archiv - zvyk na květen - Monte Peru

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: zvyk na květen - Monte Peru

Příspěvekod nenenka » 0, 3. květen, 2013, 9:38 am

Teda Mint, to se mi ale vůbec nelíbí :-( Jsem zvyklá často prát, když jsem v práci...
nenenka

Příspěvekod mint » 0, 3. květen, 2013, 9:55 am

nenenka píše:Teda Mint, to se mi ale vůbec nelíbí :-( Jsem zvyklá často prát, když jsem v práci...

No, já taky často prala když jsem šla nakoupit nebo něco... máme pračku v kuchyňoobýváku a když je zapnutá tak pomalu neslyšíme TV... ale teda teď už s tou starou pračkou neriskuju...
"Je lepší zapálit svíčku, než proklínat temnotu." Konfucius
"Skoč, křídla roztáhneš cestou." Ray Bradbury

ObrázekObrázekObrázekObrázek
mint

Příspěvekod Aliba » 0, 3. květen, 2013, 12:17 pm

Mint
Já když řekla, že když peru, tak jsem doma, každý kroutil hlavou - maminy na pískovišti, prostě vše zapnuly a šup ven.
No já zas zkušenost s prdlou hadicí - voda je taky maso.
Takže se snažím když je něco doma zapnuté být doma.
Mám známou který vyhořely - zkrat v ložnici v zásuvce a byl to fofr - přišli prakticky o vše.
Aliba

Příspěvekod betelgeuzz » 0, 5. květen, 2013, 9:12 am

Peru pro 2 dospělé a 2 děti + plenky, vychází mi to pračka denně, vždy jeden den plenky, druhý den normální prádlo. Vždycky ráno zapnu pračku, posbírám suchý a pověsím mokrý. V létě je to lepší, to sušším na balkoně a večer je prádlo suchý, případně vyperu i dvě pračky a další den mám klid. žehlím toho čím dál míň, zajímavý je, že někdo tu píše, že už žehlí jenom ložní, to jsem přestala žehlit jako první, protože po jedné noci vypadá to vyžehlený a nevyžehlený stejně. a koš na prádlo nevlastním, akorát by tady někde zavazel.
betelgeuzz

Příspěvekod Malvína » 0, 5. květen, 2013, 8:29 pm

No přesně, ložní prádlo jsem taky přestala žehlit jako první.
Všechno je tak, jak má být.
Malvína

Příspěvekod Malvína » 0, 5. květen, 2013, 8:37 pm

myska píše:U nás je jeden koš na špinavé prádlo, dva koše na vyprané usušené nežehlicí a jeden na vyprané usušené na žehlení. .......Sklízet ze sušáku se nám moc nechce, takže když už to moc překáží, šup s tím do koše na usušené. ..

Mysko promiň, ale to jsi mě fakt rozesmála. Koše na usušené ale nežehlící prádlo :lol: to jsem ještě neslyšela :lol:

Mně s prádlem hrozně pomohl systém několika košů, podle toho jak třídím - jeden na bílé prádlo, jeden na DH montérky, jeden na barevné, jeden na ruční praní... a jak vidím, že je některý plný, tak ho jen nasypu do pračky a perem. Dřív jsem před praním furt jenom třídila a dělala hromádky a to mě šíleně prudilo. Teď jsem jenom DH ukázala, kam má házet monterky a kam zbytek, a moc mi to pomohlo.
Malvína

Příspěvekod myska » 0, 6. květen, 2013, 8:51 pm

Malvína: :blush2: Ono se mi totiž nějak nechce hned to prádlo skládat (nežehlím totiž třeba spodní prádlo, tepláky, termo-trika apod.), a když potřebuju pověsit vyprané, tak to suché prostě sundám ze sušáku do koše (ale není to koš jako na špinavé, s víkem). Když už to pak musím poskládat a uložit, tak se mi to dělá líp třeba na gauči, než stát u sušáku. Asi bych s tím měla něco udělat, aby stačil jen jeden koš, ještě lépe aby to neleželo nikde. No jsem lempl. :scratch_ones_head:
Obrázek Obrázek Obrázek
myska

Příspěvekod Malvína » 0, 8. květen, 2013, 11:34 am

Mysko, určitě nejsi lempl! :give_rose: Ty věci co jsi psala nežehlím taky. Zrušit zatím aspoň jeden koš je dobrý nápad. Mně se taky nechce do sbírání, ale právě tím, že nemám tyto koše "bez žehlení", tak prostě musím. Navíc by rodina řvala, že už nemají trenky, ponožky a tak... Zrovna u sušáku už oblečení rozhazuju do hromádek podle jejich majitelů a pak velím, ať si to odnesou do skříní IHNED :lol: , ale je mi jasné, že ty máš jinou situaci. Ať se ti podaří, udělat to ke tvé spokojenosti! :thank_you:
Malvína

Příspěvekod Ivee » 0, 27. květen, 2013, 2:22 pm

Tak se jdu pochlubit, jak jsem se trochu poprala s Monte Peru (a taky Monte Žehlu). Začínám prát v pondělí ráno (jsem na MD, takže pracující ženy omluví), do pátku mi to vychází na pračku až dvě denně. Vytřídím, co chci resp. musím žehlit, zbytek okamžitě ukládám na místo. Ponožky třídí manžel s dětmi a ukládají oni (to mě fakt nebaví). Během víkendu se pak na hodinu zavřu pod záminkou žehlení do ložnice, tam si pustím film a u toho bleskově vyžehlím (jako bonus mám na hodinku ticho a klid, protože děti k žehlícímu prknu nesmí) :mrgreen: Tím, že jsem tomu dala režim, už mě to tak neděsí, nehromadí se mi mega koše prádla (fakt žehlení na hodinku, občas ani to ne) a nejsem otrávená jak malajský šíp :mrgreen: Takže díky za nakopnutí s tím něco dělat :)
Ivee

Příspěvekod MajkaSt » 0, 31. květen, 2013, 9:11 am

Ivee, díky za podnět :-)
Já jsem pracující a žehlící. Tak jsem se zamyslela nad tím, že vlastně není třeba želhit vše. Skládání a rovnání na dvě hromádky(žehlící a nežehlící) hned jak to sbírám ze šňůry mi ušetří spoustu času. To je fakt príma nápad. :bye2: Osobně si třídím ponožky hned, když je věsím, po párech. Pak jen sundám oboje zaráz a složím. Je to taky velká úspora času. Ale pokud máš manžela a děti, které ti to udělají :winkextra: dím líp.
MajkaSt

Předchozí

Zpět na Denní tipy