Velikonoce

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: Velikonoce

Příspěvekod betelgeuzz » 0, 16. březen, 2013, 4:19 pm

Já se na žádný velký úklid nechystám. Od té doby, co uklízím s FL, mám uklizeno průběžně :) okna umyju, až bude venku teplo, možná až v létě. Ale když tu píšete, že rozmýšlíte, koho obdarujete, nebo šijete tašky na nadílku - tomu moc nerozumím. Vy dáváte nějaké dárky na Velikonoce? U nás se dávají vajíčka za pomlázku, nebo čokoládové figurky, ale nic dalšího.
betelgeuzz

Příspěvekod Aliba » 0, 16. březen, 2013, 4:25 pm

betelgeuzz píše:Já se na žádný velký úklid nechystám. Od té doby, co uklízím s FL, mám uklizeno průběžně :) okna umyju, až bude venku teplo, možná až v létě. Ale když tu píšete, že rozmýšlíte, koho obdarujete, nebo šijete tašky na nadílku - tomu moc nerozumím. Vy dáváte nějaké dárky na Velikonoce? U nás se dávají vajíčka za pomlázku, nebo čokoládové figurky, ale nic dalšího.

Nadílkou je myšlena koleda - vajíčka, čokoláda - u nás teda vajíčka, ovoce, jogurty,..jelikož sladkostí dostanou u našich od sousedky hafo. Takže dračice choděj s košíčky.
Obdarováváme se něčím novým, aby nás nepokakal beránek.
Tak je to u nás, jak to maj jiný netuším.
Aliba

Příspěvekod RomanaK » 0, 16. březen, 2013, 10:55 pm

Ali : :thank_you: děkuji já ráda :)

betelgeuzz píše:Já se na žádný velký úklid nechystám. Od té doby, co uklízím s FL, mám uklizeno průběžně :) okna umyju, až bude venku teplo, možná až v létě. Ale když tu píšete, že rozmýšlíte, koho obdarujete, nebo šijete tašky na nadílku - tomu moc nerozumím. Vy dáváte nějaké dárky na Velikonoce? U nás se dávají vajíčka za pomlázku, nebo čokoládové figurky, ale nic dalšího.

Já jsem těma taštičkama myslela taštičky na nadílku(vajíčka, čoko zajčky atd..Bude to v tom nandané). Bohužel jsem z čech, a tady už se koledování moc nedrží.Tedy aspoň u nás v Plzni ne :( Což mě tedy hodně mrzí. Ale co se dá dělat. Takže když už si malej nemůže jít nikam vykoledovat, pač by ho každý vyhodil a nebo rovnou neotevřel. Tak mu zajček přihopsá s taštičkou dobrot, vajíčka budeme dělat spolu a také půjdeme hledat poklad :)
ObrázekObrázek
Obrázek
RomanaK

Příspěvekod zsluncez » 0, 16. březen, 2013, 10:58 pm

Ahojik,zkousela jsem sem vlozit foto,ale bohuzel nevim jak.Vyzkousela jsem co se dalo a nic.Poradite? :help: Jinak ja bych velikonoce take nemusela,ale je to tady nejak zabehle :scratch_ones_head: Hezky vecer
zsluncez

Příspěvekod RomanaK » 0, 19. březen, 2013, 11:05 am

holky,
myslím že je bnejzašší termín na to upéct perníčky. ;)

a ještě, jakudělám takováto vajčka? cibule je mi jasná, lístky též, ale do čeho to mám dát?
97_-vajicka-s-listy-barvena-cibuli.jpg
ObrázekObrázek
Obrázek
RomanaK

Příspěvekod katerffina » 0, 19. březen, 2013, 11:11 am

teda ty jsou! :s344:
no, toť otázka, to jsem sama napnutá
katerffina

Příspěvekod myska » 0, 19. březen, 2013, 11:15 am

Já jsem je většinou pevně zavázala do obvazu, takže tam pak byla vidět trochu i ta síťka.
Obrázek Obrázek Obrázek
myska

Příspěvekod VeronikaR » 0, 19. březen, 2013, 11:17 am

Do silonky a poradne utáhnout - zauzlovat, aby listecky nesklouzavali. Pak klasicky vlozit do vody bud s cibuli nebo barvou na vajicka a varit. Snad se podaří...
VeronikaR

Příspěvekod JanaD » 0, 19. březen, 2013, 12:48 pm

Taky jsme používali silonky
JanaD

Příspěvekod sedmikráska » 0, 19. březen, 2013, 3:32 pm

Ahoj holky,
tak venku to opravdu na jaro zatím nevypadá, aspoň u nás ne. Hezky jsem si pročetla vaše velikonoční příspěvky. Já měla doma vždycky už tak měsíc narcisky, ale letos jaksi nemám kvůli tomu sněhu venku vůbec jarní náladu. Věneček na dveře bych ale mohla vyrobit. Jó a taky zkusím ty vajíčka, když už vím jak na to. A budu péct beránky a uháčkuju nějaké zajíčky pro malé caparty na koledu....
sedmikráska

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy