Velikonoce

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: Velikonoce

Příspěvekod Čola » 0, 7. duben, 2014, 7:36 pm

Díky, Rozmarýnko, za odkazy. Velmi zajímavé, hroby jsem neznala. Letos už žádný vytvářet nebudeme ale zapamatuji si, dětem by se to asi jako ilustrace velikonočního příběhu líbilo. Teda a Ty jsi takový světoběžník církvemi, jo? To by mě zajímalo, jakými jsi prošla a co Ti na nich vyhovovalo a naopak vadilo. Ale to je asi na jinou rozpravu, že?

Co se týká velikonočních zvyků, tak my měšťáci rádi jezdíme ke kamarádce na vesnici, kde pospolitým způsobem malujeme vajíčka, pleteme pomlázky, v pondělí se mrskáme, do toho dívky přijímají koledníky z vesnice - naprostou většinou děti, žádné ožralce kamarádčin dům neláká. A na závěr uspořádáme hon na dobrůtky od zajíčka na zahradě - nevadí nám ani tento německý zvyk, děti ohromně baví hledat sladkosti po zahradě. Zajíček, kuřátka, vajíčka - všechno berem. A do toho chodíme na velikonoční bohoslužby, které vrcholí v neděli oslavou zmrtvýchvstání Ježíše Krista.
Čola

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 9. duben, 2014, 12:06 am

Trep: Zajíčci mi nevadí. Jen mi nějak nedochází ta souvislost, jak ten zajíc snese ta vajíčka. Asi jsem natvrdlá. 8-)
A k alkoholikům - já jsem tvrdej ignorant, dělám, že nechápu. :lol: Loni to u nás zkusili kluci z vesnice. Vždycky chodili a stačili jim sladkosti a vejce. Loni chtěli nalít alkohol. No, u nás ho nehledejte, chlapci.
Letos možná pojedeme na výlet, uvidím, jak mi to u dětí projde. Hrozně se těší na vykoledované sladkosti, z nichž půlku stejně jíst nebudou. Snad stihnou brzy ráno koledu u sousedky, tu by to mrzelo, kdyby nepřišly naše děti.
Čola: Prošla jsem jenom 3 denominacemi (CB, ECM, KS), ale známe se s mnoha lidmi, kteří mají velmi rozdílné vnímání křesťanství.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Stefinka » 0, 11. duben, 2014, 8:16 am

Tak já se přiznám, že Velikonoce vůbec neprožívám, možná to je tím, že mám děti ještě malé, teda poslední dva roky už manžel s malým chodili koledovat, respektive vzali auto a jeli k babičkám, k tchánovi, šli k naší domácí, k dědovi a tak, prostě objeli nejbližší příbuzné, aby tam ženské pohlaví vymrskali a aby si vzal nadílku a tím to hasne. Tím, že jsem měla pouze kluka, tak jsem očekávala, že koledu přinese on a já žádná vajíčka doma nebarvila, jelikož k nám nikdo nechodí. Vloni už jsem se teda přemohla a skutečně pár vajíček nazdobila, aspoň samolepkama, možná jsem něco i barvila, už si nevzpomínám a upekla jsem teda perníčky. Jinak samozřejmě nadílku klukovi nějakou kupuju, já teda něco praktickýho, jako jsou banány, jogurty, třeba krabici cinniminies nebo tak něco, jelikož od babiček dostává samé čokolády a tak a nikdo to pak nejí. Letos už je teda i holka větší, tak jí možná pošlu s klukama na koledu a dokonce jsem zasela i osení, vloni bylo taky, ale jen v kelímku, co přinesl kluk ze školky, letos jsme zasadila do květináče, ale teda jen proto, že sousedka si přišla ke mně pro hlínu a zbytek osení mi dala, takže asi tak. Tchýně přinesla výzdobu už asi před měsícem, blázen, tak tu mám nějaké malé kuřátko a slepici a vejce na špejlích, zapíchané v květináčích na oknech no, aby se teda neřeklo a mám v plánu upéct zas perníčky, to jako jo, dětem asi koupím zas nějaké praktické věci, něco málo mlsek a možná nějakou hračku, ještě uvidím, čokolády odmítám kupovat, babička těch hnusných levných zase koupí dost a moje mamina kupuje lepší, dražší, ale také hodně, takže já už to prostě nekupuju, pak to někom vždycky daruju, protože to nehodlám dětem pořád cpát. Jinak víc to prožívat určitě nebudu, upeču perníčky, ozdobím pár vajec, výzdobu na okně mám a tím to asi tak pro mě končí. Jako dítě jsem to prožívala, jako holka jsem vycpávala zadek polštářema nebo brala zásadněě džíny a tak, na vesnici tenkrát u babičky to bylo prostě o něčem jiném než pak později ve městě a co bydlím s manželem, tak už to neprožívám vůbec, ani k nám nikdo nechodí a nevadí mi to, já mám k Velikonocům zažité mlácení a to se mi příčí.... když někdo dá symbolicky na zadek, dobrý, ale někdo vyloženě tříská a já s tím nesympatizuju.....
Stefinka

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 24. březen, 2015, 10:14 am

Už nám začala rašit tráva na naší velikonoční dekoraci - velikonočním hrobě (to zní morbidně :mrgreen: ). Fotka vypadá trochu divně, jako krtčí hromádka. Až tráva povyroste, dám lepší. Pověsit velikonoční dekorace - vajíčka - rodina neodsouhlasila, tak to mám jednodušší. Ale barvit vajíčka budeme, to si nikdo nenechá ujít. Ale musím šetřit vejce.
A přidali jsme se k nacvičování Tance vzkříšení

My to tedy nacvičujeme doma celá rodina a zatím jen jednou jsme byli na společné akci. Je to sranda. A je to pro nás příležitost mluvit o tom, co pro nás znamená vzkříšení Krista a velikonoce.
rozmarýnka

Příspěvekod jane » 0, 24. březen, 2015, 4:54 pm

Rozmarynko.........jaké 3 denominace? CB je církev bratrská? A ty ostatní? ECM a KS? Já vím, že příspěvek je už starý, ale narazila jsem na něho až ted.
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 25. březen, 2015, 8:39 am

církev bratrská, evangelická církev metodistická, křesťanské společenství :P
rozmarýnka

Příspěvekod jane » 0, 25. březen, 2015, 5:02 pm

Rozmarýnko.........díky za odpověd, já znám ve svém okolí jen lidi co chodí do katolického kostela, jiné církve neznám. Jaký je mezi nimi rozdíl? A ty tak přecházíš od jedné církve do druhé? Jestli to nechceš psát veřejně, tak klidně i SZ.
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Předchozí

Zpět na Denní tipy