archiv - zvyk na červen - jídelníček

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: zvyk na červen - jídelníček

Příspěvekod MajkaSt » 0, 13. červen, 2013, 9:40 pm

Tak si říkám, že by mi mohla pomoci kniha Domácí krabičková dieta, abych nemusela moc přemýšlet. A pak podle toho nakoupit. A vařit.[/quote]
Tak jsem si knihu právě stáhla na: http://www.ulozto.cz/xuRqRV2b/domaci-kr ... -dieta-rar[/quote]

Prosím, nejde mi to zobrazit, nemá tuto knihu někdo v jiném, formátu? :cray: Díky
MajkaSt

Příspěvekod LeniH » 0, 15. červen, 2013, 11:45 am

Neděláte náhodou někdo doma sýrovou omáčku?
My doma máme docela rádi sýrovou omáčku od Vitany v prášku - zamíchá se do smetany, zalijí se tím kuřecí prsa a dá zapéct. Je to rychlé, dobré, ale říkám si, že je tam určitě spousta chemie a že by bylo lepší si jí udělat vlastní - nejspíš to nebude složité, tipuji do smetany zamíchat nastrouhaný sýr a nějaké koření - ale to je právě teď to složité: JAKÉ KOŘENÍ? Na pytlíku je uvedeno jen "bylinková směs" ... A nerada bych dopadla tak, že mi rodina bude říkat, že jim tahle omáčka nechutná, z pytlíku je lepší.. :beg:

Tak prosím prosím o tipy na dobrou sýrovou omáčku.. :s0527: Díky moc.
Obrázek Obrázek
LeniH

Příspěvekod misulina » 0, 15. červen, 2013, 1:53 pm

MajkaSt: Koncovka RAR znamená, že je to "zabalené", popros někoho z okolí, kdo to umí, ať ti to rozbalí:-)
misulina

Příspěvekod LeniH » 0, 15. červen, 2013, 8:58 pm

Babočka píše:LeniH, mám strach, že pokud je rodina zvyklá na kupovanou omáčku, tak domácí jim chutnat nebude, ne ani kvůli špatnému koření, ale z důvodu chybějícího glutamátu (pozor, výrobci používají různé názvy, např. kvasničný výtažek, E 621 atd.).
Bylinková směs - petrželová nať, kopr, bazalka + cibule, česnek a víc mě nenapadá, co by tam mohlo být :scratch_ones_head: .

Já jsem to asi napsala, jako že to jíme kdo ví jak často, ale používala jsem jí spíš jako takovou rychlou nouzovku, takže odhadem jednou za čtvrt roku (možná ani to ne), takže až tak navyklá rodina na chuť glutamátu snad nebude ... ale je fakt, že já sama se obávám, aby právě ten glutamát nebylo na té omáčce to chuťově dobré :lol:

A děkuji za tip na koření .. i když kopr radši vynechám, ten mi přijde hodně aromatický a ten v té kupované určitě není .. naopak jediné, co jsem z ní schopna poznat já, je pepř (jsou tam celé kuličky a já je při objevení vyhazuji :D )... ale petrželovou nať, bazalku a česnek bych zkusit mohla .. jen cibuli radši vynechám, ty kostičky cibule by úplně změnili konzistenci té omáčky (a mixovat se s tím fakt nebudu 8-) )... Takže to mi těch bylinek zas tolik nezbylo :blush2:

Stále tedy vítám tipy, pokud někdo dělá sýrovou omáčku doma ... (nebo má aspoň zkušenosti s tím, jaké koření by se do ní ještě hodilo). Díky moc.
Obrázek Obrázek
LeniH

Příspěvekod treperenda » 0, 16. červen, 2013, 9:22 pm

Leni, já dělám sýrovou takto - klasický bešamelový základ - máslo, mouka- ale jen trochu mouky, aby omáčka byla řídká, zaleju mlékem a smetanou, provařím a pak přidám nastrouhaný sýr. Jako koření pepř, sůl, muškátový oříšek, dokážu si to představit s pažitou, oreganem bazalkou. podle toho na jaký způsob to chceš. A ta "umělá" chuť by se dala nahradit přidáním špetky grilovacího koření, to zachrání všechno a dá se snadno sehnat i kvalitní,jen bylinky.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod betelgeuzz » 0, 18. červen, 2013, 12:16 pm

Babočka píše:
betelgeuzz píše: A nedávno nám ještě přibylo omezení kvůli alergii. měla bych si sednout s nějakou kuchařkou a internetem a najít nějaká nová vhodná jídla.

betelgeuzz, žádný problém :winkextra: , napiš o jakou alergii jde, jak je dítě staré a holky Ti tu pomohou vytvořit vhodný jídelníček ... třeba se zde najde někdo se stejným problémem, a nakonec "více hlav, více ví" a tobě to ušetří čas strávený u internetu a kuchařek.

Je to alergie na bílkovinu kravského mléka. Takže nesmí mléko, mléčné výrobky, syrovátku (ta je schovaná ve spoustě potravin, třeba i v pečivu), zároveň nemůže hovězí maso a soju.
betelgeuzz

Příspěvekod LeniH » 0, 21. červen, 2013, 7:41 pm

treperenda píše:Leni, já dělám sýrovou takto - klasický bešamelový základ - máslo, mouka- ale jen trochu mouky, aby omáčka byla řídká, zaleju mlékem a smetanou, provařím a pak přidám nastrouhaný sýr. Jako koření pepř, sůl, muškátový oříšek, dokážu si to představit s pažitou, oreganem bazalkou. podle toho na jaký způsob to chceš. A ta "umělá" chuť by se dala nahradit přidáním špetky grilovacího koření, to zachrání všechno a dá se snadno sehnat i kvalitní,jen bylinky.

Moc děkuji za tip na ten bešamel .. já moc smetanové omáčky nedělám, tak mě to vůbec nenapadlo .. tak až bude příležitost, vyzkouším.
A grilovací koření mám taky ráda, ale na maso - jinak mi přijde až moc slané .. (nebo aspoň to, se kterým jsem se zatím setkala), takže radši použiju jen to vyjmenované koření.. Přesto díky moc za tip.. jsem zvědavá, jak to dopadne :)
Obrázek Obrázek
LeniH

Příspěvekod treperenda » 0, 21. červen, 2013, 10:51 pm

tak jsem opět objevila Ameriku - v pondělí jsme s klukam vypsali jídelníček na dva týdny. Te´d se vznáším na obláčku organizovanosti a života pod kontrolou. Týden se mi nestalo, abych v jedenáct přemýšlela u prázdné lednice, co budu vařit k obědu. Tenhle zvyk bych si opravdu ráda zadřela pod kůži. Je to stejně luxusní jako vědomí vydrhnutého dřezu :mrgreen:
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod irro » 0, 26. červen, 2013, 12:05 pm

MajkaSt píše:Tak si říkám, že by mi mohla pomoci kniha Domácí krabičková dieta, abych nemusela moc přemýšlet. A pak podle toho nakoupit. A vařit.

Tak jsem si knihu právě stáhla na: http://www.ulozto.cz/xuRqRV2b/domaci-kr ... -dieta-rar[/quote]

Prosím, nejde mi to zobrazit, nemá tuto knihu někdo v jiném, formátu? :cray: Díky[/quote]

Ahoj, knížku mám staženou v PC, mohu zkusit poslat na mail pokud máš ještě zájem.
irro

Příspěvekod jane » 0, 10. listopad, 2013, 9:42 pm

Ahoj devcata zitra bych si chtela poprve v zivote napsat jidelnicek, protoze nesnasim , kdyz jdu neco delat a chybi me najaka surovina.To se stava pravidelne, nakoupim treba maso na rizky , na druhy den to chci obalovat ............a NEMAM STROUHANKU :dash1: :dash1: :dash1: Prala bych mit doma zasoby potrebnych surovin a zaroven nenechat celou vyplatu v kauflandu, :s2982: Prectu si vsechny vase prispevky jak to delate vy, rada se priucim u tech sikovnejsich :thank_you:
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Předchozí

Zpět na Denní tipy