme už dlouho neviděli. Možná, že hodně z vás řekne, že to není nic nového, že tak žijí pořád :s9662: Jiní možná uvítají podnět k oprášení vztahů, které během školního roku utrpěly :give_heart:

A nezapomeneme při tom rozdávání radosti ani na sebe! :)
Lída
Site Admin

Re: zvyk na červenec - rozdáváme radost

Příspěvekod mint » 0, 1. červenec, 2013, 8:17 am

:wavemulticolor:
Dneska mám splněno, dneska pojedu dělat radost (doufám) Alibě, evulce a dračicím :good:
"Je lepší zapálit svíčku, než proklínat temnotu." Konfucius
"Skoč, křídla roztáhneš cestou." Ray Bradbury

ObrázekObrázekObrázekObrázek
mint

Příspěvekod Aliba » 0, 1. červenec, 2013, 9:14 am

Koukám, že mě Mint předběhla, doufám, že radost bude ze setkání s Mint, s Evulkou to už je jasné - tu dračice a i já milují.
S Mint to určo dopadne stejné.
Aliba

Příspěvekod evulka2 » 0, 1. červenec, 2013, 9:17 am

Krásné pondělí všem.
Nedá mi to a musím se přidat. Od rána mám sluníčkovou náladu, těším se na setkání jak malá holka :P
A sluníčko se dere i na oblohu, bude krásný den :d_sunny:
Mint, Alibo i dračice, snažím se popohnat hodinovou ručičku, aby už bylo 14 hodin....
Tak ahoj :bye2:
evulka2

Příspěvekod Jarmuschka » 0, 1. červenec, 2013, 9:27 am

Dnes jsem nezapomněla vzít s sebou do práce ketlovací kleštičky a kolegyni opravit řetízek.
(Ale přemlouvám jí, ať si koupí něco jiného - nový řetízek, povoskovanou šňůru nebo tak něco.)
:winkextra:
Jarmuschka

Příspěvekod dajdula » 0, 1. červenec, 2013, 2:02 pm

Tak to budu asi dneska zase cvičit, tím potěším svého manžela a sobě udělám radost tím,že se zvednu a uklidím i když bych si šla dát dvacet. :s4236: Někdy je nejtěžší udělat radost sobě.
dajdula

Příspěvekod Lída » 0, 2. červenec, 2013, 7:25 am

:s9662: prosím pište další :give_heart:
Lída
Site Admin

Příspěvekod dajdula » 0, 2. červenec, 2013, 3:17 pm

Děti mi udělaly radost ,že mi přišly naproti do práce a donesly domů tašky s nákupem. Já jim udělala radost nanukem a koupáním v bazénu -( i s drobným kašlem, tak doufám, že si to pak nebudu vyčítat.) Ministerstvo školství mi udělalo radost potvrzením, že mé vzdělání je pro budoucí práci dostatečné a mužičkovi zase asi tím cvičením - ale fakt se mi nechce. Raději bych mu uvařila svíčkovou a drbala ho na zádech, ale o to on nestojí. Přeju i vám hodně radosti a slunečný den :d_sunny: .Dopřejte si čas na tiché zázraky, které v hlučném světě nikdo neobdivuje. (irské přísloví)
dajdula

Příspěvekod treperenda » 0, 3. červenec, 2013, 12:37 am

Dajdula, překrásné!!!!!! přísloví. už mi vidí na PC. Poslední dobou s na tohle zaměřuji - užírt si chvilečku, okamžik. vidět, zažít a nezapomenout - kluka jak září,když tancuje kolo kolo mlýnský, jak voní jahody, jak hezky kvete muškát,jak se jakože skorodospělý druhák nechá nenápadně hladit a mazlit, jak se tata s láskou dívá na svoje děti. Nasbírat tyhle chvilky do pytle a vytahovat je, když je zle.
No ale to je vlastně o radosti pro mě, že ? Ale znáte to, když je spokojená matka a žena, je spokojený celý rod :lol:
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod dajdula » 0, 3. červenec, 2013, 11:29 am

Vnímat drobné jednotlivosti dne se učím díky některým blogů z projektu 365, fotí každý den něco uplně obyčejného z běhu domácností. Jsou to nakonec ty nejzarytější vzpomínky ani ne tak z akcí, jako z běžného života. Dýchá to atmosférou a je úžasné jak stejnou věc vidí každý uplně jinak a ty emoce z toho přímo čiší. Něco jako když se zálibně pokocháte pohledem na svá robátka :s0651: , kytky za oknem :smiley-chores008: , talíř dobrého jídla :s0527: , sklenku vína nebo výhled na zapadající slunce. Ještě jedno do druhé nohy:" Soustředíš-li svou pozornost na minulost, vyvoláš v sobě lítost. Zaměříš-li přílišnou pozornost na budoucnost, vyvoláš v sobě starosti. Setrváš-li v přítomnosti, vychutnáš radost, kterou ti přinese přítomný okamžik!" D. Grippo Přeji spokojený rod i klan.
dajdula

Další

Zpět na Denní tipy