Jak být šťastnější

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Jak být šťastnější

Příspěvekod Lída » 0, 10. duben, 2013, 7:50 am

:) Dobrovolně se přiznávám, že jsem druhou půlku letošní dlouhé zimy strávila čtením motivačních a jinak optimistických knížek :blush2: :lol: :)

Městskou knihovnu mám blízko, a tak jsem jich během týdne mohla přečíst několik, od těch až nestydatě reklamních, přes lékařské, psychologické až po ty o umění. S překvapením jsem třeba zjistila, že zvyk na měsíc, který jsem u FlyLady poprvé četla před deseti :swoon: lety, je z knihy Mnich, který prodal své ferrari od Robina S. Sharmy.

Myslím, že když se oprostíme od jásavého tónu takových motivačních knížek, najdeme v nich rady, které by stály za vyzkoušení. Věřím, že všechny máme v zásobě tipy, které dělají náš den hezčí. Budu ráda, když se o ně podělíte. Klidně mohou být kraťoučké, jako třeba

přibalte dítěti/manželovi ke svačině lísteček se smajlíkem nebo se vzkazem mám tě rád/ráda

Spousta z nás tráví hodně času věcmi, které dělá nerada, které jsou stále stejné, a stále se těšíme, že až se splní to či ono, až budeme mít čas, uděláme si život lepší. Pojďme si ho po troškách dělat lepší už teď :smiley-chores006: Zkusím něco z těch knížek vybrat každý den, budu čerpat od Sharmy, Petera Chappella, Jaro Křivohlavého, Marka Fishera, Thérese Jacobs-Stewartové, Laurenta Gounelleho, Diany Meglin a jistě i dalších. Přidávejte prosím své tipy nebo citáty i vy.

Zvýrazňujte své tipy červeně, ať v debatě nezapadnou. A nebojte se napsat i ty úplně triviální, jestli vám vykouzlí na tváři úsměv nebo dělají váš život hezčí, mají tady své místo :give_heart:

:)
Lída
Site Admin

Re: Jak být šťastnější

Příspěvekod Lída » 0, 10. duben, 2013, 8:12 am

už nevím, kde jsem poprvé četla o přínosnosti diářů. Před dvěma lety jsem tu myslím psala o večerním shrnutí "co den dal". Psala jsem si tenkrát do tenkého diáře plusy a mínusy uplynulého dne. Vydržela jsem dva roky, ale moc pozitivního mi to nepřineslo - poznámky se ztrácely mezi jinými zápisy a byly krátké.

Letos jsem to vylepšila :mrgreen:

zaveďte si pozitivní diář

Použila jsem kroužkový blok a píšu tam jen pozitivní věci. Negativní naprosto ignoruji :blum3: Píšu tam, když se mi něco povedle v práci, i takové věci, jako že jsem jsem v metru potkala muže, který druhému vyprávěl, že o víkendu s dětmi házeli klacíky z můstku do vody a vydrželo jim to hodinu. Že mé dítě tančilo v pokoji, když si myslelo, že ho nikdo nevidí, že jsem si konečně koupila ten čaj, který jsem vždycky chtěla ochutnat, že mi někdo řekl, že moje rada mu pomohla, že konečně rozkvetly sedmikrásky.

Jednou po zvlášť depresivním měsíci jsem tím listovala zpět a napadlo mě, že on ten měsíc měl daleko víc pozitiv, než jsem si myslela. :)
Lída
Site Admin

Příspěvekod velva » 0, 10. duben, 2013, 8:26 am

Hezké téma :give_heart: Já v poslední době taky miluju "pozitivní knihy".Na nočním stolku mám tři - Tajemství štěstí(Marci Shimoffová) a Projekt Štěstí(Gretchen Rubinová)a ČTYŘI DOHODY.Hlavně první dvě jsou úžasné.Každý večer si přečtu aspon pár stránek.Gretchen rubinová má svůj projekt řezen po měsících,takže kouknu,jaké tipy má pro např. duben.Má děti,rodinu,takže píše o všem kolem rodiny,jak se jí projekt daří či zrovna tolik ne a jak ovlivnuje pohodu celé rodiny.
Od té doby,cočtu tyto knížky,tak jsem dobře naladěna a zvládám vše mnohem lépe.

Pozitivní diář si taky píšu.Učí nás to vidět kolem sebe spíše to hezké.

Jo a pozitivníweb je tento http://stastnyblog.wordpress.com/

Mám ho v oblíbených a každý den si přečtu nějakou zajímavost o štěstí.

Hodně pozitivně nabíjející byl Dušek ve ČTYŘECH DOHODÁCH.
velva

Příspěvekod Milik » 0, 10. duben, 2013, 1:40 pm

Pozitivní knížky, ty opravdu i mě pomáhají..Mám moc ráda i knihy od Zdeňky Jordánové. A kniha Alchymista, je též pěkná. S tím pozitivním diářem, to je skvělý nápad. Já si zatím zapisuji jen do kalendáře, co se povedlo našemu Adamovi, ale proč nepsat i to, co člověka těší.. :D :give_heart:
Milik

Příspěvekod nepořádnicenepořádná » 0, 10. duben, 2013, 2:27 pm

Liduš :good:
přesně to jsem potřebovala...
mě na stolku leží knížka Síla je ve Vás - Louise L. Hay... u nás je teď toho :cray: moc, tak doufám, že to zlomím...
a když je mi už moc ouvej, tak koukám na http://www.youtube.com/watch?v=VCEnoT8AklA... tedy jakékoliv jeho video
a pozitivní byl tento pátek i Kraus a všechni jeho hosti http://www.showjanakrause.cz/, především paní Rostya
takže teď když vstanu, tak si říkám, jaký máme báječný den :winkextra:
Nep :-)
nepořádnicenepořádná

Příspěvekod Lída » 0, 10. duben, 2013, 3:17 pm

:) tak sem s vašimi tipy :)

přidám jeden jednoduchý:

usmívejte se, když někoho zdravíte

Kdysi na gymplu jsem se ptala spolužačky, jak to, že ji naše angličtinářka tak miluje. Zamyslela se a jediné, na co přišla, bylo: já se na ni usměju, když ji na chodbě zdravím. Bylo mi 15, koukala jsem na ni jak puk, proč bych se měla na učitele smát :lol: Nicméně jsem to vyzkoušela a ono to fungovalo :shock: Prostě si mě v tom davu zapamatovala.

Během let jsem to dovedla k takové dokonalosti, že i když mi bylo velmi mizerně, zastavovali mě lidé v práci, i ti, se kterými jsem kromě dobrý den nikdy nic jiného neprohodila, a říkali mi, jak je fajn, že jsem pořád veselá :mocking: Což tedy někdy pravda nebyla, ale je to evidentně příjemně naladilo a dali mi najevo, že si se mnou chtějí povídat, nebo se na mě příště usmáli už z dálky jako první. A to je při splínu taky fajn :smiley-chores006:
Lída
Site Admin

Příspěvekod Sel » 0, 10. duben, 2013, 3:58 pm

myslím, že se na každého usmívám automaticky, když ho zdravím, ale pro jistotu si to ohlídám.
Dnes jsem potkala bývalého spolupracovníka, neviděli jsme se 26 let a celé odpoledne na to myslím a vzpomínám. Byla to moc pěkná doba.
Sel

Příspěvekod Jindris » 0, 11. duben, 2013, 1:13 am

Díky za dobré tipy. Pozitivní diář :give_heart: se mi jeví zatím jako nejlepší - našinec dokáže hodně zajímavých dobrých událostí lehce zapomenout. Budu se snažit alespoň ty nejradostnější chvíle zaznamenávat pro horší časy.
Můj tip: Změna prostředí - např vyrazit z domu na procházku, do kina, do kavárny.... :mocking:
Další tip, který není úplně můj původní, ale moc mi pomáhá: Poslech hudby, kterou máme rádi. :)
Miluju jazz, swing a hudbu šedesátých a sedmdesátých let, zjistila jsem ale, že celý den se dá poslouchat jen tzv.vážná hudba
Jindris

Příspěvekod Lída » 0, 11. duben, 2013, 7:37 am

díky :)

další tip je poněkud kuriózní :mrgreen: Zaveďte si

úřední hodiny pro starosti

Ještě jsem to nezkoušela, ale opravdu si myslím, že by to mohlo být prospěšné. Nepůjde to asi v případě, že budeme mít nemocné dítě, ale pro takové ty obavy z budoucnosti, z práce, z budoucího selhání by to fungovat mohlo.

Podstatou je, že člověk se může naučit myslet jen na to, na co chce. A když ho přepadnou negativní myšlenky, může se naučit je ze svojí mysli vytěsnit. To už mi funguje :) Úřední hodiny na starosti znamená, že si řekneme: "Obavy si budu dělat každý den od půl páté do pěti." :mocking:

Takže když vás ráno přepadne pocit, že svět se hroutí, protože v práci to nevypadá dobře a možná se rýsuje propouštění, řeknete si: Teď ne, to budu řešit v půl páté.
V půl páté pak můžeme přemýšlet jak z té možné budoucí kaše ven.

Vím, že to zní neobvykle, ale spoustu jiných věcí si plánujeme, zkusme to udělat i se starostmi :)
Lída
Site Admin

Příspěvekod mint » 0, 11. duben, 2013, 9:27 am

Jindris píše:Díky za dobré tipy. Pozitivní diář :give_heart: se mi jeví zatím jako nejlepší - našinec dokáže hodně zajímavých dobrých událostí lehce zapomenout. Budu se snažit alespoň ty nejradostnější chvíle zaznamenávat pro horší časy.
Můj tip: Změna prostředí - např vyrazit z domu na procházku, do kina, do kavárny.... :mocking:
Další tip, který není úplně můj původní, ale moc mi pomáhá: Poslech hudby, kterou máme rádi. :)
Miluju jazz, swing a hudbu šedesátých a sedmdesátých let, zjistila jsem ale, že celý den se dá poslouchat jen tzv.vážná hudba

Jedině souhlasím... obzvlášť když mám relativně uklizeno, tak mám tendence vidět další věci co uklizené nejsou a deptat se tím...jakože prach na kabelech pod stolem a podobné blbosti... když vypadnu ven, tak po návratu zas vidím hlavně to uklizené na povrchu a tak nějak mi to víc stačí... čím dýl jse zavřená uvnitř, tím víc nedostatků prostě vidím :dontknow:
"Je lepší zapálit svíčku, než proklínat temnotu." Konfucius
"Skoč, křídla roztáhneš cestou." Ray Bradbury

ObrázekObrázekObrázekObrázek
mint

Další

Zpět na Denní tipy