Jak být šťastnější

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: Jak být šťastnější

Příspěvekod Lída » 0, 16. květen, 2013, 7:45 am

nebuďme jako Titanik ;)

Četla jsem radu, která mě nejdřív pobavila, ale od té doby jsem ji už jednou s úspěchem použila.

Valí se na vás problémy ze všech stran? Děláte si starosti s tím, co se stalo v minulosti, s tím, co se teprve má stát a ještě navrch nestíháte to, co máte dělat právě teď? Panikaříte z toho? Zkuste si představit bezpečnostní přepážky na zaoceánských parnících. Je jedno, jak budou ve vaší mysli vypadat. Klidně jako ocelové skřípající dveře, které se pomalu zavřou a oddělí vás od starostí. Nejdřív zavřete dveře za svou minulostí a nechte tam všechny problémy. Soustřeďte se na to, jak dveře při zavírání hlučí a jaké ticho a klid nastane, jakmile zaklapnou. Totéž udělejte se starostmi s budoucností. Nadechněte se, přestaňte panikařit a soustřeďte se na to, co potřebujete udělat právě teď :)
Možná, že to nejde udělat s velkými starostmi, ale zkuste to, když děláte starosti s náročným dnem v práci, tím, že dítě má na zítra umět básničku a už je skoro večer, a tím, že nevíte, co bude k večeři ;) Soustřeďte se vždycky jen na to aktuální a nenechte si zaplavit všechny "přepážky" :give_rose:
Lída
Site Admin

Příspěvekod HanaK » 0, 17. květen, 2013, 11:57 am

to, že tě někdo nemiluje tak, jak si představuješ, neznamená, že tě nemiluje nejlépe jak umí.
Naposledy upravil HanaK dne 0, 1. červenec, 2013, 8:11 am, celkově upraveno 2
HanaK

Příspěvekod Lída » 0, 21. květen, 2013, 8:00 am

Ničí nás negativní zprávy? A musíme je opravdu sledovat? Zkusme si udělat na týden dovolenou od politiky, špatné hospodářské situace a černé kroniky. :give_rose:
Lída
Site Admin

Příspěvekod Milik » 0, 13. červen, 2013, 11:13 pm

je pravda, že já se na zprávy nedívám skoro vůbec..hlavně zprávy jedné televize jsou jedna špatná zpráva za druhou. Mě spraví náladu si třeba zajít ke kosmetičce, třeba jen na obočí. Člověk prokoukne a je mu mnohem lépe! ;)
Milik

Příspěvekod Lída » 0, 18. červen, 2013, 8:39 am

v jedné motivační knížce jsem četla: Trápil jsem se tím, že nemám na nové boty, a pak jsem potkal člověka, který neměl nohy.

... když jsem to četla v další knížce znovu, už mě to zdaleka tak nedojalo.

Nedávno jsem vystupovala z metra a v duchu "psala sprostý dopis" instituci, na kterou jsem byla naštvaná (Jasně, že právem! 8-) ).

A pak jsem potkala paní, která neměla nohy...

Nebyla na vozíku, měla mini berle, pohybovala se hrozně čile a při chůzi ze schodů dolů do metra žertovala s ostatními lidmi.

Jasně, že jsem dopis vymýšlet přestala a už nikdy se k tomu sporu nevrátila.
Lída
Site Admin

Příspěvekod Lída » 0, 26. květen, 2015, 11:24 am

Těžko uvěřit, že jsme tuhle diskusi zakládaly před dvěma lety :) Jak se váš život za tu dobu změnil? Cítíte se šťastnější? Co k tomu nejvíc přispělo? :give_heart:
Lída
Site Admin

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 27. květen, 2015, 9:30 pm

Jo, jsem štastnější. I když unavená :mrgreen:
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod treperenda » 0, 27. květen, 2015, 9:48 pm

Mě právě dnes, v tuto chvíli, velmi oslovila ta myšlenka o Titaniku. Jestli je v mojí hlavě dost železa na stavbu těch zábran!!! :lol:
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod jane » 0, 28. květen, 2015, 6:25 pm

Já jsem si teprve ted přečetla tu radu o Titaniku, je v tom obrovská pravda, stále hloubáme nad minulostí a bojíme se, co nás čeká v budoucnosti a přítomnost nám uniká :roll: Zkusím se nad tím víc zamyslet , zaklapnost vrata od minulosti a budoucnosti a prožívat přítomnost ( aby se s ní nestala šedivá minulost :lol: )
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Předchozí

Zpět na Denní tipy