archiv - zvyk na červen - jídelníček

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: zvyk na červen - jídelníček

Příspěvekod Ivee » 0, 6. červen, 2013, 4:32 pm

Tak jídelníčky jsem si sepsala už asi před rokem - mám je napsané tak, že na jedné straně je menu a na druhé, co je k tomu potřeba koupit. Mám obědy a večeře. Stránka je přeložená na formát A5, takže se dá s sebou nosit na nákup. Mám je vytvořené na pět týdnů, takže se jídla moc neopakují. Pak mám další jídelníček na zeď, na ten koukám, když nevím, co bych si tak mlsně uvařila :D teď jen uvést je do praxe, to bude jako s tím žehlením :D
Ivee

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 10. červen, 2013, 6:41 pm

Domácí krabičkovou dietu - knížku jsem si radši koupila. Je to lepší než stažené, lépe se s tím pracuje.
Teď jsem si vypsala celý týden, co mám na to koupit. Zdá se mi toho hodně. Něco měním - masox nepoužívám, pstruha zaměním filem, krabí tyčinky a paštiku taky jíst nechci. Tak jsem zvědavá - vařit podle plánu jsem ještě nezkoušela :D

Mohli byste sem, prosím, psát osvědčené tipy na tvorbu jídelníčku? Ať sem nepíšeme jen vzdychání, jak nám to nejde. ;)
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Maata75 » 0, 11. červen, 2013, 1:28 pm

Ivee píše:Tak jídelníčky jsem si sepsala už asi před rokem - mám je napsané tak, že na jedné straně je menu a na druhé, co je k tomu potřeba koupit. Mám obědy a večeře. Stránka je přeložená na formát A5, takže se dá s sebou nosit na nákup. Mám je vytvořené na pět týdnů, takže se jídla moc neopakují. Pak mám další jídelníček na zeď, na ten koukám, když nevím, co bych si tak mlsně uvařila :D teď jen uvést je do praxe, to bude jako s tím žehlením :D

Nemáte jídelníčky v elektronické podobě? Za tohle bych fakt byla vděčná. Vařím teplé obědy i večeře a mám pocit, že se jídla stále opakujou :-( Předem děkuji!
Maata75

Příspěvekod mint » 0, 11. červen, 2013, 1:29 pm

Dnes vím co budu vařit zítra, halelujáááá :wavemulticolor:
"Je lepší zapálit svíčku, než proklínat temnotu." Konfucius
"Skoč, křídla roztáhneš cestou." Ray Bradbury

ObrázekObrázekObrázekObrázek
mint

Příspěvekod Ivee » 0, 11. červen, 2013, 1:48 pm

Maata75 - mám, ale neumím je sem vložit :oops: ale můžu poslat na mail :D Je tu někde návod, jak vkládat?
Ivee

Příspěvekod Ivee » 0, 11. červen, 2013, 4:28 pm

Děkuju! Tak tady je první várka ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Ivee

Příspěvekod Ivee » 0, 11. červen, 2013, 4:29 pm

A jeden týden se mi bohužel ztratil, ale snad pro inspiraci to bude stačit :)
Ještě dodám, že jsou to spíše "zimní" jídelníčky. V létě hodně grilujeme, jíme saláty (zeleninové i ovocné) a celkově vařím lehčí jídla ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Ivee

Příspěvekod Aliba » 0, 13. červen, 2013, 11:06 am

Ivee
Parádní.
Mohla bych poprosit o recept na ty rybí kuličky se salátem - to vůbec neznám a určo to nebude nic složitého a přitom dobrého.
A pak ještě nemám tucha, co je Šumavský rohlík - předpokládám, že nejíte suchej rohlík :D .
Aliba

Příspěvekod Ivee » 0, 13. červen, 2013, 7:25 pm

Aliba - kuličky jsou jen rozmražený plátek jakékoli ryby (nejlíp bez kostí :D ), kterou nasekám na drobno, přidám vejce, trochu strouhanky, rozpuštěné máslo, sůl, pepř a koření dle libosti - třeba na ryby, petrželka, libeček, grilovací atd. Z těsta pak udělám kuličky a ty upeču do růžova v troubě. Vmíchávám je do jakéhokoli listového salátu ;) Šumavské rohlíky - rohlík (klidně i starší :D ) rozkrojíme podél. Z vajíčka a nastrouhaného tvrdého sýra si připravíme směs, tou namažeme rozkrojenou stranu rohlíku a osmažíme. Může se to pak namazat hořčicí, ale většinou dávám jen zeleninu, sýr je dost výrazný :)
Jsou to takové ty rychlovky večeře, co člověk patlá na poslední chvíli ze zásob doma :D
Ivee

Příspěvekod Aliba » 0, 13. červen, 2013, 9:31 pm

Ivee
Děkuji moc.
Aliba

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy