Jak být šťastnější

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: Jak být šťastnější

Příspěvekod Lída » 0, 16. duben, 2013, 8:11 am

nesnažme se žít život druhých :)

Možná se snažíme žít podle vzoru, který nám výchovou vštípili rodiče. Možná máme sourozence nebo kamarádku, kteří jsou v našich očích dokonalí, a my si říkáme, jak to, že oni toho zvládají mnohem víc? Možná si říkáme, kdybych zvládl ještě tohle, okolí by mě ocenilo a cítil bych se líp.

Přestaňme s tím :give_rose: Možná v hloubi duše vůbec nechceme být takoví, jako naši kamarádi, možná toho nechceme stíhat tolik, možná nemáme takové ambice a jen se to stydíme přiznat. Mějme se rádi takoví, jací jsme, a nesnažme se být dokonalí pro někoho jiného.
Lída
Site Admin

Příspěvekod Lída » 0, 16. duben, 2013, 1:27 pm

neodkládejme věci a nežijme ve snech - neodkládejme plnění svých snů.

Lidé, kteří čekají na dokonalé okolnosti, nikdy ničeho nedosáhnou :) Nesmíme se bát riskovat. Tím, že se rozhodneme a dáme si jasný cíl a termín, zaženeme sami sebe do kouta, mobilizujeme svou vnitřní sílu a je pravděpodobnější, že se nám záměr podaří. (Podle Marka Fishera)
Lída
Site Admin

Příspěvekod Lída » 0, 16. duben, 2013, 2:29 pm

:) napíšete, o čem sníte? Co od života chcete? Co vám chybí ke spokojenosti? Nebo jste spokojení s tím, co máte? :give_heart:
Lída
Site Admin

Příspěvekod nenenka » 0, 16. duben, 2013, 4:07 pm

Já jsem jedno velké štěstí v podobě svého DH už potkala. Nyní velmi pomalu vlastními silami a finančními prostředky dáváme do pořádku náš domeček a dá se říct, že nás to baví :-) Už jen ten malý člen rodiny schází a budu mít pocit, že žiju svůj sen :-)
nenenka

Příspěvekod Lída » 0, 18. duben, 2013, 8:04 am

nikomu nic ke štěstí nechybí :give_heart: To je inspirující, jsem ráda :)

Dneska jsem se dozvěděla, že čínské slovo "krize" se skládá ze dvou znaků: nebezpečí a dobrá příležitost :idea:
Lída
Site Admin

Příspěvekod Aliba » 0, 18. duben, 2013, 7:16 pm

Tak momentálně asi co si nejvíc přeju je zdraví mojí rodinky. Pak už bude zas dobře.
Jelikož s většinou ostatních věcích co nás trápí se dá snadněji - lépe hnout, než s těma zdravotníma problémama.
Aliba

Příspěvekod Lída » 0, 29. duben, 2013, 7:29 am

:) sepišme si, co nám dělá starosti a jakými negativními myšlenkami se v duchu stále zaobíráme.

Možná pak zjistíme, že se trápíme tím, co se stalo v minulosti a co už nemůžeme změnit. Možná část věcí vůbec ovlivnit nemůžeme a nemá smysl kvůli nim každý den smutnit. A možná zjistíme, že pár věcí bychom mohli udělat v rámci antiodkládacích dnů.
Už jen tím, že své problémy pojmenujeme, uděláme krok k tomu, abychom je pomalu začali odstraňovat :give_heart:
Lída
Site Admin

Příspěvekod karcoool » 0, 29. duben, 2013, 7:06 pm

Tak já to nemusím ani sepisovat: rozešla jsem se s manželem, a netuším, jak to zvládnu po finančí stránce. Když mi bude dávat to co slíbil, budu mít po odečtení nájmu, energie,...zhruba 800,- na jídlo, drogerku, léky, oblečení,....pro mě a čtyři děti a kočku.
Bojím se taky, že se bude snažit dostat mě nejen přes peníze, ale i přes děti, dnes už s tím pomalu a jistě začal :?
karcoool

Příspěvekod evulka2 » 0, 29. duben, 2013, 8:58 pm

karcoool: 800,-??
To nezní zrovna optimisticky...
Ale pokud jsi rozhodnutá manžela zpátky nevzít a zvládnout to sama, tak nepodlehni nátlaku a jdi za svým cílem. A věř, že hlady neumřete a že se způsob, jak z toho ven, najde.
Jen mít naději a nenechat se zdeptat.
A smím se zeptat, jak velké děti máš? Nemohou pomoci třeba přivýdělkem na brigádě?
evulka2

Příspěvekod Lída » 0, 30. duben, 2013, 7:45 am

karcoool, nedávno jsem se za blbých okolností rozešla s dobrým přítelem. Už ten den jsem přemýšlela, co dobrého by propánajána na tom mohlo být. Po pár týdnech se ukázalo, že to bylo takové to příslovečné poslední nakopnutí, které mě donutilo k pozitivním věcem a posunulo mě to psychicky o pořádný kus dopředu. :smiley-chores006:
Lída
Site Admin

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy