Jak být šťastnější

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: Jak být šťastnější

Příspěvekod Lída » 0, 30. duben, 2013, 7:54 am

"Čas má jednu úžasnou vlastnost, a tou je fakt, že jej nelze promrhat předem. Bez ohledu na to, kolik času jste v minulosti promarnili, každá další nacházející hodina, která vás očekává, bude dokonalá, neposkvrněná a připravená k tomu, abyste z ní pro sebe vytěžili maximum. (...) Uvědomte si, že každý rozbřesk s sebou přináší novou příležitost začít úplně nový život. (...) Jedinou otázkou zůstává: odhodláte se to udělat? Pamatujte, že nikdy není pozdě stát se člověkem, jakým jste vždy toužili být."
Robin S. Sharma

Líbí se mi, že to jde aplikovat nejen na rozhodnutí opustit rodinu a žít jako květinové dítě někde na pláži ;) , ale i na to, jak bude každý den vnímat sami sebe, jakou váhu budeme dávat svým snům, jak se budeme chovat k ostatním, jak naložíme se svým volným časem, byť by to byly jen chvilky roztroušené do celého dne :give_rose:
Lída
Site Admin

Příspěvekod nepořádnicenepořádná » 0, 30. duben, 2013, 1:28 pm

Lidu díky :give_rose:
"budem šťastnější" i v květnu (jakože společně)? mě to dodává víc energie -tyhle bezva myšlenky...
ještě to tak uvést snadno do praxe...
Nep :-)
nepořádnicenepořádná

Příspěvekod evulka2 » 0, 30. duben, 2013, 8:38 pm

Lído: díky za krásné myšlenky k zamyšlení.
evulka2

Příspěvekod Lída » 0, 2. květen, 2013, 8:07 am

mějte kontrolu nad tím, co děláte ve volném čase :)

Taky se vám už stalo, že jste četli knihu, internetovou diskusi, koukali na televizi a poté si řekli, to byla ale blbina? Některé diskuse na ženských fórech se vedou hodiny. Zkuste si během čtení říct: Obohacuje mě to nějak?
Nic proti relaxaci :give_rose: Ale to, že máme volno, ještě přece neznamená, že musíme číst všechno, co se naskytne ;) Dokonce je dovoleno i nedočíst knížku, která nás nebaví :o ;)

Určitě tím nechci říct, že máme místo brouzdání na netu jít uklízet. Ale třeba by se našlo něco, co by na nás působilo pozitivněji a po čem bychom se cítili líp. I kdyby to mělo být tak neakční jako jít si sednout s hrnkem na balkon a vypnout :smiley-chores006:
Lída
Site Admin

Příspěvekod Lída » 0, 3. květen, 2013, 7:44 am

chvalte :blush2:

Říkali vám rodiče, že jsou na vás pyšní? Mám pocit, že Češi to příliš neříkají. V amerických filmech je málem každý pyšný na každého, ale u nás jakoby se úspěch necenil. Není nic špatného na tom, říct si Jsem pyšný/pyšná na to, co jsem právě dokázal/a. A určitě neuděláme chybu, když to budeme opakovat i dětem :give_heart:

Jak to bylo u vás? Slýchali jste takovou pochvalu doma?
Lída
Site Admin

Příspěvekod mint » 0, 5. květen, 2013, 10:34 am

"Je lepší zapálit svíčku, než proklínat temnotu." Konfucius
"Skoč, křídla roztáhneš cestou." Ray Bradbury

ObrázekObrázekObrázekObrázek
mint

Příspěvekod Simca » 0, 8. květen, 2013, 10:16 am

velva píše:Hezké téma :give_heart: Já v poslední době taky miluju "pozitivní knihy".Na nočním stolku mám tři - Tajemství štěstí(Marci Shimoffová) a Projekt Štěstí(Gretchen Rubinová)a ČTYŘI DOHODY....

Čtyři dohody jsou perfektní, to by si měl přečíst každý. Oni ti toltékové byli dál, než mi dneska se vším co víme...
Simca

Příspěvekod Lída » 0, 13. květen, 2013, 7:27 am

zkusme každý den udělat někomu radost :) Může to být něco jednoduchého - pochvala, projevení zájmu, úsměv.
Lída
Site Admin

Příspěvekod HonZChech » 0, 14. květen, 2013, 10:48 am

Buďme přející a rozdávající úsměv, i když nám zrovna není hej.
HonZChech

Příspěvekod karcoool » 0, 14. květen, 2013, 11:23 am

Jan Werich:
Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada sice vaše problémy nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.
karcoool

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy