archiv - zvyk na červen - jídelníček

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

archiv - zvyk na červen - jídelníček

Příspěvekod Lída » 0, 4. červen, 2013, 9:08 am

:) Jak jste na tom s plánováním jídel? S nakupováním? Nakupujete chaoticky nebo podle plánu? Koukáte v šest večer v panice do ledničky, protože nevíte, co bude k večeři?

Podělte se prosím :)
Lída
Site Admin

Re: zvyk na červen - jídelníček

Příspěvekod nenenka » 0, 4. červen, 2013, 9:09 am

U nás se vaří jen o víkendu, ale na ten s radostí plánujeme jídelníček. Vždy na každý měsíc.
nenenka

Příspěvekod betelgeuzz » 0, 4. červen, 2013, 2:15 pm

Ach jo, jídelníček :15: Ten jsem si dala jako novoroční předsevzetí, ale zatím s tím nepohla. Večeře nevařím, ale vždycky ráno chodím po obědě a přemýšlím, co nakoupit na oběd. A nedávno nám ještě přibylo omezení kvůli alergii. měla bych si sednout s nějakou kuchařkou a internetem a najít nějaká nová vhodná jídla.
betelgeuzz

Příspěvekod mint » 0, 4. červen, 2013, 3:31 pm

Lído comi to děláš?! :dontknow: :dontknow: :dontknow: Já zrovna zase zápasím s tím, abych zvládla 5 jídel za den a nebyla to čokoláda a ty chceš abychto ještě plánovala... :dash1: No pokusím se, aspoň na den dopředu :blush2:
"Je lepší zapálit svíčku, než proklínat temnotu." Konfucius
"Skoč, křídla roztáhneš cestou." Ray Bradbury

ObrázekObrázekObrázekObrázek
mint

Příspěvekod Aliba » 0, 4. červen, 2013, 6:58 pm

No já to taky ješte nemám vychytaný, mám pocit, že točím furt dokola to samé.
Vařím každý den nebo obden, večeře máme s dračicema většinou studené.
Aliba

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 4. červen, 2013, 8:10 pm

Dnes dopoledne jsem si říkala, že by mi to moc pomohlo (a to jsem nevěděla, co na nás Lída připravila).
Když už vařím, tak si říkám: Kdybych začala dříve. Ale nemohu začít dříve, protože teprve vymýšlím, co vlastně bude.
A taky nestíhám dělat salát, i když mám suroviny.
A když se to podaří (vyndám včas maso, včas přichystám co je třeba, to je pak požehnání!!!) - tak jednou za týden?

No a ještě chci vařit zdravě a já osobně zhubnout. A levně. A rychle. ;)
Tak si říkám, že by mi mohla pomoci kniha Domácí krabičková dieta, abych nemusela moc přemýšlet. A pak podle toho nakoupit. A vařit.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod JanaD » 0, 4. červen, 2013, 8:32 pm

rozmarýnka píše:Dnes dopoledne jsem si říkala, že by mi to moc pomohlo (a to jsem nevěděla, co na nás Lída připravila).
Když už vařím, tak si říkám: Kdybych začala dříve. Ale nemohu začít dříve, protože teprve vymýšlím, co vlastně bude.
A taky nestíhám dělat salát, i když mám suroviny.
A když se to podaří (vyndám včas maso, včas přichystám co je třeba, to je pak požehnání!!!) - tak jednou za týden?

No a ještě chci vařit zdravě a já osobně zhubnout. A levně. A rychle. ;)
Tak si říkám, že by mi mohla pomoci kniha Domácí krabičková dieta, abych nemusela moc přemýšlet. A pak podle toho nakoupit. A vařit.

Tak jsem si knihu právě stáhla na: http://www.ulozto.cz/xuRqRV2b/domaci-kr ... -dieta-rar
JanaD

Příspěvekod JanaD » 0, 4. červen, 2013, 8:38 pm

A tady ještě odkaz na druhou knihu: http://www.ulozto.cz/xuRqRV2b/domaci-kr ... -dieta-rar
JanaD

Příspěvekod treperenda » 0, 5. červen, 2013, 10:19 pm

Pro mě je naplánování jídelníčku na celý týden příliš náročný úkol, tak se snažím aspoň večer vědět, co budu vařit druhý den. tím je zajištěno, že včas vytáhnu maso z mrazáku, případně ráno cestou ze školky opravdu nakoupím všechno co je třeba. Nestane se pak, že je půl l´jedenácté, já obhlížím co lednici co budu vařit a většinou to dopadne tak, je jím až po návratu ze školky, v době, kdy bych už měla svačit. :evil: ZAto když to vím už večer, tak hned ráno po příchodu ze školky začínám vařit, tím pádem mám rychle hotovo a odpoledne mám celé v pohodě, nezkrácené šudláním nádobí od poledne.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Jindris » 0, 5. červen, 2013, 11:11 pm

Protože mám k jídlu lepší vztah než k uklízení, :mrgreen: jsem na tom s plánováním jídelníčku i nákupem potravin dle plánu poněkud lépe.
Bez přesně daného jídelníčku jsem se nikdy neobešla při redukční dietě bez příloh. To prostě nejde, :scratch_ones_head: abych doma neměla předem nakoupené bílkoviny a zeleninu a pak se třeba v době večeře futrovala :blush2: chlebem se sádlem (nebo s uzeninou).
Protože to mám do nejbližšího obchodu dost daleko, musíme s DH jezdit nakupovat jednou za týden do supermarketu, během následujícího týdne příležitostně dokoupím ještě něco malého třeba při cestě do města. Při sestavování seznamu vycházím pochopitelně z jídelníčku, který mívám vyplněný v časově vzdálenější části spíše rámcově, což v nejbližší vhodné době předělávám do přesnější podoby ;) .
„Co je psáno, to je dáno“, :mocking: což platí i pro případ, že si při své skleróze :evil: nemůžu vzpomenout, co vlastně bude dnes k večeři. Takže pokud je v plánu třeba okurkovo-rajčatový salát s paprikou, stačí juknout ;) do plánu, sdělit úkol DH a vím, že se navečer můžu věnovat jiné činnosti :lol: . Ale je nutné to naplánovat, přemýšlet o tom - stačí jen jednou. Jó, kdyby mně takhle šlo od ruky i uklízení včetně plánování :laughingneqw:
Jindris

Další

Zpět na Denní tipy